MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Szykują się kolejne zmiany w organizacji ruchu

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 9 września 2017, 14:13
Aktualizacja: 14:23
Autor: UM
– Choć na drogach nie ma już – tymczasem – kolejnych innowacji po zmianie organizacji ruchu w rejonie: Plac Wyszyńskiego/Podwale/Sobieskiego, lub Różyckiego/Ogińskiego czy w ciągu ulicy Ogińskiego, ale to nie znaczy, że tempo zmian osłabło – informuje Cezary Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

– Przygotowujemy projekty kolejnych zmian – dowiedzieliśmy się w Wydziale Gospodarki Komunalnej – ale przede wszystkim analizujemy, w których miejscach są one najpilniejsze, by poprawić bezpieczeństwo i płynność ruchu, bo to są priorytety.

Nie zawsze niezbędna jest przebudowa skrzyżowania do postaci ronda, czasami wręcz budowa ronda jest niemożliwa ze względu na brak miejsca (jak skrzyżowanie Pakoszowskiej/Romera w Sobieszowie, ale i tam można się spodziewać zmian w organizacji ruchu, które wyeliminują, lub zniwelują zagrożenie stłuczką).

Poza wspomnianym wyżej miejscami kolejnym, gdzie można spodziewać się korekt będzie krzyżówka Wolności/Podgórzyńska, gdzie zapewne powstanie właśnie rondo. - Trwają prace przy projekcie. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że niektóre działania praktyczne przy wdrażaniu zmian można (i trzeba) przeprowadzać „na sucho”. Dość wspomnieć, że plac manewrowy MZK jest m.in. miejscem takich prób, żeby zweryfikować wielkość ronda i kąty najazdu autokarów „łamanych” na narysowanych na betonie liniach, zanim projekt zmiany organizacji zyska ostateczny kształt - dodaje Cezary Wiklik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Kolorowe wakacje w MDK

Bike Maraton 2020  

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~ 9-09-2017 14:42
Żadne rondo nie pomoże jak kierowcy nie nauczą się jezdzić na Różyckiego jest ala rondo większość kierowców nie wie jak się zachować proponuje niektórym kurs z przepisów
~pasażer 9-09-2017 15:07
"Autokar łamany" :))) złamać to się w s..czu można
~naczelny_troll 9-09-2017 16:28
Najlepsza jest panika kierowców DLWu przy wjeździe na nowe "rondo". Jak dawali mleko i masło za prawo jazdy, to nikt nie mówił jak z niego korzystać.
~gość 9-09-2017 19:31
Może by tak przed wydrukowaniem artykułu należało by go dać do przeczytania komuś kto umie po POLSKU bo tego wstępu nikt nie może zrozumieć,nawet chyba i autor.
~B+ 9-09-2017 20:02
Post z 14:42 100% racji.To jest naprawdę groteska patrząc na niektórych kierowców, którzy nie wiedzą jak poruszać się na tym rondzie,jakby mieli z rondem pierwszy raz do czynienia?!
~R-1 9-09-2017 20:46
Przejście dla pieszych przy Wyszyńskiego to jedna wielka tragedia. Egipskie ciemności. Gdzie zapowiadana szumnie wymiana oświetlenia?
~kierowca100 10-09-2017 0:32
Po co rondo przy Podgórzyńskiej? Tam nie ma dużego ruchu a skrzyżowanie jest bezpieczne. Za to rondo przy skrzyżowaniu Dworcowa/Jagiellońska/Marcinkowskiego jest NIEZ-BĘD-NE!!! Jak wyjeżdżasz z Jagiellońskiej i jedziesz na wprost w Dworcową to zupełnie NIC NIE WIDZISZ czy coś nie jedzie Marcinkowskiego bo wszystko zasłania ogrodzenie cmentarza. Wpychają ronda w miejsca gdzie są niepotrzebne a nikt nie pomyśli o skrzyżowaniach gdzie rondo realnie bardzo poprawiłoby bezpieczeństwo!
~kierowca100 10-09-2017 0:35
Po co rondo przy Podgórzyńskiej? Tam nie ma dużego ruchu a skrzyżowanie jest bezpieczne. Za to rondo przy skrzyżowaniu Dworcowa/Jagiellońska/Marcinkowskiego jest NIEZ-BĘD-NE!!! Jak wyjeżdżasz z Jagiellońskiej i jedziesz na wprost w Dworcową to zupełnie NIC NIE WIDZISZ czy coś nie jedzie Marcinkowskiego bo wszystko zasłania ogrodzenie cmentarza. Wpychają ronda w miejsca gdzie są niepotrzebne a nikt nie pomyśli o skrzyżowaniach gdzie rondo realnie bardzo poprawiłoby bezpieczeństwo!
~ 10-09-2017 1:59
"Autokar łamany" - osz k..wa!! Hahahahhahaa. Ale nowomowa. Autobus przegubowy, gamoniu jeden!
~cieplik 2 10-09-2017 9:33
Pakoszowską zrobić główną i po problemie,już kiedyś o tym pisałem,ale co tam,tegie głowy myślą i myślą myślą
~Bolek 10-09-2017 19:26
Projektanci od siedmiu boleści, muszą sobie najpierw linie na betonie namalować, aby zrobić projekt ronda - no nie mogę.
~empe 10-09-2017 22:23
ja dzisiaj zagapiłem się przy Rondzie, o mało nie doszło do stłuczki, przepraszam kierowcę granatowego opla i muszę zrozumieć jego zdenerwowanie i dziękuję mu, że nie wykorzystał okazji do odszkodowania, oświadczam, że byłem trzeźwy ale takie sytuacje zdarzają się i to nie kwestia rejestracji (DLW) czy znajomości przepisów, do zdarzenia dochodzi, gdy zagapi się dwóch kierowców, w tym przypadku kierowca opla zachował czujność,pozdrawiam jego i uroczą pasażerkę
~ 11-09-2017 9:10
Jak nie ma miejsca na romdo to zburzyć te ojszczane przez meneli poniemieckie kamieniczki i po problemie
~--.. 11-09-2017 15:43
Na skrzyżowaniu z wysepką przy Rondzie pasy dla pieszych są za blisko zjazdów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Podgórna zarośnięta

Remont hali sportowej

Tak nie wolno parkować!

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
193
Tak
45%
Nie
41%
Nie wiem
14%