MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Tak będą jeździć autobusy MZK w Święto Zmarłych

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 27 października 2013, 7:48
Aktualizacja: 7:50
Autor: MZK
Fot. Zdjęcie ilustracyjne, Jelonka.com
Miejski Zakład Komunikacyjny tak dostosował rozkład jazdy w dniach od 1. do 3. listopada, aby maksymalnie ułatwić dojazd do nekropolii.

Piątek, 1 listopada: Linia Nr 1 - autobusy kursują wg rozkładu jazdy obowiązującego w niedziele. W Jeleniej Górze, na odcinku Podchorążych – Orzeszkowej, w godz. 11:00 - 15:30 będą kursowały dodatkowe dwa autobusy.
Linia nr 12 - Autobusy linii nr 12 kursują wg rozkładu jazdy obowiązującego w dni robocze, z pominięciem przystanków Staffa i Nowowiejska. Wszystkie kursy będą kończyły i rozpoczynały swój bieg na przystanku „Czarnoleska” przy ul. Sudeckiej.
Linia Nr 15 - autobusy będą kursowały wg rozkładu jazdy obowiązującego w soboty.
Linia Nr 16 - w godz. 11:00 - 15:30 będzie kursował jeden autobus wg rozkładu jazdy obowiązującego w dni robocze.
Linia Nr 18 – kursy obsługujące cmentarz przy ul. Krośnieńskiej będą wykonywane wg rozkładu jazdy obowiązującego w soboty.

Linia sezonowa: „Zabobrze - Nowy Cmentarz” – autobusy kursują od godz. 8:00 do godz. 18:00 ze średnią częstotliwością co 15 minut - odjazd sterowany przez pracowników Nadzoru Ruchu. Trasa przejazdu: Kiepury („Małcużyńskiego”, „ZUS”) - Bacewicz - Ogińskiego - „Rondo” Różyckiego - Drzymały - Osiedle Robotnicze - Podwale - Bankowa - Matejki - Sudecka „Nowy Cmentarz” – Sudecka „Czarnoleska” (pętla).
UWAGA - Wejście do autobusu Linii sezonowej po okazaniu uprawnienia do przejazdu bezpłatnego, biletu miesięcznego, skasowaniu biletu jednorazowego bądź po zakupieniu biletu u kierowcy.
Rozkłady jazdy autobusów pozostałych linii w dniu 1.11.2012 r. nie ulegają zmianom. W autobusach będzie prowadzona wzmożona kontrola biletowa.

Sobota, 2 listopada: Autobusy linii nr 12 kursują wg rozkładu jazdy obowiązującego w dni robocze.

Niedziela, 3 listopada: Autobusy linii nr 12 kursują wg rozkładu jazdy obowiązującego w dni robocze z pominięciem przystanków Staffa i Nowowiejska. Wszystkie kursy będą kończyły i rozpoczynały swój bieg na przystanku „Czarnoleska” przy ul. Sudeckiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wakacje okiem służb  

