MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Tak świętowano Dzień Niepodległości w jeleniogórskim Gimnazjum nr 1

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 15 listopada 2012, 11:47
Aktualizacja: 11:53
Autor: Gim1
Fot. Archiwum Szkoły
Nauczyciele w strojach z epoki, mazur na sali gimnastycznej. Uczniowie czyli się „Roty” na języku polskim i liczyli pierścionki hrabiny Anny na matematyce. Tak obchodzono Narodowe Święto Niepodległości w Gimnazjum nr 1 im Tadeusza Kościuszki w Jeleniej Górze. Otrzymaliśmy z tych obchodów relację i zdjęcia. Dziękujemy.

Były też różne okolicznościowe konkursy. Klasy rywalizowały na sali gimnastycznej w tańczeniu mazura, a następnie w kalamburach historycznych. Na korytarzach zostały urządzone „stragany polskie”, na których umieszczano tradycyjne potrawy kuchni polskiej wśród przedmiotów użytku codziennego z początku XX wieku. W podziemiach szkoły odbywało się mierzenie flag Polski, przygotowywanych przez klasy. Najdłuższa miała około 40 metrów!

W tzw. międzyczasie odbywały się konkursy w klasach, gdzie wykazywano się wiedzą historyczną, znajomością pieśni patriotycznych i legionowych. Na auli panowała istna bitwa na głosy, podczas której grupy reprezentantów z poszczególnych klas prezentowały wylosowaną wcześniej piosenkę patriotyczną.

- Jestem bardzo mile zaskoczony programem tegorocznych obchodów, bo był bardzo atrakcyjny i zróżnicowany. Również ucieszył mnie fakt, że uczniowie naszej szkoły potrafią w taki wspaniały sposób oddać cześć i podtrzymywać pamięć walczących o niepodległość oraz kontynuować tradycje kulturowe – stwierdził jeden z trzecioklasistów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

70 drzewek na jubileusz

Komentarze (1) Dodaj komentarz

Bluszcz 16-11-2012 8:07
Nie wiem czemu ale czytając tą informację zrobiło mi się tak ciepło na sercu. Mamy piękne tradycje i trzeba się nimi cieszyć. Przecież nie tylko walka o pieniądze czy też inne dobra jest ważna. Czasem warto zatrzymać się i popatrzeć wstecz.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Finisz remontu szpitala

Ćwierć wieku Teatru Maska

Centrum po remoncie

Debata o odpadach

Groźne zderzenie przy zjeździe do Piechowic

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
349
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%