MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Szynobusy, to dla nas niepewny środek transportu – mówią cykliści

Wiadomości: Region
Wtorek, 3 lipca 2012, 10:25
Aktualizacja: Środa, 4 lipca 2012, 7:11
Autor: red
– Niewiele brakowało, a przez awarię szynobusu zostałbym z kolegą we Lwówku do następnego dnia. Na szczęście był jeszcze pospieszny autobus z Koszalina do Jeleniej Góry i kierowca zabrał nas z rowerami. Ciekawe, czy kolej nam zwróci za te bilety – powiedział nam jeleniogórzanin Daniel Lisowicz.

Podróżujący szynobusami skarżą się na ich częste awarie. - Co z tego, że kolej podstawia busiki, skoro rowery do nich nie wchodzą – powiedział nam inny cyklista (imię i nazwisko do wiadomości redakcji).

Donat Lisowicz opowiada, że wyprawę rowerową do Lwówka Śląskiego w niedzielę 24 czerwca, będą z kolegą pamiętać. - Zamierzaliśmy wrócić do Jeleniej Góry szynobusem, wyjeżdżającym z Lwówka o godz. 17.32. Tyle, że ten się nie pojawił. Zamiast niego przyjechał malutki busik. Mowy nie było, żeby zmieściły się w nim nasze rowery – opowiadał. - Dlatego bus pojechał bez nas. Groziło nam, że będziemy musieli we Lwówku nocować, na szczęście kierowca autobusu z z Koszalina zgodził się zabrać nas z rowerami, za co jesteśmy mu bardzo wdzięczni – podkreślał pan Donat. - Ciekawe czy kolej nam to w jakiś sposób zrekompensuje – dodał.

O wyjaśnienie sprawy poprosiliśmy rzecznika Kolei Dolnośląskich Tomasz Kloca. Po kilku dniach otrzymaliśmy odpowiedź e-mailem: W dniu 24 czerwca 2012r. pociąg numer 69646 uległ awarii na stacji Wleń. Z tego powodu została uruchomiona komunikacja zastępcza. Ze względu na warunki terenowe na trasie Jelenia Góra - Lwówek, a w szczególności z uwagi na bardzo wąskie i kręte drogi, nie jest możliwe uruchomienie komunikacji zastępczej w postaci dużego niskopodłogowego autobusu.
Ze względu na swoje gabaryty autobus taki nie mógłby obsłużyć wszystkich przystanków. Na powyższej trasie zostały więc podstawione mniejsze autobusy, które mogły swobodnie dotrzeć do wszystkich przystanków.

- Jeśli chodzi o zwrot pieniędzy za niewykorzystane bilety, Pasażerom przysługuje zwrot na ogólnych zasadach reklamacji. Szczegóły dotyczące procedury reklamacyjnej znajdują się na naszej stronie www.kolejedolnoslaskie.eu – pisze Tomasz Kloc. - Jednocześnie pragniemy przeprosić wszystkich Pasażerów za wszelkie niedogodności związane z powyższym zdarzeniem i zapewnić, iż dołożymy wszelkich starań aby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości - dodaje.

- No to skoro te szynobusy nie są dla nas, rowerzystów, pewnym środkiem transportu, to wielu z nas będzie je omijać, a przecież często w ten sposób tak planujemy swoje dalsze wyprawy, ale widać kolej tego nie rozumie – skomentował pan Jarek, zapalony cyklista z Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

PiS zaprezentował kandydatów

Razem bezpieczniej

Kto strzelał do konia?

