MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Tajemnicza inwestycja

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 13 lipca 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 13 lipca 2006, 14:52
Autor: TEJO
Fot. Łukasz Płocki
Kolejna konstrukcja przypominająca market powstaje niemal w bezpośrednim sąsiedztwie sklepu Kaufland działającego od września na osiedlu Zabobrze.

Informowaliśmy niedawno o pracach przygotowawczych przed postawieniem marketu sieci Viki w pobliżu ulic Sygietyńskiego i Bacewicz. Wiele wskazuje na to, że nie będzie to ostatnia duża placówka handlowa na Zabobrzu.

Około 100 metrów od Kauflandu postawiono już konstrukcję hali. Prace idą pełną parą. Mieszkańcy największego osiedla w mieście nie wiedzą do końca, co tam powstanie.

Okazuje się, że trudno zdobyć informacje w wydziale architektury jeleniogórskiego urzędu. Naczelnik Mirosław Jaskólski jest na urlopie. Jego zastępczyni nie znalazła dla nas czasu, tłumacząc, że ma spotkanie, do którego musi się przygotować. Prosiła, aby o sprawę pytać naczelnika, którego nie ma. Wraca w piątek.

Jak nam powiedział jeden z okolicznych mieszkańców będzie to (najprawdopodobniej) market sieci JYSK. – Dziwi mnie to że ten market powstaje tak "po cichu", bez żadnego rozgłosu w mediach. Ekipy pracują przy nim od rana (od godz.6:30) i hałasują, budząc lokatorów okolicznych bloków. Roboty trwają do godz. 21 – dodał.

Tak czy owak pewne jest, że zabobrzanom przybędzie kolejny sklep. Powraca pytanie o sens tak gęstej zabudowy handlowej na tym osiedlu i całkowity brak zainteresowania inwestycjami tego typu w innych dzielnicach miasta: choćby Cieplicach i Sobieszowie.

Można się też zastanowić, dlaczego markety nie powstają w Maciejowej, która jest naturalnym jeleniogórskim przedmieściem. To właśnie na takich terenach w innych miastach powstają sklepy o dużej powierzchni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Koncert Papieski  

