MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ta karuzelka może być niebezpieczna

Wiadomości: Polska
Czwartek, 4 lutego 2016, 15:13
Aktualizacja: 15:16
Autor: UOKiK
Fot. UOKiK
Przedsiębiorca SKIPWISH z siedzibą w Warszawie powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że karuzelka z projektorem i pozytywką Skip Hop, nr katalogowy 185509, wyprodukowana w Chinach, może nie być bezpieczna. Mechanizm mocujący tę zabawkę jest bowiem nieodpowiedni dla niektórych konstrukcji łóżeczek, gdyż może się odczepić i spaść na dziecko.

Przedsiębiorca zadeklarował, że wyroby zostały wycofane ze sprzedaży. Klienci, którzy posiadają taką karuzelkę są proszeni o jej zwrot w miejscu nabycia. Aby otrzymać zwrot kosztów zakupu nie jest potrzebny paragon. Informacja o prowadzonej kampanii została umieszczona na stronie internetowej http://skip.zone/wycofane-produkty.html i profilu firmy na Facebooku.

Informacji związanych z kampanią serwisową udziela SKIPWISH Sp. z o.o. Sp. K. (adres: ul. Sycowska 12, 02-266 Warszawa; e-mail: kontakt@skip.zone).

Przedsiębiorca, który uzyskał informację, że produkt wprowadzony przez niego na rynek nie jest bezpieczny powinien niezwłocznie powiadomić o tym Prezesa UOKiK. Niewykonanie tego obowiązku, zagrożone jest karą pieniężną w wysokości do 100 tys. zł.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Chwile wzruszenia podczas Złotych Godów  

Charytatywny piknik  

O rozpadających się górach

Studium na początek

Jubileuszowy trening

Warsztaty modelarskie

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Porozmawiaj z notariuszem

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
124
Tak
64%
Nie
35%
Nie wiem
2%