Zalogowanych: 3

Jelenia Góra: Szybkie strzały juniorów starszych

Wtorek, 11 września 2018, 13:16
Aktualizacja: 13:39
Perfekcyjny początek – zarówno pierwszej, jak i drugiej połowy meczu przeciwko Górnikowi Wałbrzych mieli podopieczni Krzysztofa Pietrzyka w spotkaniu 3. kolejki Ligi Dolnośląskiej Juniorów Starszych. Dla Karkonoszy było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Pierwsza akcja meczu rozgrywanego na stadionie przy ul. Lubańskiej zakończyła się golem dla jeleniogórzan. W 30 sekundzie spotkania Bartosz Dulny uderzył na bramkę, piłka odbiła się jeszcze od Dawida Kokoszki z Górnika i to zawodnikowi z Wałbrzycha sędziowie zapisali gola samobójczego. W kolejnych minutach obie ekipy szukały swoich szans, ale do szatni obie ekipy schodziły przy stanie 1:0.

Ku radości gospodarzy druga połowa rozpoczęła się niemal identycznie jak pierwsza. Już pierwszy atak biało-niebieskich z Jeleniej Góry zakończył się sukcesem. Tym razem nie było wątpliwości, że to na konto Bartosza Dulnego należy zapisać trafienie. Jak się okazało, więcej goli w tym meczu nie padło, choć emocji nie brakowało. Zacięta walka skutkowała wieloma upomnieniami od sędziego - 4 żółte kartki obejrzeli podopieczni Pietrzyka, a 5 (w tym dwie w doliczonym czasie dla Michała Zaremby, w konsekwencji czerwoną) obejrzeli piłkarze Górnika.

Karkonosze Jelenia Góra – Górnik Wałbrzych 2:0 (1:0)
Karkonosze: Marceniuk – Ulanowski, Owsiejewicz, Kaziemko, Uroda (80' Dzedzej), Bubin, Jaworski (46' Makuchowski), Orzeszko, Dulny (85' Podhorodecki), Pietruczuk (60' Martyniak), Gęślak.
Górnik: Reczulski – Rzeszotko (75' Drążek), Niedźwiedzki, Trzop (53' Budzyński), Marciniak, Kokoszka, Biskup (53' Sowik), Zaremba, Igałowicz (70' Przybysz), Rękawek, Frączek.

W pozostałych spotkaniach 3. kolejki Miedź Legnica przegrała z Chrobrym Głogów 1:2, WKS Śląsk Wrocław pokonał BKS Bolesławiec 5:2, Parasol Wrocław zremisował z Orłem Ząbkowice Śląskie 2:2, Lechia Dzierżoniów pokonała Górnika Polkowice 2:0, Moto-Jelcz Oława przegrał z FC Wrocław Academy 0:3, a Polonia-Stal Świdnica uległa Ślęzie Wrocław 1:2.

W następnej kolejce (15.09, godz. 11:00) Karkonosze zagrają w Polkowicach z miejscowym Górnikiem. W tabeli z kompletem 3 zwycięstw na prowadzeniu są Lechia Dzierżoniów i Chrobry Głogów. Karkonosze awansowały na 10. pozycję (1 zwycięstwo, 2 porażki), a stawkę drużyn ligi wojewódzkiej zamyka wałbrzyski Górnik z kompletem porażek.