MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Tak fetowano pół wieku „trójki”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 24 kwietnia 2010, 8:04
Aktualizacja: Niedziela, 25 kwietnia 2010, 7:48
Autor: Gabi
Fot. Gabi
Pięćdziesiąt lat minęło może nie jak jeden dzień, ale na pewno bardzo szybko. Okrągły jubileusz Szkoły Podstawowej nr 3 świętowano wczoraj w Cieplicach. Jak to na urodzinach bywa, nie zabrakło życzeń, gratulacji i prezentów. Obowiązkowym punktem programu był jubileuszowy tort.

Wczorajszą uroczystość zaszczycili obecnością szef rady miasta Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry Jerzy Lenard, wiceprzewodnicząca rady Anna Ragiel, radna Zofia Czernow, naczelnik wydziału oświaty UM Waldemar Woźniak. Był także dyrektor filii DODN Zygmunt Korzeniewski oraz proboszcz z sąsiedztwa: ks. Józef Stec. Pojawili się również przedstawiciele służb mundurowych. Wszystkim gościom podziękowała za przybycie Dorota Binkowska, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika.

Następnie głos zabrał wiceszef Jeleniej Góry Jerzy Lenard, który przekazał szkole czek na 5.000 zł. Przewodniczący rady Hubert Papaj, złożył na ręce pani dyrektor gratulacje oraz wręczył tytuł Zasłużonego dla Miasta Jeleniej Góry. Anna Ragiel dodała tabliczkę pamiątkową. Kilka słów powiedzieli także dyrektorzy innych szkół jeleniogórskich.

Głos zabrały absolwentka szkoły i dyrektor CKU Anna Skibińska, absolwentka i dyrektor Szkoły podstawowej nr 6 Maria Guszała. Zdradziła zebranym, że to właśnie w tej szkole poznała swojego przyszłego męża i mogła z nim siedzieć w jednej ławce.

Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego J. Dąbrowska zwróciła uwagę, że wielu absolwentów szkoły staje się jej uczniami oraz wielu nauczycieli pracuje potem w „Norwidzie”. Pani dyrektor Gimnazjum przy ZSRA Szychowska pogratulowała tak pięknego jubileuszu. Zygmunt Korzeniewski złożył podziękowania za bardzo dobre prowadzenie szkoły i świetne kształcenie. Zamiast kwiatka wręczył, jak to sam ujął „coś do szkolnej biblioteki”.

Przewodnicząca Rady Szkoły i nauczycielka języka polskiego Danuta Zapał odczytała zebranym życzenia, które napłynęły pocztą. Wśród osób, które wybrały taką formę składania podziękowań i życzeń byli: posłanka Marzena Machałek, poseł Marcin Zawiła oraz Beata Pawłowicz, dolnośląski kurator oświaty.

Podczas tych pięćdziesięciu lat kształcenia mury „trójki” opuściło około 6000 absolwentów. Dorota Binkowska poprosiła na środek byłych dyrektorów szkoły i wręczyła im kwiaty i płyty prezentację multimedialna dotyczącą historii placówki. Kwiaty otrzymały także osoby, które czynnie uczestniczyły w życiu szkoły, wspierały ją i promowały.

Prezentację obejrzeli zresztą wszyscy. Została ona przygotowana przez nauczycieli. Część oficjalną zakończyło przedstawienie uczniów SP nr 3. Zaprezentowali oni przedstawienie o tematyce szkolnej. Pięknie pomagał im w tym chór „Kopernikusy” złożony z uczennic i uczniów, który wykonywał aranżacje znanych i lubianych przebojów. Zgromadzeni byli zachwyceni talentami dzieci. Po zakończeniu przedstawienia goście zostali zaproszeni na poczęstunek.

Uroczystość była dopięta na ostatni guzik. Świetnie spisały się dzieci w programie artystycznym. Pani dyrektor była bardzo przejęta i szczęśliwa. Życzymy szkole wiele sukcesów i co najmniej kolejnych pięćdziesięciu lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Groźne zderzenie przy zjeździe do Piechowic