Komentarze (47) Dodaj komentarz

~li-peng chou 3-07-2012 10:59
cieniasy a nie rowerzyści. rozumiem gdyby z Lwówka do JG było 200km a nie 30kilka km. zero formy panowie
~UFO 3-07-2012 11:11
Sztuczna afera, szynobusy są mega dla rowerzystów
~Kontroler 3-07-2012 11:22
Dokładnie - sztuczna afera. Nawet jakbym przejechał 80-100km to nie zostałbym we Lwówku na dworcu, bo te 30km Panowie na pewno dali byście radę. To jest piękna trasa Lwówek-JG i jedzie się bardzo fajnie na rowerku. Pozdrawiam.
~Wild Darius 3-07-2012 11:23
O jaki Lwówek chodzi, ten niedaleko Jeleniej Góry, czy może jest jeszcze jakiś koło Lwowa? Artykuł godny poświęcenia, brawo jelonka, a panom „rowerzystom” gratuluję. Jako nastolatek wracałem z Lwówka na piechotę z koszem pełnym grzybów, bo stopa nie mogłem złapać z powodu późnej pory, a wracałem stopem z Trzebienia po całym dniu chodzenia w lesie. Hehehe... Cieniasy!!!
~aaa 3-07-2012 11:31
to Donat czy Daniel ?
~spacerowicz 3-07-2012 11:37
haha dokładnie wstydzili by się Panowie mówić ze musieliby zostać aż do rana to naprawdę nie daleko;)
~Tak 3-07-2012 11:38
Dużo jeżdżę rowerem dzinnie spokojnie jestem w stanie przejechać 150 km jednak wiem ze nie każdy ma taka kondycję i rozumiem tych chłopaków troche zrozumienia dla innch drodzy wypadkach i zwani tylko w genów internauci
Ryba 3-07-2012 12:25
"Skladak" sie zmiesci.
~adamo 3-07-2012 13:07
Pan Tomasz Kloc jest jak zwykle nie w temacie i chce ludziom głupote wcisnąć, kompletna kompromitacja na drugi raz niech Pan lepiej nie zabiera głosu bo co Pan mysli z Koszalina do Jeleniej Góry też jeżdżą busy.Kompromitacja na całej pańskiej lini.Po prostu brak słów że taki człowiek jest rzecznikiem koleji Dolnośląskiej.
~Ryś z Klanu 3-07-2012 13:39
Wild Darius a z jakiego Lwówka wracałeś na piechotę? Z tego niedaleko Jeleniej Góry czy jakiegoś koło Lwowa?
~Wild Darius 3-07-2012 14:11
Śląskiego Rychu, Śląskiego!!!
~ 3-07-2012 14:51
to po co wam były te rower skoro 30 km to dla was za duży wysiłek ???
~zorientowany 3-07-2012 15:51
Prawda jest taka, że KD podstawiają bardzo często busa zamiast szynobusa nie dlatego, że ten się zepsuł, tylko dlatego, że mają za mało szynobusów, a dany pojazd pojechał na innej linii (np. w weekendy często do Trutnova jeździ szynobus z linii lwóweckiej, do Lwówka oczywiście KKA). Więcej na ten temat: http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=15993&start=0. Poza tym nieprawdą jest, że duży autobus nie dojedzie do wszystkich przystanków, da radę nawet dojechać na Pilchowice Zapora. Zabieranie możliwości powrotu rowerzystom to jest SKANDAL. A mądrale zza monitora przechwalający się, ile to oni nie przejadą kilometrów, niech się przymkną, nie każdy ma ochotę wracać po każdej wycieczce 30 km w górę Bobru, poza tym wielu wybiera się na wycieczki z dziećmi i tacy faktycznie mają poważny problem.
~czlowiekkot 3-07-2012 16:04
to niech patrzą trzeźwo na świat,skoro wiedzą co się dzieje z szynobusami po co ciągają się tam , tym bardziej z dziećmi ?! mało jest innych tras ? niech myślą a nie zwalają winę na wszystkich dokoła
d-_-b 3-07-2012 16:24
zahaczyli o browar w Lwówku i tyle...
~XD 3-07-2012 16:33
TO JAKIES CIOTY A NIE ROWEZYSCI . 30 KM TO GODZINKA NA ROWERKU I TYLE
~ 3-07-2012 17:04
TO pks i krycha CHCĄ DOŁKI POD KOLEJĄ KOPAĆ
~WcPicker 3-07-2012 17:05
I znowu stado internetowych napinaczy kozaczy jacy to twardziele a inni to cioty. Smutne. Polaczkowate. A na nasz PKP nie ma co liczyć, więc zostaje zaladować rowery na przyczepkę i pojechac autem jeśli nie chce sie już kręcić wogół komina. Na pochybel dzieciom neo