Filia biblioteki w Wojkowie

Forum Turystyczne

Komentarze (58) Dodaj komentarz

~danielloo17 13-07-2006 14:25
I BARDZO SUPER !! NIECH POWSTAJE TEGO JAK NAJWIĘCEJ :) AUCHAN I GEAN'T by sie przydały...ale to dojdzie z czasem :] Niech popadają te małe sklepiki obok ! - ostatnio szukalem "1" rzeczy i w 4 sklepach jej nie bylo(a rozchodzi sie o sok pomidorowy)
~hee 13-07-2006 14:42
OOOOO MATIZ mojej sasiadki....z bloku poznaje po rejestracji ! I to jest wlasnie to ! musi ona zapierniczac do jeleniej do jakiegos super czy hipermarketu a w Cieplicach nie ma zadnego....
~zygi 13-07-2006 14:47
Dobry sok jest właśnie w kauflandzie - czeski, za 1,29:) A ściany tej nowej budowli są z takiego samego "kamyczka" jak ściany sklepów kaufland w całej Polsce, więc to może jednak coś powiązanego z kauflandem?
~mieszkaniec jelonki 13-07-2006 15:05
Nie no spoko tyle inwestycji tylko gdzie podziewa się kasa ze sprzedaży gruntów?Sory zapomniałem całe 5 tysięcy poszło na remont prawie stadionu na Złotniczej
~rycho 13-07-2006 15:21
Czy juz komus odbilo z tymi marketami na tym zapchanym zabobrzu.Co to za kretynizm z tymi marketami.Kto wzial w lape pieniadze.RADNI,do cholery co wy robicie,nie widziceze tam jest juz"przeludnienie tych sklepow" a w Cieplicach nie ma nic.Juz na was nie bede glosowal,bo sie chwalicie co zrobicie a w sumie wielkie gowno.Sory za ten jezyk ale juz mnie szlag trafia.
~:) 13-07-2006 15:31
szkoda , ze nie powstanie cos takiego jak np "M1" - i wtedy moznaby bylo zlikwidowac te carrefour'y i tesco i bylby jeden ale porzadny sklep na cala Jelonke... MARZENIA / a tak poza tym- to my chyba mamy juz JYSK w Jeleniej?
~Klaudia 13-07-2006 15:52
w nowinach pisali że to będzie market, dobrze ze sie wyprowadziłam z zabobrza;p za dużo tego tam, chociaz na drugich przedmieściach by się coś przydało, w takich Cieplicach np.
~(-) 13-07-2006 16:32
do hee, nie musi zapierniczać do Jeleniej, bo jest w Jeleniej razem z całymi cieplicami ;-)
~kol 13-07-2006 16:55
Ja słyszałem, że tam ma być taka budowla, gdzie na górze będzie część mieszkalna a na dole mniejsze sklepy! Pozdrawiam
~... 13-07-2006 17:52
tu będzie JYSK
~ktoś z drugiej strony 13-07-2006 17:57
ludzie, macie kilka małych markecików i się gorączkujecie; polecam wycieczkę do dużego miasta - zobaczycie jak wyglądają supermarkety ze schodami ruchomymi, podziemnymi parkingami, fontannami, palmami i setkami sklepów i restauracji, pozdrawiam
~JM 13-07-2006 18:16
Jakby ktoś miał okazję niech odwiedzi Centrum GALAXY w Szczecinie i zobaczy co to jest centrum handlowe.
~Lucas 13-07-2006 19:30
TU NARAZIE JEST ŚCIERNISKO,ALE BĘDZIE SAN FRANCISCO...
~jelonek 13-07-2006 20:07
Panie Tejo, przepadł bez wieści mój komentarz na temat "Tajmniczej Inwestycji" napisany o godz.18, a przecież: nie był wulgarny ani obraźliwy, tym bardziej rasistowski, był zgodny z tematem artykułu, nikogo nie obrażał, w tym również moderatorów, i nie reklamował niczego (może z wyjątkiem logicznego myślenia) stąd moje pytanie: dlaczego? może, dlatego że sugerował że lepiej przeczytać tablicę informacyjną na budowie niż tworzyć mity? jelonek ps. a ktoś kiedyś powiedział że: "prawdziwa cnota...."
~do Pana Jelonka 13-07-2006 20:24
