MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Tabliczkowy radny Robert Prystrom

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 5 listopada 2008, 8:09
Aktualizacja: 22:50
Autor: Mar
Fot. TEJO
Nasz Czytelnik wypatrzył na ścianie domu handlowego Amigo tabliczkę z nazwiskiem lidera stowarzyszenia Wspólne Miasto i ze zdumieniem przeczytał, że biuro ma tam "radny" Robert Prystrom. Nie powinna tam wisieć od niemal dwóch lat…

Sprawdziliśmy i rzeczywiście, na tablicy informacyjnej widnieje napis "Biuro radnego Robert Prystrom" Rzeczywiście był radnym w latach 2002-2006. Podczas ostatnich wyborów nie mógł kandydować, bo uniemożliwiła mu to ordynacja wyborcza, która zakazuje stawania w wyborcze szranki osobom, wobec których sąd wydał prawomocny wyrok, nawet mówiący o umorzeniu postępowania. Tak było w przypadku Roberta Prystroma, który wcześniej zapowiadał także, że będzie ubiegał się o urząd prezydenta miasta.

Zapytaliśmy Roberta Prystroma, czy tabliczka wisi nadal jako pamiątka, czy jako amulet do najbliższych wyborów?
– Na drzwiach naszego stowarzyszenia informacja o tym, kto jest radnym zmieniliśmy zaraz po wyborach – usłyszeliśmy. – Natomiast ta tabliczka, przy drzwiach wejściowych umknęła mojej uwadze. Tablicą zawiaduje właściciel budynku i do niego się zwrócę o szybką wymianę – dodał.

Pewnie na informację, że na drugim piętrze urzędują obecni radni, już bez wymieniania nazwisk, bo wszystkie pięć nie zmieści się na tabliczce.

To nie jedyny przypadek, kiedy przez „zapomnienie” samorządowcy mogą wprowadzić wyborców w błąd. Przez kilkanaście miesięcy po wyborach samorządowych przy wejściu do siedziby Prawa i Sprawiedliwości widniała tabliczka z nazwiskiem radnego wojewódzkiego Andrzeja Pawluszka, choć ten od dawna radnym nie był, bo nawet nie startował w wyborczym starciu 2006. Tabliczkę szybko zdjęto po tekście w Jelonce.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Areszt za ucieczkę