~@czlowiekkot 3-07-2012 17:07
To ty myśl. Akurat okolice Lwówka i Dolina Bobru są bardzo atrakcyjne dla rowerzystów, więc nie wiem o jakich innych trasach piszesz. Że co, zamiast nad Jezioro Pilchowickie pojada do parku na Wzgórzu Kościuszki? Przypuszczam, że nigdy tam nie byłeś a mądralę zgrywasz tylko za monitorem.
~WcPicker 3-07-2012 17:29
Własnie myslę. Mieszkam tu już trzydzieści pare lat i znam te trasy jak własną kieszeń. Te tereny są bardzo atrakcyjne nie trzeba tego podkreślac. Ale ile można jeżdzić p tych samych ścieżkach. Ale widząc Twoje komenty poprzednie ty pewnie został byś w domu i machał joystickiem, bo po co gdziekolwiek jeździć skoro dla Ciebie to bez sensu.
~do WcPiker 3-07-2012 17:52
No właśnie nie myślisz. Sam napisałeś: "ile można jeździć po tych samych ścieżkach". Ile można jeździć blisko Jeleniej Góry? Czasem człowiek chciałby się przejchać gdzieś dalej: nad Zaporę Pilchowicką, do Lwówka czy Wlenia.Twoim zdaniem turyści mają nie jeździć w Dolinę Bobru, bo kolej nie potrafi zapewnić adekwatnego środka transoportu takiego jaki jest podany w rozkładzie? Piszesz głupoty i tyle. Machaj więc dalej joystickiem albo WcPickerem w brudnym klopie, ja jutro jadę na rowerze w dolinę Bobru.
~fico 3-07-2012 18:26
Kolejny argument, aby "zagospodarować" Karkonosze. Oczywiście "Jeleniogórskie Karkonosze". Bo w Dolinie Bobru kolej przeszkadza, a po czeskiej stronie Karkonoszy można jeździć rowerem nawet po "Kanonie Białej Łaby", dopiero co przez Was odkrytym. Co ty na to WcPiker ? Znów się farbujesz z nowym nickiem ? Wnikliwi czytelnicy wiedzą o co chodzi.
~biksss 3-07-2012 19:08
Mnie po kotlinie udaje sie pod 100 km pokrecic, nie trzeba daleko uciekac.
~cyklista 3-07-2012 19:14
a mi najbardziej podoba sie znak drogowy na samym środku ścieżki rowerowej z zabobrza w kierunku nowej wspaniałej inwestycji .
~ 3-07-2012 19:46
Hehe, WcPiker. Niezłego nicka sobie tym razem dobrał :-)) Przynajmniej koledzy z TIK mają poczucie humoru... bo uczciwości raczej nie. Pewnie, po co jeździć w Dolinę Bobru, jak mamy Katkonosze pod nosem z tłumami pseudoturystów, klapkowiczów, rodzinami z biegającymi dziećmi i aż kilkoma szlakami rowerowymi, które KPN łaskawie raczył wyznaczyć. A jak ktoś nie chce jeździć slalomem pomiędzy pałętającymi się dzieciakami i tłumami spacerowiczów, to niech siedzi w domu i... ogląda zdjęcia Pika z nielegalnych wycieczek do "Kanionu Białej Łaby".
~ZORRO1 3-07-2012 20:08
KD to porażka jechałem także do Lwówka tym złomem ledwo to dojechało jechali chyba na jednym silniku bo drugi zdechł i maszynista nie mógł go uruchomić poza tym WC WIELKA KUPA I TOTALNY BRUD SYF i na dodatek nie zamykające się drzwi .Pytam konduktora czy to tak ma wyglądać ta SUPER KOLEJ a on mi na to że jak mi się nie podoba to mogę wysiąść na najbliżej stacji i nie ma mi nic więcej do powiedzenia :) I to jest kolej Urzędu Marszałkowskiego za nasze pieniądze . Panie Marszałku DZIĘKUJEMY :)
~bolof 3-07-2012 20:13
Co by niegadać kolej dała ciała, najpierw zachęca cyklistów do korzystania z ich usług symbolicznymi opłatamia za rower a później olewa rowerzystów. Każdy planuje długość trasy odpowiednio do swoich możliwości, akurat ci rowerzyści tak zaplanowali i mieli prawo oczekiwać od kolei pełnej realizacji rozkładu a tu... d* zbita. Tłumaczenie o busikach i niemożności wysłania większego pojazdu to wyłącznie ściema.
