MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 lipca
im. Marii, Urbana

Tak było wczoraj, ale Pestka jeszcze dzisiaj

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 2 czerwca 2013, 8:28
Aktualizacja: 17:10
Autor: Mea
Fot. Mea
Warsztaty teatralne, panele dyskusyjne oraz prezentacje najciekawszych propozycji teatralnych ostatniego roku to tylko niektóre z atrakcji Pestki. – Tym razem odbyły się warsztaty dla dzieci dotyczące sztuk cyrkowych, teatru kukiełek oraz lepienia figurek z gliny – mówiła o wczorajszym (01.06.) dniu festiwalu na Placu Ratuszowym Agnieszka Szymczykiewicz, animatorka.

Jednym z elementów festiwalu był Piknik Festiwalowy, czyli zabawy skierowane głównie do najmłodszych mieszkańców miasta, w których wzięło udział wiele dzieci. W Zaczarowanym Labiryncie ustawionym w jeleniogórskim Rynku warsztaty cyrkowe prowadziła Formacja Trickster, warsztaty „Gliniana maska” - Pracownia Ceramiki i Witrażu Edyta Kulla, a warsztaty lalkowe Akademia Wyobraźni.

- Nie straszna nam zła pogoda, bo jesteśmy w hali namiotowej, więc dzieci spokojnie mogły poznawać tajniki sztuki cyrkowej. Wszyscy bawili się świetnie. Już na wejściu ochotnicy mieli malowane twarze. Furorę robił dmuchany zamek z kulkami i trampolina. Każdy mógł zagrać kukiełkami małe przedstawienie, puścić wielkie bańki mydlane czy zaobserwować, jak powstają zwierzęta z balonów oraz nauczyć się żonglerki – opowiadała Agnieszka Szymczykiewicz.

Dzieciom podobały się zajęcia przygotowane przez organizatorów: Jeleniogórskie Centrum Kultury, Stowarzyszenie Teatr Odnaleziony oraz Urząd Miasta Jelenia Góra.

- Jest super, a najfajniejsze były skoki w dmuchanym zamku. Puszczałam też bańki mydlane i widziałam, jak robi się w cyrku zwierzątka z balonów – mówiła Wiktoria Szlosek z Jeleniej Góry. - Jest tu wiele atrakcji dla dzieci, można miło spędzić czas i rozwinąć umiejętności swojej pociechy – podkreślała Justyna Szlosek, mama Wiktorii.

Na stole podczas warsztatów lepienia z gliny znajdowały się figurki kotków, piesków, chomików, ślimaków, ryb oraz różne maski. – Fajne były te zajęcia. Postanowiłem ulepić wulkan, bo kojarzy mi się z materiałem, z którego go robiłem. Podobały mi się też skoki na trampolinie i pokazy cyrkowe, można było poczuć się, jak prawdziwy cyrkowiec – podkreślał Igor Fedorczuk z Jeleniej Góry. - Oby więcej takich festiwali – dodał Marek Fedorczuk, tata Igora.

Do tej pory uczestnicy festiwalu mogli m.in. obejrzeć spektakle np. „Causa Fatalis” Teatru Novogo Fronta z Czech, „Akt 1925” Teatru Sztuk, „Osad” Teatru Krzyk, poznać projekty autorskie -„Tragedia w lumpeksie. Czyli opowieść o przeciętnym Polaku (i Polce)” Kuby Kaprala, Agaty Elsner i Karoliny Pawełskiej, wysłuchać koncertów zespołów Mixtura, czy Ocean, a także wziąć udział w warsztatach krytyki teatralnej prowadzonych m.in. przez Justynę Czarnotę i Marka Straszaka. Nie zabrakło spektakli dla dzieci tj. „Przygody Kacperka” Teatru Lalkowego ,,AHOJ” z Czech oraz „Jak diabły teatr grały” Teatru „Petrpaslíkovo divadlo” również z Czech.

Już dzisiaj, 2 czerwca, kolejny dzień festiwalu i zabaw w Zaczarowanym Labiryncie, które rozpoczną się o godz. 12.00 na Placu Ratuszowym. O godz. 14.00 w hali namiotowej w Rynku odbędzie się spektakl dla dzieci „O księżniczce Złotowłosce” Jana Bíleka z Czech. Natomiast o godz. 16.00 będzie można zobaczyć tu spektakl również dla dzieci „Z bajki do bajki” Teatru Lalkowego Pohádka, z czeskiego liceum w Chrudim.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

KD: powrót pociągów międzynarodowych

Absolutorium dla burmistrza Piechowic

Plaża nad Bobrem otwarta

Promowanie zabytków techniki

Nawałnica nad Lubaniem

Jest absolutorium, czy będzie referendum?

Rondo – czy w tym roku się uda?

Spotkali się z Beatą Kempą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
950
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%