MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Szwagierka w magistracie

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 16 lutego 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 16 lutego 2007, 11:25
Autor: TEJO
Fot. Jelonka.com
Prezydent Jeleniej Góry nie złamie prawa chcąc zatrudnić w urzędzie dalekiego członka swojej rodziny, ale może stracić zaufanie niektórych wyborców.

Chodzi o obsadę stanowiska głównego specjalisty do spraw funduszy europejskich, którym została szwagierka Marka Obrębalskiego Joanna Naliwajko, dotychczas związana z Dolnośląskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli.

Siostra żony prezydenta Obrębalskiego jeszcze nie podpisała umowy o pracę w magistracie, ale wygrała konkurs ogłoszony w związku z poszukiwaniem wspomnianego specjalisty przez urząd.
Jej oferta okazała się najlepsza. Doceniono wyższe wykształcenie ekonomiczne oraz fakt, że dotychczas skutecznie zajmowała się pozyskiwaniem i wykorzystaniem unijnych pieniędzy pracując w DODN.

Wybór komisji okazał się kontrowersyjny dla niektórych radnych i wielu jeleniogórzan, którzy w całej sprawie węszyli nepotyzm (protegowanie członków rodziny a nawet ulubieńców na eksponowane stanowiska).
– Są pewne zasady i prezydent powinien się ich trzymać, a sama szwagierka niepotrzebnie do konkursu przystąpiła, wiedząc, że za szefa będzie miała męża swojej siostry – skomentował Rafał Zieliński, jeden z mieszkańców.
Ruch prezydenta nie podoba się także radnym Prawa i Sprawiedliwości oraz Wspólnego Miasta. Nieoficjalnie wiadomo, że także lewicowi rajcy nie wyrażają się o sprawie pochlebnie.

W opinii prawników cała historia jest czysta.
– W urzędach administracji publicznej nie można zatrudniać najbliższej rodziny (żony, męża, dzieci, rodziców) na stanowiskach, gdzie występuje tak zwana podległość bezpośrednia. Nie dotyczy to osób dalszego pokrewieństwa, a za takie uważa się, na przykład szwagierkę – potwierdza prawniczka Halina Skorupska.
Na korzyść prezydenta przemawia także fakt rozpisania otwartego konkursu na wspomniane stanowisko.

Jednak taka sytuacja może negatywnie wpłynąć na prezydencki „image”, nawet pośród tych, którzy mu zaufali podczas wyborów samorządowych. Jak mówi psycholog Agnieszka Krawczyk, Polacy bywają zawistni i nie tolerują faktu, że członkowie rodziny zarządzających są zarazem ich podwładnymi.
– Ludzi nie interesują aspekty prawne. Często kierują się emocjami uważając, że pewne rozwiązania są niezdrowe. Taką niektórzy mają mentalność – dodaje.

Przypomnijmy, że na obsadę czekają jeszcze stanowiska trzech naczelników wydziałów UM: oświaty, architektury oraz kontroli. Ich dotychczasowi szefowie zostali odwołani, ale są na trzymiesięcznym wypowiedzeniu i jeszcze pełnią swoje funkcje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wieża widokowa na Czerniawskiej Kopie  