Panie Jelonek: to żadne mity. Moim zdaniem urzędnik a tym bardziej zastępca naczelnika wyżej wymienionego wydziału wiedzę o tym, co i kto aktualnie buduje w mieście powinien mieć w małym palcu (tym bardziej, że na palcach da się policzyć takie inwestycje) a nie zasłaniać się brakiem czasu. Choć się przedstawiłem z imienia i nazwiska, pani nie raczyła powiedzieć, czy jest panią Krysią... Tablica tablicą, a wiedza urządników – wiedzą, w tym przypadku raczej nie wiedzą (lub niewiedzą - jak Pan chce). Tylko to miałem na myśli nawiązując do urzedniczego wątku. Oczywiste i logiczne jest, że każdy może sobie iść i przeczytać treść tablicy informacyjnej. Może by Pan uprzejmie skierował swoje pretensje do urzędu właśnie, a nie do naszej redakcji. Z poważaniem TEJO
~sarenka 13-07-2006 20:52
Panie tejo! dlaczego pan nie odpowiada na temat Jelonkowi? gdzie podział sie post z 18.00? i dlaczego nie przyznał się pan,że nie wpadł pan na pomysł aby zobaczyć tablicę po prostu... pozdro
~do Pani Sarenki 13-07-2006 20:58
Pani Sarenko miła, odpowiedź znajduje się wyżej! Pozdrawiam bardzo TEJO
~jelonek 13-07-2006 21:00
Panie Tejo, jakie pretensje? czy ja mam jakieś pretensje?; czy ja piszę o "tajemniczych inwestycjach"?, czy ja blokuję czyjeś wypowiedzi na forum? nie zamieniajmy się proszę rolami, wszak ja tylko skromnym gościem-czytelnikiem tej strony jestem... pozdrawiam serdecznie, jelonek
~Do Pana Jelonka 13-07-2006 21:09
Panie Jelonek! Miło, że Pan tę stronę odwiedza, wyraziłem moje zdanie na ten temat, a inwestycja, o której nie potrafią mówić urzędnicy wydaje mi się tajemnicza... nie wiem, czy pamięta Pan, jak na tablicy informacyjnej nieskończonej budowy hotelu przy ulicy Kopernika widniało, że mają to być... garaże... ja po prostu nie wierzę tablicom, dlatego szukam informacji u osób kompetentnych, jak się okazuje - czasami bezskutecznie - pozdrawiam! TEJO
~sarenka 13-07-2006 21:12
i dodam do tego co napisał Jelonek,że ja również czytelnikiem jestem.. a czytelnika należy szanować... każdego... spytam więc wprost jeśli nie zrozumiał pan panie tejo mojego postu: dlaczego nie było o 18.00 postu jelonka? gdzie zniknął?
~sarenka 13-07-2006 21:21
i jeszcze coś : a jeśli jest pan " rasowym dziennikarzem" to powinien pan znać opieszałość urzędników i z nimi walczyć... tak długo walczyć aż by sie pan dowiedział co to za tajemnicza inwestycja ...i potem napisać artykuł..., byłby wart wiele...oj...byłby...:-)
~do pani Sarenki i pana Jelonka 13-07-2006 21:23
Jeśli się nie pokazał ten komentarz, to przepraszam! Proszę go nadać raz jeszcze TEJO
~jelonek 13-07-2006 21:28
nie wchodzi sie dwa razy do tej samej wody, panie Tejo, pozdrawiam, również sarenkę
~sarenka 13-07-2006 21:32
przeprosiny przyjęte ale nie wiem czy jelonek będzie chciał jeszcze raz" nadać " swój post... rozbawiło mnie to słowo, jest naprawdę fajne... :-) a jak już tak sobie piszemy to mam pytanie: co z artykułem o schroniskach i o Perle Zachodu?Wiele dni temu napisał pan, że popracuje nad tym. Czy praca trwa tak długo czy pan zapomniał? Pierwsze wskazywałoby na bycie " nierasowym dziennikarzem", drugie na brak szacunku i obiecanki cacanki...:-) Prosiłam wtedy podpisując się alicja więc jak widzi pan nie ma tutaj tak dużo czytelników jakby się mogło wydawać (alicja i sarenka to dwa w jednym) więc należałoby dbać o każdą jedną sztukę...:-)( za przeproszeniem)
~danielloo17 13-07-2006 21:37
jak juz sie pozdrawiamy...to ziomków z zabobrza ,2 z mazur ,laski z wa-wy , i ciepplic paru kumpli :>
~do Pani Sarenki 13-07-2006 21:47
