MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Tak świętowali w Janowicach Wielkich

Wiadomości: Region
Środa, 26 czerwca 2013, 7:34
Aktualizacja: 7:52
Autor: Mea
Fot. Organizator
Na terenie Pałacyku Trzcińsko odbyły się III Janowianki – Święto Gminy Janowice Wielkie. Licznie zgromadzeni mieszkańcy uczestniczyli w wyborze miss gminy, grach, zabawach, eko–konkursach, konkurencjach sportowych oraz koncertach i pokazach.

Jak poinformował Mateusz Caban z Urzędu Gminy Janowice Wielkie, impreza rozpoczęła się II Biegiem Janowickim, który na stałe wszedł do kalendarza imprez sportowych w regionie. Prawie 10-kilometrowa trasa, przepiękne tereny Rudawskiego Parku Krajobrazowego oraz dobra organizacja sprawiły, że bieg cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku również odbył się I Bieg Dla Dzieci, zorganizowany w przypałacowym parku.

Kolejne punkty programu również przyciągnęły sporo chętnych. Uczestnicy imprezy rozmawiali z pracownikami Simeko na temat nowych zasad wywożenia odpadów, wzięli też udział w eko-konkursach. Odbyły się
występy zespołów ludowych oraz pokaz ratownictwa w wykonaniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Janowicach Wielkich, po którym chętni mogli obejrzeć sprzęt używany podczas akcji gaśniczej oraz spróbować swoich sił w cięciu pojazdu, czy też wybijaniu szyb. Oczywiście wszystko pod okiem doświadczonych strażaków. Odbyły się również turnieje badmintona oraz piłki siatkowej.

Zdecydowanym hitem dnia okazały się pierwsze wybory Miss Ziemi Janowickiej, wzbudzające bardzo duże zainteresowanie oraz wielkie emocje publiczności, która do ostatnich chwil trzymała kciuki za swoje faworytki. Tytuł Miss Ziemi Janowickiej oraz Miss Publiczności zdobyła Paulina Markowiak, tytuł I wicemiss otrzymała Karolina Czerniawska, a tytuł II wicemiss Joanna Pyka. Na zakończenie konkursu odbył się uroczysty taniec miss z Wójtem Gminy. Impreza tradycyjnie zakończyła się wspólną zabawą taneczną która trwała do późnych godzin nocnych.

Organizatorem imprezy byli: Gmina Janowice Wielkie, Sołectwo Wsi Janowice Wielkie, Stowarzyszenie Góry Szalonych Możliwości. Partnerem Wydarzenia był Tauron Dystrybucja. Sponsorzy - Złoty Potok Resort w Świeradowie Zdroju, Restauracja Przycup w Dolinie w Radomierzu, Fundacja Polska Miedź.

Ogłoszenia

Czytaj również

W KSON–ie dzieje się

Czyżby Andrzej Duda?

Moja Mała Ojczyzna – konkurs

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~edmund123432 26-06-2013 8:49
a mordobicia niebylo zadnego zawsze to byla dodatkowa atrakcja co jest zaczynacie ludzie myslec
~22 26-06-2013 8:55
Miska - LUX
~ 26-06-2013 11:20
Super Janowianki brawa dla organizatorów!
~pikuś 26-06-2013 12:10
Tylko nie mówcie mi, ze Strażacy do pokazu użyli Volkswagena p. Marioli!Ten 'golf" jest niezniszczalny!
~też janowicz 29-06-2013 19:59
mordobicie było tylko nie każdy widział wójta z podwładnym
~xxx 1-07-2013 0:58
ogólnie to organizacja bardzo kiepska

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Budowa światłowodu w gminie Kamienna Góra

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
722
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%