Była gala z nagrodami

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~wyborca 5-11-2008 8:48
Szpiclowanie niech się stanie. Wolność słowa i dobrych uczynków za pieniądze z naszych podatków. Nic dodać nic nie umniejszać. Czepcie się tramwaja jelonkowicze. Życzę powodzenia.
~mam pytanko 5-11-2008 9:21
Dlaczego jelonka aż tak nie lubi Pana Prystroma? Autor artykułu to już chyba ma na niego jakieś uczulenie. Pół roku temu pisaliście, że WM już umiera, że to już koniec stowarzyszenia. A tutaj proszę niespodzianka. I jeszcze taki apel zamiast zajmować się tabliczkami sprawdźcie, którzy radni znajdują czas dla mieszkańców i służą im radą! I jeszcze jedno autor artykułu (chyba przez przypadek) chwali jednak WM, bo stwierdza, że radni tego stowarzyszenia jednak czas dla mieszkańców znajdują, co oczywiście jest zgodne z prawdą (każdy czwartek o godz. 16:00).
~gren 5-11-2008 9:55
Jelonka nie lubi Roberta Prystroma, bo ten pozwał Jelonkę przed sadą, za pomowienia, jakie na jego temat uczyniła Jelonka!
~heheh 5-11-2008 10:02
po powyższych komentarzach widać, że Prystromowców zabolało - albo samego zainteresowanego, bawi mnie to ale i też boli (że takich bez jajcowych politykierów mamy), bo do błędów trzeba się umieć przyznać - trzeba mieć jaja i powiedzieć tak: "dałem ciała, przepraszam" lub "wódz dał ciała przepraszamy". Każdy możne sobie napisać, że jest prezydentem, radnym itd. I wprowadzać ludzi w błąd - zamiast mieć honor o ambicje i napisać sorry - niedopatrzenie (dwa lata!) to jeszcze się ludziki z pod flagi Wspólna Wieś stawiają - pewnie i tak nie zrozumieją co napisałem wiec dalej trudzić się nie będę ani pisać więcej z godnie z przysłowiem: nie dyskutuj z idiotami po ściągną cie na swój poziom i pokonają doświadczeniem.
~do green pytania 5-11-2008 10:23
jaki ma związek lubienie i nielubienie Prystroma z tabliczka, ktora ludzi wprowadza w blad od dwoch lat? szczegolnie starsze naiwne osoby? czy zignorowanie czytelnika, ktory zglosil sie ze sprawa swiadczylo by o tym ze jelonka sie boi Prystroma bo ja pozwal? czy zignorowanie czytelnika swiadczylo by o tym ze jelonka nie lubi czytelnikow? czy nie napisanie o problemie swidczylo by ze jelonka popierze w wyborach Prystroma? czy zignorowanie swiadczylo by ze jelonka wybiera sie w misje na marsa? green przemaluj sie na blue moze ci sie poprawi, pozdrawiam
~Zrozumiał. 5-11-2008 11:39
Czytać i rozumieć tzn.: "Stowarzyszenie Wspólne Miasto Robert Prystrom- - biuro radnego Miłosza Sajnoga" tylko z braku miejsca brakło tej informacji. Pozdrawiam.
~były radny 5-11-2008 12:49
Robert, nie ściągaj tej informacji z tablicy, dopisz tylko "byłego" i wszystko będzie ok;-) Ja mam swoją tablicę w domu na ścianie, bo nie mam biura:-)))
~hirsch 5-11-2008 14:23
a mnie się wydaje, że to zarządca nieruchomości dał ciała, nazwisko Roberta Prystroma miało na pewno znaleźć się pod informacją "Przeróbki krawieckie" lub "Studium zdrowia i urody"
~do wyborcy 5-11-2008 14:45
"Wolność słowa i dobrych uczynków za pieniądze z naszych podatków" -jelonka to prywatna firma a nie budżetówka
~# 5-11-2008 15:58
a moze "szanowny" Oliwer K. znany nam doskonale wypowie sie w tej sprawie?moze warto go zapytac o to droga redakcjo?
~fan 5-11-2008 17:41
Tabliczka świadczy,że prystromizm nadal istnieje na terenie miasta i zregeneruje się w nowej kadencji ze zdwojoną siłą
~Tee 5-11-2008 18:37
Nie ma juz lepszych tematów niz nie zdjęta tabliczka? A z ilu ulic nie zdjęto starych nazw? A ilu plakatów przedwyborczych nie zdjęto i to nawet tych sprzed dwóch lat, w tym najwięcej tych PO... Prystrom jest mi zupełnie obojętny, bo go nie znam; wiem jedynie, że nie cierpia go pozostałe ugrupowania partyjne, może sobie zasłużył, ale czepianie się nie zdjetej tabliczki to kopanie leżącego. Napiszcie lepiej co słychac w sprawie aqua parku... Dawno nic nie było na ten temat.
~kate 5-11-2008 19:46
jeszcze niedawno, na owym domu towarowym, na zewnątrz od strony pl. Ratuszowego, była złota tabliczka z taką samą informacją( tak jakoś na wysokości I piętra). chciałam nawet zrobić zdjęcie, ale telefonem mi sie nie udało, a nie miałam aparatu przy sobie. ciekawe czy jeszcze jest? :-))
~Baca 5-11-2008 19:58
Obawiam sie, że w Jeleniej Górze zabraknie wkrótce pampersów, gdzy będziecie częściej pisali o Prystromie.Przecież taka chorobliwa nienawiść czy raczej zazdrość wymaga co najmnie leczenia ambulatoryjnego, gdzyz węgiel medyczny czy też Laremid nie zatrzymają biegunki, jakiej dostaja niektórzy na samo nazwisko. Podobnie zaczyana na niektórych dzialac słowo Oliwer. Czy istotnie pozostali prominenci sa tak czyści???
~Baca 5-11-2008 20:01
Obawiam sie, że w Jeleniej Górze zabraknie wkrótce pampersów, gdzy będziecie częściej pisali o Prystromie.Przecież taka chorobliwa nienawiść czy raczej zazdrość wymaga co najmnie leczenia ambulatoryjnego, gdzyz węgiel medyczny czy też Laremid nie zatrzymają biegunki, jakiej dostaja niektórzy na samo nazwisko. Podobnie zaczyana na niektórych dzialac słowo Oliwer. Czy istotnie pozostali prominenci sa tak czyści???
~doradca 5-11-2008 20:09
Robert dopisz - "przyszły radny ", niech już się inni biorą za kampanie wyborczej i się Ciebie boją.
~cesio 5-11-2008 20:12
Patrząc na tablicę jest OK. Każdy kto ma czas dla innych może założyć biuro RADNEGO, po to, by doradzać i pomagać. Fałsz byłby gdyby na tablicy napisano: Rady Miasta, Powiatu..., lub Sejmiku Dolnośląskiego.
~Sabath 5-11-2008 20:17
cały czas by wisiało gdyby nie tekst w Jelonce i co by było gdyby nie było
~wyborca 5-11-2008 20:23
a gdzie on teraz wogóle jest?? co sie z nim dzieje??
~ 5-11-2008 21:18
co uczynil dla miiasta prezydent rozwalcowal ja jak ciasto tylko zapomnial wlozyc farsz robert nie daj sie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Filia biblioteki w Wojkowie

Nagrody dla nauczycieli

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Na pomoc dzieciom krzywdzonym

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
680
Tak
14%
Nie
66%
Nie wiem
20%