Pani Sarenko vel Alicjo, pamiętam o schronisku na Perle Zachodu, proszę mi wierzyć...Pani się wydaje, że to tak szybko powstaje, ale to tylko pozory. Co do rasowości, to nie słyszałem o rasowych dziennikarzach... ten przymiotnik odnosi się raczej do zwierząt, z urzędnikami walka... hmmm, oni są nie do zwalczenia, co ja zrobię, jeśli wykonuję kilka telefonów do urzędu i nikt nic nie wie? To chyba nieciekawie świadczy o urzędnikach właśnie, a nie o mnie, że tak nieskromnie napiszę. Jeszcze raz pozdrawiam TEJO
~mieszkaniec jelonki 13-07-2006 21:57
a był jakiś przetarg na ten grunt? coś mi się wydaje że nie i dlatego wszyscy w urzędzie nabierają wody w usta ,ja już dawno zauważyłem że w Jeleniej Górze działki i tereny inwestycyjne kupują spekulanci poprzez podstawione osoby i firmy plac po byłym ryneczku,teren na Bacewicz który stał zarośnięty przez kilka lat aż uporządkowano go na koszt miasta kiedyś jakiś dziennikarz próbował ustalić właściciela dotarł do firmy bez adresu i siedziby,podobnie jest z nieruchomością opisaną w artykule" rozwalą ruinę "właściciel niby nie ma kasy na rozbiórkę to jak ktoś taki wygrał przetarg,a działka na której stoi nowy mcdonalds też stała tam rudera o dziwo rozebrano ją na koszt miasta bo właściciel nie miał kasy na rozbiórkę ,historia się powtarza za każdym razem dla mnie coś tu jest nie tak
~sarenka 13-07-2006 22:06
i pozdrawiam jelonka bardzo...
~do Pani Sarenki 13-07-2006 22:07
Przepraszam, ale nie zamieszczę Pani komentarza, nie chcę, aby się z tego zrobiła dyskusja wykraczająca poza temat artykułu. Nie znaczy to jednak, że nie chcę z Panią porozmawiać. Proszę o kontakt na adres pessoa@poczta.onet.pl Chętnie z Panią podyskutuję i porozmawiam! dobrej nocy! TEJO
~Marcin 13-07-2006 22:08
MOgli by Media Markt POstawic :P
~jelonek 13-07-2006 22:09
nie daj sie zwabić , sarenko...:), podro dla wszystkich
~Marcin j 13-07-2006 22:41
ty jelonek co tak bronisz ratuszowej armii pewnie wywodzisz sie z jej kregu...
~jelonek 13-07-2006 23:07
do Marcina j. - zdziwiłbyś się zapewne jak byś sie dowiedział z jakiego kręgu się wywodzę, ale to całkiem inna historia, pozdro i ...sweet dreams
~Ja 13-07-2006 23:15
OG!! jeszcze w takiej odległoscie nie no zajebiście !!
~danielloo17 13-07-2006 23:51
Ooo dobry pomysł :D MY CHCEMY MEDIA MARKT ...tam koło szpitala...pomiedzy dzialkami a szpitalem :)
~kazimierzp 14-07-2006 0:07
Żadna zastępczyni Naczelnika Wydziału Architektury nie jest na urlopie! Po prostu nie ma takiego stanowiska w tym Wydziale!;-) Na placu pomiędzy aleją Jana Pawła II, Grażyny Bacewicz, Stanisława Moniuszki maja powstać: sklep o powierzchni handlowej do 2000 mkw (już jest to Kaufland), sklep o pow. do 1000 mkw (ma to być podobno IYsk - o tej budowie jest tekst), oraz trzy budynki mieszkalne których budowa powinna zacząć się do końca tego roku. To wszystko powstaje na podstawie zapisów w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego uchwalonym przez miłościwie nam panujących radnych - wszystkich radnych! Jeżeli jakiś teren ma zapis: pod handel i usługi - to jeżeli nie przekracza wielkości 2000mkw powierzchni sprzedażnej to nikt przy wydawaniu pozwolenia nie może tego zablokować. Ktoś w tej dyskusji zastanawia się dlaczego buduje się sklepy na Zabobrzu, a nie w Maciejowej? Sklepy powstają tam gdzie są klienci, a ilość sklepów (powierzchni ich) na Zabobrzu