MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Tablica wiadomości dla jeleniogórskich seniorów

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 21 grudnia 2013, 8:02
Aktualizacja: 0:25
Autor: Mea
Fot. Mea
– Tablica ma służyć osobom, które nie mają dostępu do komputera, by mogły dowiedzieć się, jakie wydarzenia kulturalne odbywają się w naszym mieście – mówiła Elżbieta Bielecka z Grupy Inicjatywnej Kobiet, która wczoraj (20.12.) uczestniczyła w otwarciu „Tradycyjnej Tablicy Informacyjnej” w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

Otwarcie „Tradycyjnej Tablicy Informacyjnej” dla seniorów w Jeleniej Górze odbyła się w ramach projektu „Karkonoskie Rady Seniorów” realizowanego przez Fundację „Jagniątków”, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013.

- Podczas projektu były warsztaty np. komputerowe, szkolenia pobudzające do działań wolontariackich, spotkania profilaktyki zdrowotnej z ratownikiem medycznym. Powstał klub seniora i rada seniorów w Mysłakowicach oraz nieformalne rady w Jeleniej Górze przy różnych stowarzyszeniach, które wspierają Radę Seniorów przy urzędzie naszego miasta. Koszt całego projektu to ponad 100 tys. zł – powiedziała Marzena Sobaszek z Fundacji „Jagniątków”.

Na tablicy, która była jedną z inicjatyw projektu, już zawisły plakaty m.in. z repertuarem Filharmonii Dolnośląskiej i Zdrojowego Teatru Animacji, czy też z działaniami Polskiego Czerwonego Krzyża. Kolejne tablice zawisną w Dziennym Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kilińskiego oraz Domu „Siedmiu Marzeń”, który ma powstać przy ul. Okrzei.

– Osób starszych w Jeleniej Górze jest 23 tysiące na 81 tysięcy mieszkańców. Był wcześniej problem z dostępem do informacji, a dzieje się wiele ciekawych imprez. Duża ich część jest darmowych i warto się na nie wybrać – powiedziała Elżbieta Bielecka.

Działania związane z zawieszeniem tablicy oraz poinformowaniem instytucji kulturalnych o takiej inicjatywie kosztowały 500 zł, bo większość zrobili seniorzy w ramach wolontariatu. Po obu stronach tablicy znajdują się też stojaki na ulotki.

– Nie ma ogólnie dostępnego miejsca, gdzie seniorzy mogą trafić na oferty imprez kulturalnych. W MOPS-ie bywa wielu z nich, dlatego uznaliśmy, że to będzie dobre miejsce na taką tablicę. A wszystko po to, by starsze osoby zdecydowały się wyjść z domu - podkreślała Halina Kapuścińska z Towarzystwa Walki z Kalectwem.

- Już w styczniu wybieramy się razem na Galę Karnawałową do Filharmonii Dolnośląskiej, bo dzięki projektowi zżyliśmy się ze sobą i chcemy podejmować kolejne inicjatywy np. organizować wieczorki poetyckie. Oczywiście o wszystkim będziemy informować na tej tablicy – podkreślała Halina Mitellstadt z Zespołu Aktywności Społecznej w Sobieszowie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wieża widokowa na Czerniawskiej Kopie  

