MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Tak świętowano Dzień Niepodległości w jeleniogórskim Gimnazjum nr 1

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 15 listopada 2012, 11:47
Aktualizacja: 11:53
Autor: Gim1
Fot. Archiwum Szkoły
Nauczyciele w strojach z epoki, mazur na sali gimnastycznej. Uczniowie czyli się „Roty” na języku polskim i liczyli pierścionki hrabiny Anny na matematyce. Tak obchodzono Narodowe Święto Niepodległości w Gimnazjum nr 1 im Tadeusza Kościuszki w Jeleniej Górze. Otrzymaliśmy z tych obchodów relację i zdjęcia. Dziękujemy.

Były też różne okolicznościowe konkursy. Klasy rywalizowały na sali gimnastycznej w tańczeniu mazura, a następnie w kalamburach historycznych. Na korytarzach zostały urządzone „stragany polskie”, na których umieszczano tradycyjne potrawy kuchni polskiej wśród przedmiotów użytku codziennego z początku XX wieku. W podziemiach szkoły odbywało się mierzenie flag Polski, przygotowywanych przez klasy. Najdłuższa miała około 40 metrów!

W tzw. międzyczasie odbywały się konkursy w klasach, gdzie wykazywano się wiedzą historyczną, znajomością pieśni patriotycznych i legionowych. Na auli panowała istna bitwa na głosy, podczas której grupy reprezentantów z poszczególnych klas prezentowały wylosowaną wcześniej piosenkę patriotyczną.

- Jestem bardzo mile zaskoczony programem tegorocznych obchodów, bo był bardzo atrakcyjny i zróżnicowany. Również ucieszył mnie fakt, że uczniowie naszej szkoły potrafią w taki wspaniały sposób oddać cześć i podtrzymywać pamięć walczących o niepodległość oraz kontynuować tradycje kulturowe – stwierdził jeden z trzecioklasistów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Odznaczenia PZN  

Medale „Nauczyciel Kraju Ojczystego 2019”

Jubileusze małżeńskie

Komentarze (1) Dodaj komentarz

Bluszcz 16-11-2012 8:07
Nie wiem czemu ale czytając tą informację zrobiło mi się tak ciepło na sercu. Mamy piękne tradycje i trzeba się nimi cieszyć. Przecież nie tylko walka o pieniądze czy też inne dobra jest ważna. Czasem warto zatrzymać się i popatrzeć wstecz.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Studium na początek

Radni KO przeciw kupcom?

Stoi kolej na Kopę

Wypadek przy baniakach  

Będzie kręcone!

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
870
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%