Winda w Ratuszu – po przetargu

Ulica Tabaki nieco dłużej

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~ 27-10-2013 8:42
ja proponuje na dzien 1 listopada zawiesic linie nr 12
~xcz 27-10-2013 9:14
Ale dlaczego tylko na jeden dzień? Zawieśmy wszystko na zawsze!
rymcycymcy 27-10-2013 9:57
A kierowcy powinni mieć na głowach dynie z taki zębatym uśmiechem ! :) ...i podswietlenie ! :)
Piipi Jelonkowa 27-10-2013 10:23
..do - [~XCZ] .. masz racje ! .. to jest niesprawieliwe ! .. znowu zrobli wszystko dla swietych- zmarlych VIP-ow ,a przeciez dopiero 02.11 jest Swieto naszych zmarlych
~legenda XXX 27-10-2013 11:21
teraz niech prezydent od poniedziałku zawiesi kursowanie linii 12, jak można było zawiesić 27 tak teraz niech to samo zrobią z 12:)
~xcz 27-10-2013 12:01
I zawieśmy możliwość dojazdu do ratusza!
~ObywatelJG 27-10-2013 14:47
Nie rozumie po co dodatkowe linie przecież jeleniogórzanie nie korzystają z autobusów.....
~ 27-10-2013 15:24
dlaczego pominiento cmentarz przy ul jagielonskiej linia nr 7 nie bedzie kursować z zabodzra do cieplic, wobec czego czym sie dostac, MZK tylko bedzi kontrolować bilety
~ 27-10-2013 15:43
Brawa dla autora artykułu-nie istnieje "święta zmarłych".... jaka gazeta tacy redaktorzy...
~ansz 27-10-2013 17:09
1 listopada jest Wszystkich Świętych.
~wredn y 27-10-2013 18:13
ludzie czy wy czytacie co piszecie
~wierny 27-10-2013 19:27
Zawiesić cały personel mzk
~asjj 28-10-2013 0:43
Jakie święto ? zmarłych ?
~Irysek 28-10-2013 5:43
Ja pójdę pieszo na cmentarz i mam w nosie miejską komunikację.Nie będę się tłoczyć i jeszcze dopłacać.
~Pasażer 28-10-2013 9:41
Widać w biurach MZK brak poszanowania dla pasażera. Personel MZK wie jak zadbać o klienta. Wysłać pasażera na cmentarz to widać że umie umiejętnie, ale żeby pasażer mógł na co dzień dojechać do i z pracy to niestety ucina kolejne kursy. Jaja z nas robią.
~IWA 28-10-2013 10:37
Zlikwidować cały personel MZK niech idą na bezrobotne zasiłki .Po ca nam coś co nie jest dla pasażerów.
~dragal 28-10-2013 11:58
O której będzie msza na cmentarzu,nowym przy Sudeckiej ?
~emerytka 28-10-2013 13:10
Jechałam 12 w ubiegły wtorek do południa.Króciutki autobusik,przepełniony do granic możliwości.Na przystankach tłumy,stoimy długo bo kierowca nie może zamknąć drzwi z powodu ścisku.Już od Ronda część osób zostaje,bo nie da się wejść.Pogoda ładna,ludzie jadą porządkować groby.Podobno dlatego nie ma większego autobusu,bo jeżdżą nim emeryci,więc nie dochodowe kursy,bo część bezpłatnie a część ze zniżką.Co tu komentować.Tak się dba o mieszkańców.Prezydent i radni jeżdżą autami,więc ich to nie dotyczy.Warto by było by jakiś VIP z MZK przejechał się takim autobusem.Gromy i wyzwiska spadają na głowę kierowcy a to chyba nie jego wina.Następnym razem pójdę piechotą,bo efekty ścisku odczuwam do dziś. wzystkich św,juz widzę jak kontroler wejdzie do auto
~emerytka 28-10-2013 13:14
Zapowiedż wzmożonej kontroli w dniu Wszystkich św,świadczy o wiedzy kierownictwa MZK o sytuacji w autobusach.Pamiętając poprzednie lata już widzę jak kontroler wejdzie do autobusu,chyba na początkowym przystanku albo przed wyjazdem na trasę.Śmiechu warte by to było,gdyby nie było takie smutne.Od lat wracam piechot ą z cmentarza,bo nie ma szans dojechać w ludzkich warunkach!
~female 28-10-2013 17:42
A od kiedy to mamy ŚWIĘTO ZMARŁYCH????? Droga redakcjo...prawidłowo winno być WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Rzetelniej proszę...bo to zwyczajnie wstyd...
~NNN 28-10-2013 20:55
Ludziom dajcie do pracy na co dzień dojechać !!!! a nie płacą 100 zł za miesięczny i z buta muszą chodzić w sobotę i niedzielę w tygodniu też nie lepiej :/ WSTYD!!!!!!
~do-female 28-10-2013 21:16
Święci to też zmarli. Od południa 1 listopada i cały dzień 2 listopada jest Święto Zmarłych lub jak kto woli - Dzień Zaduszny.
~biały 28-10-2013 22:13
1 listopada w Białymstoku .korzystanie ze wszystkich lini BKM jest bezpłatne

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kandydaci PO

PiS zaprezentował kandydatów

Sukces naszych poszukiwaczy

Nad Śnieżnymi Kotłami

Powstaje kolejny market na Zabobrzu

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
624
Tak
86%
Nie
9%
Nie mam zdania
4%