MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 sierpnia
im. Klary, Juliana

Tak będą jeździć autobusy MZK w Święto Zmarłych

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 27 października 2013, 7:48
Aktualizacja: 7:50
Autor: MZK
Fot. Zdjęcie ilustracyjne, Jelonka.com
Miejski Zakład Komunikacyjny tak dostosował rozkład jazdy w dniach od 1. do 3. listopada, aby maksymalnie ułatwić dojazd do nekropolii.

Piątek, 1 listopada: Linia Nr 1 - autobusy kursują wg rozkładu jazdy obowiązującego w niedziele. W Jeleniej Górze, na odcinku Podchorążych – Orzeszkowej, w godz. 11:00 - 15:30 będą kursowały dodatkowe dwa autobusy.
Linia nr 12 - Autobusy linii nr 12 kursują wg rozkładu jazdy obowiązującego w dni robocze, z pominięciem przystanków Staffa i Nowowiejska. Wszystkie kursy będą kończyły i rozpoczynały swój bieg na przystanku „Czarnoleska” przy ul. Sudeckiej.
Linia Nr 15 - autobusy będą kursowały wg rozkładu jazdy obowiązującego w soboty.
Linia Nr 16 - w godz. 11:00 - 15:30 będzie kursował jeden autobus wg rozkładu jazdy obowiązującego w dni robocze.
Linia Nr 18 – kursy obsługujące cmentarz przy ul. Krośnieńskiej będą wykonywane wg rozkładu jazdy obowiązującego w soboty.

Linia sezonowa: „Zabobrze - Nowy Cmentarz” – autobusy kursują od godz. 8:00 do godz. 18:00 ze średnią częstotliwością co 15 minut - odjazd sterowany przez pracowników Nadzoru Ruchu. Trasa przejazdu: Kiepury („Małcużyńskiego”, „ZUS”) - Bacewicz - Ogińskiego - „Rondo” Różyckiego - Drzymały - Osiedle Robotnicze - Podwale - Bankowa - Matejki - Sudecka „Nowy Cmentarz” – Sudecka „Czarnoleska” (pętla).
UWAGA - Wejście do autobusu Linii sezonowej po okazaniu uprawnienia do przejazdu bezpłatnego, biletu miesięcznego, skasowaniu biletu jednorazowego bądź po zakupieniu biletu u kierowcy.
Rozkłady jazdy autobusów pozostałych linii w dniu 1.11.2012 r. nie ulegają zmianom. W autobusach będzie prowadzona wzmożona kontrola biletowa.

Sobota, 2 listopada: Autobusy linii nr 12 kursują wg rozkładu jazdy obowiązującego w dni robocze.

Niedziela, 3 listopada: Autobusy linii nr 12 kursują wg rozkładu jazdy obowiązującego w dni robocze z pominięciem przystanków Staffa i Nowowiejska. Wszystkie kursy będą kończyły i rozpoczynały swój bieg na przystanku „Czarnoleska” przy ul. Sudeckiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zmiana harmonogramu wywozu odpadów

