MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Tadeusz Wnuk wyróżniony

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 20 czerwca 2016, 10:38
Aktualizacja: Wtorek, 21 czerwca 2016, 7:52
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Aktor z niemal 30–letnim doświadczeniem, a od 1. września br. dyrektor Teatru C.K. Norwida w Jeleniej Górze, odebrał wczoraj (19.06) wyróżnienie, przyznane przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury. Uroczystość odbyła się po spektaklu pt. „Don Juan”, w którym Tadeusz Wnuk grał rolę ojca.

Nagrodę jeleniogórskiemu aktorowi, w imieniu Cezarego Przybylskiego - marszałka województwa dolnośląskiego oraz Tadeusza Samborskiego – członka zarządu województwa odpowiedzialnego za kulturę, przekazała Wanda Gołębiowska z UMWD. Gratulacje i kwiaty przekazali również przedstawiciele Miasta – wiceprezydent Jerzy Łużniak oraz Związku Artystów Scen Polskich - zastępca Olgierda Łukaszewicza, Piotr Jędrzejczak.

Mam nadzieję, że tak jak pan Tadeusz Wnuk jest bardzo dobrym aktorem, który pracuje także z młodzieżą, jako dyrektor będzie potrafił kierować całym zespołem – nie tylko aktorskim, ale zarządzając teatrem w trudnym momencie dla teatru (remontu) – powiedział Jerzy Łużniak.

Wyróżnienia nie spadają z nieba, trzeba się napracować – przyznał Tadeusz Wnuk. W moim przypadku nie zawsze zastanawiam się, czy będą z tego tytułu profity, nagrody. Po prostu pracuję, działam. Jeżeli zdarzyło się, że marszałek dostrzegł moje działania nie tylko sceniczne, ale i społeczne, to jest bardzo miło i bardzo się cieszę – powiedział T. Wnuk.

Przed przyszłym dyrektorem teatru kolejne wyzwania. - Ważne, żeby dążyć do zrealizowania postawionych zadań – podkreślił aktor, który w przyszłym roku będzie obchodził 30-lecie pracy artystycznej. - Miałem szczęście, jeżeli chodzi o grane przeze mnie role. Przyjechałem do Jeleniej Góry na zaproszenie profesora Bielawskiego, mojego promotora, później dyrektora tego teatru. Te role kształtowały moją osobowość, ale przypuszczam, że to dopiero połowa tego, co jeszcze przede mną – dodał Tadeusz Wnuk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Park Norweski – Park Kultury z Przystanią Twórczą

Dzień otwarty w Muzeum Tkactwa – dzisiaj

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 20-06-2016 17:54
"Przed przyszłym dyrektorem teatru kolejne wyzwania"-i niestety polegnie,a trzeba było poprzestać na aktorstwie ,na tym w czym się jest dobrym
~optymista 20-06-2016 18:36
Czemu jako pierwszy pojawia się taki nieżyczliwy komentarz . Powodzenia w kierowaniu tą instytucją panie Tadeuszu myślę że pod pana kierownictwem teatr zmieni się na lepsze.
~ 20-06-2016 19:22
Czemu,czemu pytanie bywalca biedronkowego.Człowiek na poziomie zapytałby -dlaczego.Ano dlatego ,że idąc za internetem http://teatrnorwida.pl/tadeusz-wnuk/ nijak nie można natrafić na jakąkolwiek wzmiankę świadczącą o doświadczeniu w zarządzaniu i działaniach marketingowych Pana Tadeusza.Tego typu placówka nie powinna być znowu skazana na działania "po omacku" i naukę na żywym organizmie.Mimo wszystko powodzenia.
~Gość z drogi 20-06-2016 20:27
Gratulacje. Życzę powodzenia Panu w roli dyrektora. Z nadzieją, że zrobi Pan dobry teatr.
~ 20-06-2016 20:50
Od zadan marketingowycha ma sie zespol ludzi. Do zarzzadzania ponoekad tez. Rola dobrego dyrektora w takiej instytucji to dobrze dobrany repertuar. Aktor, ktory od przeszlo nastu lat pracuje w Jeleniej Gorze ma duze szanse na stworzenie owego repertuaru.
~Pelagia 21-06-2016 20:42
Pan Tadeusz Wnuk znany jest w całej Polsce jako wybitny aktor. Jego talent potwierdzają liczne zaproszenia od wybitnych reżyserów teatralnych i filmowych z całej Polski. Cieszę się, że Pan Wnuk znalazł czas, żeby przystąpić do konkursu pomiędzy licznymi próbami na deskach teatralnych w całej Polsce. Szkoda, że przyszły dyrektor będzie teraz musiał ograniczyć swoje aktorskie kreacje do występów na desce jeleniogórskiej. Jestem przekonany, że społeczność ludzi teatru będzie bacznie obserwować działania Pana Dyrektora i każda premiera opisywana będzie przez najważniejsze dzienniki i czasopisma teatralne. Pan Tadeusz Wnuk jest osobowością i na pewno zapytany aktor z innego teatru będzie wiedział o kim mowa a to przecież buduje także prestiż naszego Teatru. Jaka miasto taki dyrektor.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zaczytaj się z Jelonką.com

Radośnie i bezpiecznie

Stalowe rumaki w Karpaczu

Rzeźby dla Kowar

Trwają porządki w Mysłakowicach

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
880
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%