jest i tak niższa niż wynika ze wskaźników dla zurbanizowanych centrów! Po prostu przez wiele lat była tu pustynia handlowa z jednym jubilatem i rondem i dlatego teraz wielu to szokuje że tyle powstaje, a to po prostu wypełnia pustkę! Ktoś zaraz zarzuci, że w wielu krajach buduje się markety przy granicach miast, a gdzie stoi dawna Hypernowa (tuż przy granicy z gminą Jeżów Sudecki), a Tesco które powstało na prywatnym terenie, a nie miasta też jest tuż koło granicy naszej gminy! Niemniej temat marketów większych i mniejszych jest zawsze wdzięczny do dyskusji. Jak ich nie było były ataki dlaczego jeszcze nia ma! Jak są! to mamy dsykusję po co są? Często wielu z dyskutantów spotykam tam na zakupach. Dziwnie nie chcą kupować tam gdzie jest drożej i jest mniejszy wybór! Miłych dywagacji!
~Archi 14-07-2006 7:56
widzę, że teraz skoro ktoś ma odrębne zdanie od innych, złwaszcza w kwestiach walki z Urzędnikami to od razu jest jednym z nich, albo jest uwikłany w ciemne interesy! Pięknie, taka PiS-owa retoryka: kto jest z nami jest przeciw układowi, wszyscy nasi przeciwnicy są związani z układem. Marcin j jest widać jednym z wyborców PiS-u.
~zzx 14-07-2006 8:26
Ten sok pomidorowy w Kauflandzie to sok chiński tylko rozlewany w Czechach.
~Nicole 14-07-2006 9:45
Zastanawiam się czy "kazimierzp" to nie jakiś urzędas zawsze dokładnie jest poinformowany o sprawch miasta i między wierszamy czytam, że zawsze stoi po ich stronie.
~mieszkaniec jelonki 14-07-2006 11:37
Panie Kazimierzup USTAWA O WIELKOPOWIERZCHNIOWYCH OBIEKTACH HANDLOWYCH rozdziałII Art.5 punkt c "W MIEJSCOWOŚCIACH POZOSTAŁYCH NA KAŻDE 50 000 MIESZKAŃCÓW,DOPUSZCZA SIĘ UTWORZENIE JEDNEGO OBIEKTU WIELKOPOWIERZCHNIOWEGO O WIELKOŚĆI POWYŻEJ 2000 METRÓW KWADRATOWYCH OFERUJĄCEGO ARTYKUŁY SPOŻYWCZE I JEDNEGO O POWIERZCHNI SPRZEDAŻOWEJ PONAD 2000 METRÓW KWADRATOWYCH OFERUJĄCEGO ARTYKUŁY POZOSTAŁE,ZLOKALIZOWANYCH JEDYNIE NA PERYFERIACH MIASTA"ponadto art7 tej ustawy mówi o szczegółowej analizie wpływu tego obiektu na:zaspokojenie potrzeb konsumentów,ISTNIEJĄCĄ LOKALNĄ SIEC HANDLOWĄ,MIEJSCOWY RYNEK PRACY,OCHRONĘ ŚRODOWISKA ,ISTNIEJĄCY UKŁAD KOMUNIKACYJNY"znakomity przykład złamania prawa to TESCO"A TAKŻE KRÓTKO I DŁUGOTERMINOWYCH SKUTKÓW Z PUNKTU WIDZENIA WPŁYWÓW DO BUDŻETU,ROZWOJU I WSPOMAGANIA LOKALNEJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM TYCH PODMIOTÓW KTÓRE BIORĄ UDZIAŁ W DYSTRYBUCJI I PRODUKCJI DÓBR BĘDĄCYCH OBROTEM NOWO POWSTAŁEGO OBIEKTU WIELKOPOWIERZCHNIOWEGO,obiekty te nie płacą podatków więc budżet gminy nie ma korzyści,nie widziałem też na ich półkach towarów lokalnych producentów,większość produktów pochodzi z zagranicy jest o wiele gorszej jakości niż te same oferowane w sprzedaży za granicą stąd niska cena ,mało tego niejednokrotnie są to produkty NIEDOPUSZCZONE DO SPRZEDAŻY w innych krajach UE mają za dużo konserwantów,wiecie co można pisać i pisać nie jestem przeciwnikiem tych sklepów też robię tam zakupy ale niech wszysto odbywa się zgodnie z obowiązującym prawem i niech nie robią z nas wariatów
~Urzędnik 14-07-2006 12:21