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego w KPSW  

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~Kimeraj 24-04-2010 8:39
<i> dzięki, przepraszamy </i>
~Spiity Gonzales 24-04-2010 11:38
Aż coś w dołku ściska.Ileż to człowiek w kącie się nastał, linijką po łapach zarobił,nauciekał się przed woźnym, nawagarował się . Mimo tego wykształcił się i wyszedł się na ludzi.Pobierałem naukę w tej szkole w latach'63-'71.Świetna szkoła wspaniali nauczyciele! Na drugim zdjęciu ta pani w okularach , to przezacna Pani Helska. Największego głąba potrafiła nauczyć matematyki.Wielkie serce , niewyczerpana cierpliwość.Zdrowia życzę i spokoju kochanej Pani.
~Wierzący pedagog 24-04-2010 12:57
Pani Dorotka Królikowska i jej chór „Kopernikusy” to cudny akcent jubileuszu SP3. Dobra robota!!!
~Ola 24-04-2010 13:32
Bardzo ładne zdjęcia.
~Iza 24-04-2010 19:27
dalszych jubileuszy-dla mojej "3"!!!z rozrzewnieniem wspominam edukacje...
~absolwent 24-04-2010 20:01
Nie wszystkich byłych nauczycieli tutaj widać a szkoda .Szkołę wspominam z sentymentem
~absolwent 1986 24-04-2010 20:26
a gdzie pierwszy dyrektor szkoły Pan Jerzy Gruszka i inni dyrektorzy tej szkoły, o długoletnich nauczycielach nie wspomnę . Szkoda, że ich nie można było zobaczyć
~dd 24-04-2010 21:02
Gratulacje dla organizatorów....Porównajcie proszę zdjęcia i opis jubileuszu 60-lecia SP7 i SP3. Organizatorów "7-ki" bardzo nieładnie krytykowano,że tylko oficjele i nie było miejsca dla byłych uczniów. Czy na zdjęciach powyżej są wszyscy, którzy tam uczęszczali? Nie ma!!! To jest komentarz, dla tych, którzy niekorzystnie wyrażali się o SP 7. Popatrzcie na zdjęcia, imprezy dla byłych uczniów, wszystkich, nie da się połączyć, przy tak niskich budżetach i małych salach. Wielki pokłon dla organizatorów SP7 i SP3...uczniom, nauczycielom...uczennica SP7, rocznik 1980 i mama obecnego ucznia SP7, sympatyk SP...pozdrawiam
~Spiity Gonzales 24-04-2010 21:59
Absolwencie z '86 r. Za moich czasów Pan Jerzy Gruszka był kierownikiem szkoły. Wtedy jeszcze dyrektorów nie było.Wspaniale uczył historii. Siedzieliśmy w ławkach z rozdziawionymi gębami a Pan Gruszka opowiadał , nie wykładał. A gdzie inni wspaniali? Że z nazwiska wymienię :- Mikołajczyk, Mikołajczyk(później Myszkowska), Perl, Burzyński, Półtorak , Gądek ,Socha, Szczębara,Kobyłko, Tyrcha , Kurdaszew,"Rudy"i największy , najulubieńszy PAN "CYBUCH" RODZIEWICZ i jeszcze wielu , których nie pomnę i przepraszam , że nie pamiętam. "Pamiętasz kumplu ze szkolnej ławy, te nasze śmiechy , żarty, zabawy? I tych mądrych ludzi , co mówili wiecznie- siadaj gamoniu , NIEDOSTATECZNIE.
~Cień 24-04-2010 23:19
Sam chodziłem do tej szkoły. Orłem nigdy nie byłem, ale wspomnienia pozostały. Mimo że na ogół byłem największym popychadłem w szkole, miło sobie wspominam te czasy. Pozdrawiam dawnych kolegów i nauczycieli. Cień
~Aneta 7 26-04-2010 9:22
Też kończyłam tę szkołę, absolwentka z \'88r., a teraz moja córka śpiewa w chórze SP3. Pozdrawiam wszystkich związanych ze szkołą
~JanorW 1-05-2010 11:15
Tak ..., ja również jestem absolwentem tej zacnej Szkoły, Szkoły Podstawowej Nr 3 w Cieplicach Śląskich Zdroju! Przyszło mi uczęs...ć do niej w latach 1963 do 1968 (przeniosłem się do IV-ej klasy ze SP Nr 1. Wychowawcą moim był Pan Stanisław Mikołajczyk, później Pani Tyrcha, a najmilej wspominam Panów, kierownika szkoły Jerzego Gruszkę i Pana Bolesława Perla, który w owym czasie prowadził chór (w którym śpiewałem trzy lata) oraz zespół "Jarzębinki, w którym śpiewała moja szkolna sympatia Ela. Wyśpiewaliśmy wiele nagród, na różnych konkursach i festiwalach, zespół taneczny świetnie prezentował folklorystyczne tańce śląskie i góralskie, nawet pokazaliśmy widowisko z okazji "obowiązującego" wówczas święta i zdobyliśmy II-gą nagrodę w dawnym województwie wrocławskim. I w tym miejscu przyłączam się do kolegi "Spiity Gonzales" i również pytam organizatorów, czy nie można było zaprosić tych Panów. Pana B. Perla spotykam w naszym mieście, Pana J. Gruszkę "spotykam" na stronie Naszej Klasy, czyli jest z nimi kontakt. Pan Bohdan Kudraszew był na spotkaniu absolwentów LO w Cieplicach, czyli też jest "uchwytny". Nie wiem, może ci panowie nie mogli przybyć, a byli zaproszeni, lecz jeśli zostali pominięci, to stawiam pałę z wykrzyknikiem, za ten fakt organizatorom. Pozdrawiam J. W.
teessi 3-05-2010 22:36
Ja pamiętam panią Helską - przezacną panią, śp. panią Burzyńską, pana Mikołajczyka, panią Gądek ("zostaw w spokoju te ekerke, durniu!" ;-)), panią Mieczysławę K. (tak biła po łapach drewnianym piórnikiem, że aż się jeden rozleciał na ręce ucznia), panią Tobiasz (jej kaligraficzne pismo), panią Zawiłę od fizyki, panią Leśko - też od matematyki, panią Mentel. Najmilej wspominam panią Helską. Zostawała z uczniami, którzy mieli problemy z matematyką, po lekcjach, aby uzupełnili braki. Pełna poświęcenia. Nie wiem, czy teraz tacy nauczyciele się jeszcze trafiają. Ona ma teraz 85 lat. Popatrzcie jak młodo wygląda! Zdj. nr 2 - pani w okularach.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Gmina skarży MEN

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Dla najzdolniejszych

Senator zachęca do głosowania na maszty

Uczniowie dostaną laptopy

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
304
Tak
42%
Nie
48%
Nie wiem
11%