MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Tajska egzotyka w obiektywie w Muzeum Przyrodniczym

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 12 grudnia 2008, 8:35
Aktualizacja: 8:36
Autor: TEJO
Fot. Janina Peikert
„Tajlandia –Bangkok” to temat prelekcji ilustrowanej zdjęciami Janiny Peikert, która wczoraj w Muzeum Przyrodniczym w Cieplicach pokazała swoje fotografie i opowiedziała o wrażeniach z podróży do egzotycznych krajów.

Cotygodniowe czwartkowe spotkanie w Muzeum Przyrodniczym było poświęcone Tajlandii i Bangkokowi. O tym orientalnym regionie świata opowiadała słowem i obrazem Janina Peikert związana z Karkonoskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku, z zmiłowania podróżnik i fotograf. Dzięki jej pasjom mogliśmy już kolejny raz zapoznać się z ciekawym egzotycznym miejscem jej podróży.

Tym razem Pani Janina opowiedziała o Tajlandii, jej historii, o religii buddyjskiej tego regionu, o Bangkoku stolicy tego kraju. W tym mieście oprowadzała nas po zabytkowym przepięknym pałacu, po przepięknych świątyniach, miejscach kultu bogom i duchom. Wspomniała o najważniejszej królewskiej świątyni gdzie dziś przechowywany jest z wielkimi rytuałami posąg Szmaragdowego Buddy, uważany za najświętszą relikwię buddyjską.

Wszystkie te opowieści były ilustrowane fotografiami tych miejsc wykonanych przez podróżniczkę. Obecni licznie na prelekcji widzowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali opowieści, mając nadzieję na obejrzenie wkrótce dalszych prezentacji Pani Janiny z innych, ciekawych miejsc jej podróży.

A my dziękujemy Janinie Peikert za udostępnienie nam kilku oryginalnych fotografii jej autorstwa, które choć po części pozwolą nam poczuć magię tych orientalnych miejsc i czekamy na relacje z innych wypraw Autorki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Skalne ławki pod Szrenicą

Czytelniczka: drogo i brudno

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~edesz 12-12-2008 11:17
Ludzie ! Jaka egzotyka, pokazujecie 7 zdjęć Pani Janiny, a jakby nie patrzeć , to ona nie jest już egzotyczna, a cztery zdjęcia rzeczywiście ciekawe.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Narodziny gnu białobrodych we wrocławskim zoo

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Co z dużą ilością nakrętek?

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
256
Tak
39%
Nie
56%
Nie wiem
5%