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Ciepło bardziej eko

Komentarze (27) Dodaj komentarz

~hmmmm 21-12-2013 8:39
tvn, polsat ot inne media powiadomione ?
~ale 21-12-2013 8:53
to droga dla pijaru.Nalęży walczyć aby każdy senior miał komputer w domu,.
~ 21-12-2013 9:05
Ludzie to sa obrazki jak z 'Misia". Ciekawe co teraz będą "otwierać"? Nową popielniczkę w palarni Urzędu Miejskiego? Ciekawi mnie też ile nas kosztowala ta tablica. Sądząc po takim otwarciu to pewnie z 10-15 tysięcy.
~ 21-12-2013 9:16
Za co zapłacono 500zł? Tablica korkowa 100x80 kosztuje 51zł, do tego dwa kołki i haczyki razem max 3zł. Nieźle nas kroją, oj nieźle. Jeżeli każda "inicjatywa" jest 10 krotnie droższa, to nie ma szans na rozwój naszego kraju.
~jedna z nich 21-12-2013 10:12
I znowu jad sączy się z ust osób,które wszystko negują. Jakakolwiek inicjatywa się pojawi, to wiadomo, że na forum "jelonki" zostanie skrytykowana. Zamiast siedzieć przed komputerem i opluwać wszystkich i wszystko radzę spojrzeć na siebie i zastanowić się, co powoduje, że jestem taki/taka złośliwa. A najlepiej skorzystać z ogłoszeń umieszczonych na w/w tablicy i wybrać się na jakąś ciekawą imprezę, poznać nowe, aktywne osoby i włączyć się w działanie. To naprawdę fajna sprawa. Zapraszamy.
~senior 21-12-2013 10:18
Bardzo pięknie, tylko czego ja się tu dowiaduję? Kto kogo potracił samochodem, gdzie się paliło, łapać złodzieja itp....
~ość portalu 21-12-2013 10:30
Ale jaja ! Otwarcie tablicy !
~ość portalu 21-12-2013 10:33
No nie wierzę. To chyba jakiś happening miejscowego komika.
~doJednaZnich 21-12-2013 11:12
prawie 120tys. inkubator zgarnął z MPIPS na ten 6-miesięczny projekt tworzenia Rad Seniorów, czyli naszych podatków, Kobieto to policz ile byście takich tablic, ile wyjść na imprezy sobie za to zafundowały bez pośredników? a tak Wam tablica za 500zł, tylko kto będzie do MOPS ganiał by czytać ogłoszenia i kto je będzie po zakończeniu w grudniu 2013r projektu uaktualniał _Jagniątkowski INKUBATOR w ramach wolontariatu? a wyjście na Galę Noworoczną to musicie sobie opłacić same i dobrze że jest Zw. Emerytów, bo on to bez pomocy innych to organizuje
~leluja 21-12-2013 12:21
Ala jaja jak berety. dziwczyny jesteście przesympatyczne. Ale Która z was to wymyśliła????? Barejada trwa i ma sie dobrzre za państowe pieniądze.
CН.W.D.P. 21-12-2013 12:25
NARESZCIE POZYTYWNE WYDARZENIE W TYM MIEŚCIE!! WPRAWDZIE SĄ W ZASADZIE INNE POZYTYWNE WYDARZENIA, ALE GDY O TYM SIĘ TU NA ŁAMACH JELONKI DOWIEDZIAŁEM, WTEDY PRZEZ JAKIEŚ PIĘTNAŚCIE MINUT NIE MOGŁEM PRZESTAĆ SIĘ ŚMIAĆ I AŻ NARZECZONĄ ZAWOŁAŁEM DO PODZIWIANIA GALERII ZDJĘĆ... WSPANIALE SIĘ BAWI SPOŁECZEŃSTWO!! JA WAM GRATULUJĘ, CZŁONKI SPOŁECZNE... A TAM NA TRZECIM ZDJĘCIU NAWET MI SIĘ PODOBA.
~reformator 21-12-2013 12:29
INFORMACJE UMIEs...ć NA PLACU RATUSZOWYM-- PRZEDSZKOLAK WAM TO MÓWI
~do 9,16 21-12-2013 14:03
Wiadomo ,że koszty jakieś muszą być np: PROJEKT ,pomysł, koszty biurowe ,catering,media , telef ,znaczki pocztowe, CZAS itp Pozdrawia SENIOR + z rady seniorów
~pewnie 21-12-2013 14:27
jakiś "realizator projektu" za przybicie gwoździa i powieszenie tablicy zgarnął nagrodę 4000 zł od prezydenta za "sprawną realizację projektu i zaangażownie"
~... 21-12-2013 15:38
Myslałam, że to zart. Ale niestety widzę, że na poważnie.Jeśli koszty tu podane, rzeczywiście dotyczą tego przedsięwzięcia, to jest to prawdziwe marnotrawstwo, niedopuszczalne marnotrawstwo.Tablica wisieć powinna dawno, skoro była potrzebna .Za niewielkie pieniądze.
~Danka 21-12-2013 18:10