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Powstanie przedszkole

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~ 27-10-2013 8:42
ja proponuje na dzien 1 listopada zawiesic linie nr 12
~xcz 27-10-2013 9:14
Ale dlaczego tylko na jeden dzień? Zawieśmy wszystko na zawsze!
rymcycymcy 27-10-2013 9:57
A kierowcy powinni mieć na głowach dynie z taki zębatym uśmiechem ! :) ...i podswietlenie ! :)
Piipi Jelonkowa 27-10-2013 10:23
..do - [~XCZ] .. masz racje ! .. to jest niesprawieliwe ! .. znowu zrobli wszystko dla swietych- zmarlych VIP-ow ,a przeciez dopiero 02.11 jest Swieto naszych zmarlych
~legenda XXX 27-10-2013 11:21
teraz niech prezydent od poniedziałku zawiesi kursowanie linii 12, jak można było zawiesić 27 tak teraz niech to samo zrobią z 12:)
~xcz 27-10-2013 12:01
I zawieśmy możliwość dojazdu do ratusza!
~ObywatelJG 27-10-2013 14:47
Nie rozumie po co dodatkowe linie przecież jeleniogórzanie nie korzystają z autobusów.....
~ 27-10-2013 15:24
dlaczego pominiento cmentarz przy ul jagielonskiej linia nr 7 nie bedzie kursować z zabodzra do cieplic, wobec czego czym sie dostac, MZK tylko bedzi kontrolować bilety
~ 27-10-2013 15:43
Brawa dla autora artykułu-nie istnieje "święta zmarłych".... jaka gazeta tacy redaktorzy...
~ansz 27-10-2013 17:09
1 listopada jest Wszystkich Świętych.
~wredn y 27-10-2013 18:13
ludzie czy wy czytacie co piszecie
~wierny 27-10-2013 19:27
Zawiesić cały personel mzk
~asjj 28-10-2013 0:43
Jakie święto ? zmarłych ?
~Irysek 28-10-2013 5:43
Ja pójdę pieszo na cmentarz i mam w nosie miejską komunikację.Nie będę się tłoczyć i jeszcze dopłacać.
~Pasażer 28-10-2013 9:41
Widać w biurach MZK brak poszanowania dla pasażera. Personel MZK wie jak zadbać o klienta. Wysłać pasażera na cmentarz to widać że umie umiejętnie, ale żeby pasażer mógł na co dzień dojechać do i z pracy to niestety ucina kolejne kursy. Jaja z nas robią.
~IWA 28-10-2013 10:37
Zlikwidować cały personel MZK niech idą na bezrobotne zasiłki .Po ca nam coś co nie jest dla pasażerów.
~dragal 28-10-2013 11:58
O której będzie msza na cmentarzu,nowym przy Sudeckiej ?
~emerytka 28-10-2013 13:10
Jechałam 12 w ubiegły wtorek do południa.Króciutki autobusik,przepełniony do granic możliwości.Na przystankach tłumy,stoimy długo bo kierowca nie może zamknąć drzwi z powodu ścisku.Już od Ronda część osób zostaje,bo nie da się wejść.Pogoda ładna,ludzie jadą porządkować groby.Podobno dlatego nie ma większego autobusu,bo jeżdżą nim emeryci,więc nie dochodowe kursy,bo część bezpłatnie a część ze zniżką.Co tu komentować.Tak się dba o mieszkańców.Prezydent i radni jeżdżą autami,więc ich to nie dotyczy.Warto by było by jakiś VIP z MZK przejechał się takim autobusem.Gromy i wyzwiska spadają na głowę kierowcy a to chyba nie jego wina.Następnym razem pójdę piechotą,bo efekty ścisku odczuwam do dziś. wzystkich św,juz widzę jak kontroler wejdzie do auto
~emerytka 28-10-2013 13:14
Zapowiedż wzmożonej kontroli w dniu Wszystkich św,świadczy o wiedzy kierownictwa MZK o sytuacji w autobusach.Pamiętając poprzednie lata już widzę jak kontroler wejdzie do autobusu,chyba na początkowym przystanku albo przed wyjazdem na trasę.Śmiechu warte by to było,gdyby nie było takie smutne.Od lat wracam piechot ą z cmentarza,bo nie ma szans dojechać w ludzkich warunkach!
~female 28-10-2013 17:42
A od kiedy to mamy ŚWIĘTO ZMARŁYCH????? Droga redakcjo...prawidłowo winno być WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Rzetelniej proszę...bo to zwyczajnie wstyd...
~NNN 28-10-2013 20:55
Ludziom dajcie do pracy na co dzień dojechać !!!! a nie płacą 100 zł za miesięczny i z buta muszą chodzić w sobotę i niedzielę w tygodniu też nie lepiej :/ WSTYD!!!!!!
~do-female 28-10-2013 21:16
Święci to też zmarli. Od południa 1 listopada i cały dzień 2 listopada jest Święto Zmarłych lub jak kto woli - Dzień Zaduszny.
~biały 28-10-2013 22:13
1 listopada w Białymstoku .korzystanie ze wszystkich lini BKM jest bezpłatne

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Parking na... przejściu

Bus dla strażaków

Czy tramwaj wróci pod Zajezdnię?

Powrót Bitwy o Basztę

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
580
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%