MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Tabu: mocne brzmienie w Metamorfozie

Wiadomości: Szklarska Poręba
Niedziela, 5 lutego 2017, 19:34
Aktualizacja: 19:46
Autor: Mikołaj Bachur
Fot. Mikołaj Bachur
W Metamorfozie Pub pod Szrenicą odbył się wczoraj (4.02) koncert istniejącego od 2003 roku śląskiego zespołu „Tabu”. Muzycy, w 10–osobowym składzie, grają „swoje” reggae. Zainteresowanie występem było tak duże, że nie wszyscy mieścili się w sali pubu.

Zespół pochodzi z Włodzisława Śląskiego. Jego założyciele to Rafał i Karol Karwotowie, Marcin Suchy i Jakub Kuznicius. – Nie ma zespole dziewczyn, bo dziewczyna w zespole zrobiłby nam… Po prostu to by było bardzo złe – uśmiecha się Rafał wokal zespołu „Tabu”. – My gramy reggae, ale takie nasze słowiańskie, to nie jest reggae jamajskie, nie jest to Bob Marley - podkreśla.

Grupa podróżowała po Polsce promując swoją ostatnią płytę „ Meteory”. Ich Koncert w Szklarskiej Porębie był ostatni na trasie klubowej. Zespół odwiedza też inne kraje, ostatnio była to Ukraina. Jak opowiadają muzycy – niesamowicie przyjemne przyjęcie spotkało ich w górach, w małej miejscowości w Karpatach na Ukrainie.

Organizatorem koncertu pod Szrenicą był Janusz Lichocki, który pod pseudonimem „Kosmos Sound Mega System” od wielu lat organizuje imprezy. Janusz Lichocki znany jest w regionie jako Dj Jasiek, organizator i promotor „pozytywnych wibracji”. Uczestniczył w największych reggae festiwalach w kraju: w Bielawie, Gliwicach, Ostródzie oraz we Wrocławiu. W Szklarskiej Porębie zorganizował całe mnóstwo imprez muzycznych. Zapraszał na koncerty gwiazdy większego i mniejszego formatu, nie tylko ze świata reggae.

W Pubie Metamorfoza występowało już wielu znanych zespołów, jednym z nich był „Vavamuffin”, który przyjeżdżał do Szklarskiej Poręby trzy razy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wycieczka tematyczna po Bolesławcu

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Bobsound 6-02-2017 9:16
Było mega zawodowo jak za starych czasów !
~ 7-02-2017 9:56
Niech Jelonka przeszkoli autora zdjęć - masakra. Zobawa była ekstra!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Promesy dla strażaków  

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Przystań w śmieciach

Mobilizacja przed II turą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
137
Tak
44%
Nie
45%
Nie wiem
12%