~bolo lolo 3-07-2012 20:47
Ciekawe dlaczego do Szklarskiej jakoś szynobusy nie padają, dajcie tam busika to cykliści stłuką wam gęby na kwaśne jabłko i pojedziecie, ale na najbliższe pogotowie.
~turystka 3-07-2012 21:18
najlepszy byl kierowca tego brazowego busika!cos marudzil pod nosem a potem ciagle gadal przez telefon!czy kolej nie moze wynajac konkretnego przewoznika zastepczego ktory normalnym autobusem bedzie wozil ludzi i rowery!
~... 3-07-2012 21:53
Z Lwówka do Jeleniej nie dali rady rowerem... MASAKRA
~ 3-07-2012 21:59
a co was to gnomy obchodzi!!! chcieli wrocic pociagiem i koniec! jakbym chcial na kogucie to moja sprawa, oni chcieli pociagiem a kolej nawalila - i koniec
~ 3-07-2012 23:11
stary skoro chcieli wrócić pociągiem to ich sprawa...mieli komunikację zstępczą i mogli jechać... rowery to ich problem...jak frajerzy nie potrafią jeżdzić to niech jeżdżą na grzybek a nie do Lwówka....albo rower albo kolej frajerzy
~do 23:11 4-07-2012 0:10
Ale z ciebie matoł, człowieku. Szynobus od tego ma specjalne miejsca dla rowerów, żeby wozić w nim rowery. Widać, że twoja jazda na rowerze sprowadza się właśnie do owego grzybka, bo gdybyś pojechał kiedyś gdzieś dalej, wiedziałbyś jak jest i byś nie mędrkował. Są miasta, gdzie nawet tramwajem ludzie przewożą rowery parę przystanków, w Czechach są cyklobusy, cieszące się bardzo dużym zainteresowaniem. Gdyby każdy myślał tak jak ty, to nikt by z nich nie korzystał, bo przecież dla takich twardzieli z pedałem zamiast głowy 30 km dymania pod górę to pikuś, prawda? Zejdź na ziemię chłopcze i przestań teoretyzować, a czasem pojeździj na rowerze po okolicy, to sam poznasz uroki tego, że wsiadasz w pociąg i zwiedzasz zupełnie nowe okolice i nie szusujesz za każdym razem wokół grzybka.
~ 4-07-2012 9:44
Mówiąc matoł miałeś siebie na myśli.... jeżdzę rowrem po 150 kilometrów i nigdy nie korzystam z komunikacji bo JEŻDŻĘ NA ROWERZ a nie podróżuję koleją...tym się różnimy...cińki bolku....udanych wojaży "cyklisto kolejowy" od siedmiu boleści...
~ 4-07-2012 9:48
Zgadzam się z przedmówcą....mamy wybór albo rower albo podróż koleją
~Januszz 4-07-2012 13:25
To twój wybór, kolego *-gprs309014.centertel.pl (31.62.*.*) gadający sam ze sobą :D. Od tego są miejsca w szynobusie na rowery, żeby w nim przewozić rowery. Jesteś cienkim bolkiem, ale umysłowo, bo jeszcze nie wpadłeś na to, że zamiast dymać 150 kilosów na rowerze ciągle tą samą drogą, można przejechać ten odcinek wygodnie koleją, potem wysiąść wypoczętym i zwiedzać okolicę. A ty wracasz do domu zziajany, niczego nie widziałeś, możesz tylko pochwalić się na forach internetowych, tak jak teraz, ile to kilometrów przejechałeś. Zamiast zgrywać bohatera, lepiej czasami trochę pomyśl. I zwróć uwagę na to, że u normalnych ludzi (a dla takich są szynobusy) twoje "wyczyny" wzbudzają co najwyżej uśmiech politowania.
~ 4-07-2012 13:51
cienki bolku...jak chcesz sie wozić koleją to rób to... ja chcę jeżdzić rowerm i tyle w temacie....nie mam problemów z powrotami...ty je masz i nie mazgaj się to był twój problem...kolej to tylko maszyna która może się popsuć...z Jeleniej Mężczyźni pojechali nad morze...ciebie na to nie stać....bo ty chcesz 4 km rowerm a resztę pociągiem i pewnie ty się chwalisz że byłeś rowerem we Lwówku...żal mi ciebie...może kiedyś mi dorównasz....? :-) :-)
~Januszz 4-07-2012 17:54