Jaka musi panować " posucha " w pomysłach na rzecz Seniorów i nie tylko seniorów , kiedy z takim szumem i zadęciem otwiera się korkową tablicę , zwykłą korkową tablicę na informacje . Informacje , jakie informacje??????????????????. Po tygodniu , nikt nie będzie już pamiętał o uaktualnieniu........ Czysta Barejada , ludzie nie dajmy się zwariować!!!!!!.Nie pozwólmy robić z siebie " pajaców" , kto tam będzie biegał oglądać zakurzone wiadomości...... i jeszcze słowo do Panów redaktorów : gratuluję , jesteście na bieżąco , taki news , naprawdę to jest coś , bardzo , bardzo ważnego , zmieni życie tego Miasta!!!!!!!!!!!!!!!!!
~jl 21-12-2013 18:35
No ! NO! a to ci inicjatywa i gdzie--- w MOPS-ie gdzie diabeł mówi dobranoc.Tylko dla seniorów i niepełnosprawnych adresik.Ten adresik i to miejsce świadczy jak się odnoszą do ludzi którzy jak tam dotrą to na pewno do domu nie wrócą a co najwyżej do szpitala lub hospicjum.Tam nie jeżdzi ani jeden autobus i jak tam przejść? no i nie blisko Jak mozna było tak uprzykrzyć zycie staruszym i niepełnosprawnym, matkom z wózkami? .Dla mnie to podłość i kpienie w żywe oczy naśmiewanie się a teraz mamy tam chodzić przeczytać co będzie w teatrze .MOPS powinien być w centrum-Słyszycie to urzędasy?
~ 21-12-2013 19:15
te Panie na foto 3, 7 też emerytki. Ja też w tym wieku chcę być emerytem.
~ 21-12-2013 19:38
Ta władza z tymi takiego samego pokroju radnymi oderwała się od rzeczywistości [niektórzy to w ogóle w Jeleniej nie mieszkają] radzą i kasę dostają od tych emerytów, to paranoja.
~Tosia11 21-12-2013 20:29
Te wszystkie złośliwości są bezzasadne. Chyba,że ktoś ma za dużo żółci
~omc seniorka 21-12-2013 21:16
Tak sobie myślę, że u nas cokolwiek by się nie zrobiło, zawsze znajdą się malkontenci, którzy skrytykują każde działanie. A może by się tak zastanowić, zanim cokolwiek się napisze? Przecież komuś wyrządza się przykrość. Ja wyczytałam, że tych tablic informacyjnych będzie więcej. Kolejne mają zawisnąć w innych punktach miasta, tam, gdzie najłatwiej można dotrzeć do seniorów. I myślę, że to jest dobry pomysł, bo faktycznie nie każda starsza osoba ma dostęp do internetu, nie każdy ma komputer, a mając możliwości dowiedzieć się w sposób tradycyjny o organizowanych imprezach społeczno-kulturalnych być może będzie można zachęcić osoby starsze do udziału w życiu naszego miasta. Spróbować zawsze warto. Nie krytykujmy więc, że komuś się chciało chcieć. Wesołych Świąt życzę!
~ 21-12-2013 22:00
Jeśli już "otwierać" takie tablice to w centrum Cieplic też by się przydała.
~danar 21-12-2013 22:19
Przegapiłam uroczyste otwarcie klopika w tzw. Parku Zdrojowym. Bareja był, jest i będzie!
~ 22-12-2013 8:21
a czy byl ogloszony przetarg na zrobienie tej tablicy , bo cos drogo
~ 22-12-2013 8:25
wielu seniorow nie korzysta z pomocy spolecznej wiec nie beda mieli dostepu do informacji umieszczonej na tablicy w MOPS-ie czyli mamy tzw wykluczenie
~ 22-12-2013 23:38
Coś niezwykłego, tablicę informacyjną !!!!! i to bez księdza , przerażające !!!! Taka informacja winna iść na cały świat !!!! Bareja to pikuś !!!!
~kabek 23-12-2013 20:33
B R A W O !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ale to był dobry pomysł , no i wyśiłek wielu osób !!!!!!!!!!!!!! Nie wspomne o kosztach / dziwaczne / Lokalizacja na peryferiach !!!!!!!!!!!!!!! a kto tam zabłądzi ????????? Ooooooo a gdyby tablice umiescić na rynku to by ................... Ale mam pomsł : drugą na Śnieżce !!!!!!! trzecią na Chojniku !!!!!!!!! Tak trzymać . Tak dalej . A będzie do śmiech i wesoło. ... do dzieła!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

JBO: Ogrodzenie boiska w Parku Norweskim

Materiały wybuchowe przejęte przez CBŚP

Co ze spółką Sanikom?

Czyżby Andrzej Duda?

Będą piękne widoki ze Zbójeckich Skał

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
822
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%