MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Ta karuzelka może być niebezpieczna

Wiadomości: Polska
Czwartek, 4 lutego 2016, 15:13
Aktualizacja: 15:16
Autor: UOKiK
Fot. UOKiK
Przedsiębiorca SKIPWISH z siedzibą w Warszawie powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że karuzelka z projektorem i pozytywką Skip Hop, nr katalogowy 185509, wyprodukowana w Chinach, może nie być bezpieczna. Mechanizm mocujący tę zabawkę jest bowiem nieodpowiedni dla niektórych konstrukcji łóżeczek, gdyż może się odczepić i spaść na dziecko.

Przedsiębiorca zadeklarował, że wyroby zostały wycofane ze sprzedaży. Klienci, którzy posiadają taką karuzelkę są proszeni o jej zwrot w miejscu nabycia. Aby otrzymać zwrot kosztów zakupu nie jest potrzebny paragon. Informacja o prowadzonej kampanii została umieszczona na stronie internetowej http://skip.zone/wycofane-produkty.html i profilu firmy na Facebooku.

Informacji związanych z kampanią serwisową udziela SKIPWISH Sp. z o.o. Sp. K. (adres: ul. Sycowska 12, 02-266 Warszawa; e-mail: kontakt@skip.zone).

Przedsiębiorca, który uzyskał informację, że produkt wprowadzony przez niego na rynek nie jest bezpieczny powinien niezwłocznie powiadomić o tym Prezesa UOKiK. Niewykonanie tego obowiązku, zagrożone jest karą pieniężną w wysokości do 100 tys. zł.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

BHPEX – outsourcing, dzięki któremu Twoja firma zaoszczędzi duże sumy!

Nie taka bestia straszna (recenzja)

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

A mury runą...

Doczekają się ronda

Debata samorządowców

Wizyta profesora

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
733
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%