Nie jeździsz koleją, więc po co zabierasz głos w temacie, na którym się nie znasz? Żeby pochwalić się, że potrafisz przejechać na rowerze 150 km? Jesteś żałosny. Jak dzieciak, który szpanuje że wskoczył na deskorolce na krawężnik. Twój merytoryczny wkład do tej dyskusji jest ZEROWY! Chwal się swoimi pseudoosiagnięciami na forach dla dzieciaków, a nie pod artykułem, którego nie rozumiesz.
~ 4-07-2012 20:07
zabieram głos bo mam do tego prawo...jeżdżę koleją często, ale nie na WYCIECZKI ROWEROWE...artykuł rozumiem...czytania ze zrozumieniem nauczyłem się się w szkole podstawowej....uraziłem twoją męskość...? nie dałeś rady przejechać ze Lwówka do Jeleniej Góry, chciałeś ten odcinek przejechać koleją....niestety szynobus odmówił posłuszeństwa....to też rozumiem jak również twoje oburzenie...dobrze że zabrał cię autobus....tytuł artykułu Szynobus niepewny środek dla cyklistów....cyklista słownik języka polskiego daw. «kolarz, rowerzysta» dla nich to rower jest środkiem transportu....myślę że wyczerpałem już z tobą istotę zagadnienia....myślę że zrozumiałeś...nie stresuj się....uwielbiam jeździć rowerem i koleją również....wiem że ty lubisz część wycieczki rowerem a część koleją - szanuję to..
~ 4-07-2012 20:08
zabieram głos bo mam do tego prawo...jeżdżę koleją często, ale nie na WYCIECZKI ROWEROWE...artykuł rozumiem...czytania ze zrozumieniem nauczyłem się się w szkole podstawowej....uraziłem twoją męskość...? nie dałeś rady przejechać ze Lwówka do Jeleniej Góry, chciałeś ten odcinek przejechać koleją....niestety szynobus odmówił posłuszeństwa....to też rozumiem jak również twoje oburzenie...dobrze że zabrał cię autobus....tytuł artykułu Szynobus niepewny środek dla cyklistów....cyklista słownik języka polskiego daw. «kolarz, rowerzysta» dla nich to rower jest środkiem transportu....myślę że wyczerpałem już z tobą istotę zagadnienia....myślę że zrozumiałeś...nie stresuj się....uwielbiam jeździć rowerem i koleją również....wiem że ty lubisz część wycieczki rowerem a część koleją - szanuję to..
~Januszz 4-07-2012 20:40
Cieniasku, zrozum wreszcie, że jak ktoś jedzie z rowerem szynobusem to niekoniecznie dlatego, że nie jest w stanie przejechać tego odcinka na rowerze. Ty jak widzę nie potrafisz tego pojąć, bo może masz twarde mięśnie, ale umysłowo jesteś cieniaskiem. I tyle co można powiedzieć na twój temat. A teraz spróbuj przetworzyć swoim móżdżkiem takie zagadnienie - co się bardziej opłaca w życiu mieć: inteligencję czy pakuły? Jak kiedyś wreszcie przetworzysz swoim procesorkiem ów dylemat, to może przestaniesz dymać 150 km i wpadniesz na pomysł, że można przejechać ten odcinek pociągiem. Czego szczerze ci życzę, tak jak każdemu (nawet największemu głupcowi) zawsze życzę dobrego.
~ 4-07-2012 21:08
nie czytasz ze zrozumieniem...i nie wiem dlaczego mnie obrażasz...
~marta.k 4-07-2012 22:51
ejże, czy to przypadkiem nie ty obrażasz Janusza? poza tym przedmówca ma rację- po co zabierasz głos skoro nic wartościowego nie masz do powiedzenia na temat ?
~ 5-07-2012 7:34
......żal mi was pieniacze....
~do 07:34 5-07-2012 23:33
Miej lepiej żal do swoich rodziców. Wszyscy wiedzą, za co.
~ 6-07-2012 17:51
twoi zrobili cie na próbę i zapomnieli utopić i teraz mają takie szit
~ 6-07-2012 21:38
a ty miałeś być naleśnikiem, ale ojciec nie trafił w patelnię.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

PiS ujawnił listy kandydatów

Chińczycy zainwestują?

Winda w Ratuszu – po przetargu

Adam Małysz wspiera ratowanie skoczni w Harrachovie  

Samotnie na Mount Everest

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
553
Tak
86%
Nie
9%
Nie mam zdania
5%