Obydwa wielkopowierzchniowe markety w jeleniej Górze powstały przed wejściem w zycie cytowanej ustawy! Studium dotyczące oddziaływania potencjalnych kolejnych lokalizacji miasto (za zgodą Rady Miejskiej)zleciło i opracownie zostało wykonane. Jednak radni nie zajęli się tym tematem i przy kolejnych ewentualnych inicjatywach lokalizacyjnych (takowe ciągle są) potencjalni inwestorzy będą musiały być opracowane studia oddziaływania na środowisko gospodarcze tego konkretnego zamierzenia. Ta cytowana przez Ciebie ustawa nie obejmuje zupełnie obiektów do 2000 mkw a tylko takie ostatnio w Jeleniej Górze powsatają. Na tereny gdzie stoi Kaufland były prztargi i w ich wyniku właścicielem została osoba z Żar.
~tomciojg25 14-07-2006 12:55
Niech sobie w dupe wsadzą takie sklepiki budowane na sztukę tj hipermarkety różnej maści Bo zatrudniają ludzi ale za grosze mało tego ceny na początku są rzeczywiście niskie ale później dorównują cenom w innych sklepikach prywatnych. Ktoś kto wydał pozwolenie na taką budowę zgarnął bardzo dużą kase i taki jest sposób na stawianie tegoi świństwa BEZ ZGODY MIESZKAŃCÓW
~~cóż... 14-07-2006 15:11
Zwróćcie uwagę o której to godzinie p. Urzędnik pisze na forum.....ciężko pracując.
~tuturutu 14-07-2006 15:39
Przestańcie biadolić na te markety. To jest kapitalizm moi mili i tu nie przwiduje się regulacji i limitów. Jak interes idzie to się inwestuje a jak nie idzie to się go zwija i po ptakach.Proste ,podaż i popyt.
~kazimierzp 14-07-2006 15:56
Urzędnik mnie częściowo wyręczył! Ktoś zastanawia się czy czasami nie pracuję w Urzędzie! Tak. Pracuję i nigdy się z tym nie kryłem. Nazywam się Kazimierz Piotrowski pracuję w Wydziale Architektury zgodnie zresztą ze swym zawodem i uprawnieniami. Przez jakiś czas byłem też jednym ze współdecydentów jako członek zarządu miasta w latach 1990 - 94 i 1998-02. Zawsze piszę pod swym nickiem kazimierzp i nie bawię się jak to niektórzy robią w podszywanie się w kogoś innego niż się samemu jest, ani też anonimowo nie atakuję. Nie bawię się w ocenianie poszczególnych lokalnych polityków na tych forach (jg24, forum gazety i forum jelonki) - przyjąłem zasadę, że jedynie informuję o rzeczywistym stanie sprawy, a co sobie inni z tego wysnują to już ich sprawa. Jeżeli czytam wierutne kłamstwa, to je prostuję. Na kłamstwie i pustych obietnicach nigdy niczego pozytywnego się nie zbuduje. Serdeczne pozdrowienia do wszystkich uczestników forum! Kazimierz Piotrowski
~Do "~cóż..." 14-07-2006 16:57
Cos sie tak czepiles/las skad wiesz moze akurat owy urzednik jest na urlopie/ma wolne......albo poprostu ktos zupelnie inny podszyl sie pod taka ksywe: urzednik - wiec po co to halo ?
~mieszczuch 14-07-2006 19:42
Jak się handel skończy to bedziemy mieli obiekty wielkopowierzchniowe na np. siłownie.
~klient 15-07-2006 8:48
"Mieszkaniec jelonki" cytuje ustawę i chce żeby wszystko było zgodne z prawem - zgadzam się z tym tylko nie zapominajmy przy okazji o bardzo ważnym prawie jakie powinno przysługiwać klientom - mianowicie prawo wyboru.O tym prawie przez wiele lat w Jeleniej Górze się zapominało przez co nasze miasto stało się pustynią handlową skazaną na dyktat lokalnych kupców i 2 hipermarketów.Postawmy sprawę jasno oprócz sklepów Jeleniej Górze potrzebne są inne inwestycje ale jeszce co najmniej 1 duży market budowlany powinien w tym mieście powstać oraz 2 duże wielkopowierzchniowe obiekty i sprawę sklepów wielkopowierzchniowych można by było zamknąć.Podsumowująć klientowi nie powinno fundować się monopolu - zdrowa konkurencja jest wielce pozytywnym czynnikiem rozwoju. Apel do rajców naszego miasta, tych co to bawią się w rajcowanie już kilka dobrych lat : dajcie szanse nowym ludziom, kieszenie macie już dosyć napchane, pomysły na rozwój miasta tylko odgrzebujecie przed wyborami, nauczyliście się robić wokół siebie tylko dużo hałasu a tak naprawdę potraficie jedynie bronić własnego układu. Jeleniej Górze potrzeba nowego kapitana i drużyny a nie jedynie pozornej zmiany miejsc.Mądra władza czyni cuda - uwikłana w układy czyni sitwę i stagnację.
~glosik 15-07-2006 10:44
Ha ha ha ale numer już niedługo nie będę widział czy dzieciaki ze szkoły wracają bo mi na chodniku budki z warzywami i takie tam inne postawją!!. To co budują obok Kauflandu to podobno magazyn dla Kauflandu, w środku mają być magazyny polikwidowane i zwiększona powierzchnia handlowa a magazyn nowy właśnie stawiają. Przemawia za tym faktura półfabrykatów z których budują w/w. Jeśli chodzi i JYSK to trochę to za małe, a muślałem że będzie KFC??!!. Buuuuuu!!! Szkoda!!. Nie kłóćcie się ludziska bo to nikomu nie służy więcej uśmichów i miłości dla bliźniego. A ci co działki pewnie nie małe wzięli za sprzedaż ziemi miejskiej pod te poronione inwestycje śmieją się z was tylko i mają głęboko w d......, co sobie biedny zabobrzanin zrobi z tym fantem. Slalomem do pracy trzeba będzie chodzić między marketami. Ach kochana moje miasto cóż się z Tobą dzieje moja słodka Jelenia Góro!!!!.
~**** 15-07-2006 19:38
taaa..same inwestycje budowlane..a nie dlugo na spcery nie bedzie gdzie chodzic..:/
~kama 21-07-2006 15:12
mam dość tych wielkich sklepów . nie wiem co mają począć ci mali sklepikarze którzy całe życie uczciwie zarabiali, płacili podatki , dawali pracę ludziom przecież . Mam nadzieję że nasze miasto nie pozwoli na budowę kolejnych marketów bo Polskia produkcja ,Polski handel zupełnie znikną a zarobki naszych marketów budować dędą inne kraje
~anty 21-07-2006 19:34
do kamy: a jak ten Twój mały polski sklepikarz sobie kupi dajm na to: mercedesa to jak myślisz, gdzie pofruną polskie pieniądze?
~curvamadź 22-07-2006 10:57
kolejny je...y przekrętas,czemu tak cicho o tym? może w łapke ktoś wziął co??????????????????????
~Do JM 24-07-2006 15:02
Drogi "JM"byłam w centrum GALAXY w Szczecinie to są pożądne sklepy a nie to co w Jeleniej. Tutaj też przydałoby się takie duże centrum i niech te wszystkie sklaepy będa sobie gdzies na obżeżach miata i nie byłoby problemu, chociaż pewnie wtedy okazałoby się że to za daleko. Niestety naszemu jeleniogórskiemu społeczeństwu trudno dogodzić. Pozdraiam pana JM
~lolo 24-07-2006 23:37
Bardzo dobrze. więcej inwestycji w mieście = więcej miejsc pracy.
~szarak 31-07-2006 20:22
wez lolo nie gadaj takich pierdól jak chcesz zapiepszac za 600 zl to prosze bardzo ....ja nie mam zamiaru i niech buduja gdzie indiej to dziadostwo....
~ikarus 7-08-2006 15:08
Mogliby zbudować jakiś hipermarket w Cieplicach lub Sobieszowie.Zabobrze się zapycha.
~LOL 12-08-2006 22:09
jeżeli to ma być 100m to macie niezłą miarke to niewięcej niz 50m, a może nawet 20m jeżeli to liczył ktoś z budowy to na miejscu szefa zwolnil bym go bo jeżeli mialby powstać jakis market o powierzchni 20m kw. to by pewnie powstał o wielkości 100m kw.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Manewry: pościg, strzały, 30 rannych

Dalszy ciąg Senioraliów 2019  

Stop marginalizacji średnich miast

Nowa sygnalizacja świetlna  

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
741
Tak
15%
Nie
65%
Nie wiem
21%