Cieplickie place

Zmiana prezydentury w Rotary Club Jelenia Góra  

Komentarze (59) Dodaj komentarz

~nlg 16-02-2007 11:37
Niesmak. Brak formalnych przeciwskazań to jedno, poczucie (nie)przyzwoitości sytuacji to drugie. Konkursy to nie wybór najkorzystniejszej oferty cenowej i na dobrą sprawę w konkursie można wybrać dowolną osobę, która pełnia wymogi formalne.. bo np 'jest przebojowa, skuteczna i umie pracować w zespole'. Wyższe wykształcenie ekonomiczne ma tu byc argumentem? Proszę mnie nie rozśmieszać - to przecież podstawowe kryterium formalne! Skuteczność ubiegania się o srodki UE? OK, Jeśli to miałoby być decydujące /a powinno/, to niech Obrębalski ujawni szczegółowe dane wszystkich kandydatów na to stanowisko - ile z wniosków napisanych OSOBIŚCIE przez kazdego z kandydatów (i na jaką kwotę) uzyskało dofinansowanie. Jeżeli Naliwajko bije tu pozostałych kandydatów na głowę, to faktycznie mógłby to być przekonywujący argument. Ale samo mówienie o 'skuteczności" ubiegania się o środki UE to tylko bajeczki dla naiwnych.
~poinformowany 16-02-2007 12:00
a to że w MZDiM pan Wandzel zatrudnił syna, synową, i jeszcze kogoś z rodziny to jest w porządku? no ale on nie ma swoich wyborców.
~ja 16-02-2007 13:01
Gilowska wyleciała za zatrudnienie synowej! To chyba dalsze pokrewieństwo?
~ania 16-02-2007 13:21
Ta pani była kiedyś nauczycielką w liceum ekonomicznym. Wspominam ją jak najlepiej - jeśli będzie tak samo przygotowana do lekcji w UM to pozostaje sie tylko cieszyc. A z drugiej strony czy to dziwne że prezydent pracownik miejscowej AE ma znajomych, czy rodzinę w kręgach ekonomistów? To raczej normalne. W kraju mamy bliżniaków na najwyższych urzędach to dlaczego teraz takie oburzenie z powodu jakiegoś tam stanowiska w nienajwazniejszym mieście.
~Witold M. 16-02-2007 13:34
Ale czy w przypadku tego konkursu mamy do czynienia z nepotyzmem czy raczej z kumoterstwem? Kumoterstwo to wzajemne popieranie się ludzi związanych przynależnością do jakiejś grupy czy pokrewieństwem, zwykle dla osiągnięcia pozycji społecznej, stanowiska lub korzyści materialnych. Kumoterstwo jest pojęciem nieco szerszym niż nepotyzm, gdyż dotyczy nie tylko krewnych, ale znacznie częściej przyjaciół i znajomych. Tak też jest w tym przypadku. Ale cóż można wymagać od pseudopolityków z prowincji. Jedną z najważniejszych międzynarodowych organizacji promujących walkę z korupcją i nepotyzmem jest Transparency International.
~wyborca 16-02-2007 13:35
jak liczna rodzine ma Pan Prezydent??? jezeli moge, to podpisuje sie rowniez pod postem"nlg". Przez to i wczesniejsze zagrania "gospodarza" Jeleniej, ja stracilem zaufanie do niego.
~pawel 16-02-2007 13:46
ja tam nie mam nic przeciwko, każdy z tutaj wykrzykujących obegli mógł stanąć do konkursu i sie wykazać ale jednak więszkość wybrała populizm na forum, żenua :)
~mieszkanka jg 16-02-2007 13:51
TVP również opanowały klany rodzinne i układy koleżeńskie,chyba to tak ma być.
~Ania 16-02-2007 14:07
może mi ktoś odpowie - z jakich przepisów ( bo chyba nie o pracownikach samorządowych ) wynika fakt zatrudnienia na te wszystkie podrzędne stanowiska ,nawet na referenta - na podstawie konkursu?. Niektóre pragmatyki wymieniają owszem objęcie stanowiska poprzedzone konkursem, ale w tym wypadku??????
~łeeeee 16-02-2007 14:25
o co Wam chodzi, jak dobry fachowiec i negocjator to jestem za, co z tego że z rodziny, wodzu ma sobie sam ekipe montowac, ZAZDROSC WAS ZJADA!!!!!!!!!
~Jastar 16-02-2007 14:46
Pani psycholog mowiac o zawisci Polakow, jako powodzie negatywnej oceny niektorych mieszkancow jakos zapomniala takze o czyms co niektorzy dalej uwazaja za wazne a nazywa sie to ETYKA. To co dozwolone przez prawo, a raczej w tym przypadku nie zakazane, wcale nie musi byc etyczne i tu z taka sytuacja mamy do czynienia. Na marginesie, niebawem bliski wspolpracownik i wpsolkoalicjant Obrebalskiego, Milosz Sajnog, zarzucal mu rowniez nieetyczne praktyki kopiujac opasle fragmenty swych opracowan przygotowanych dla jednej gminy w strategiach zamawianych przez kolejne gminy. Tego rozniez prawo nie zabrania, ale czy jest etyczne??? Obrebalskiego i jego ekipe osadza wyborcy za 4 lata - to blizej niz sie niektorym zdaje....
~Jan 16-02-2007 15:27
Pazerność Obrębalskiego jest niesmaczna!
~albano 16-02-2007 15:29
a co na to ma do powiedzenia personalny z młyna nas kochany Zygmuś?
~Student 16-02-2007 15:39
Nie rozumiem, dlaczego ta Pani tak uparcie trzyma się tego stołka. Dla oczyszczenia atmosfery powinna zrezygnować i nie psuć wizerunku Obrębalskiemu. No, chyba, że taki doskonały fachowiec ma problemy ze znalezieniem pracy:))))Zaufanie do niego po całej tej historii z pewnością zmalało. Żałuję, że na niego zagłosowałem. Cóż, błądzić jest rzeczą ludzką.
~Bonzo 16-02-2007 16:46
Jesli ta pani to taki fachowiec to czemu dotychczas w DODN siedziala a nie zajela sie praca duzo bardziej zwiazana z tymi niebywalymi zdolnosciami ktore posiada? Na marginesie: kilkanascie dni temu Obrebalski rozstawial po katach, zwalnial i sial postrach w urzedzie, a ostatnio jakby spuscil z tonu, fajka zmiekla?
~no.. 16-02-2007 17:04
szwagierka w kasie jednym slowem..
~wstyd 16-02-2007 17:08
jak wyżej
~wart pac palaca 16-02-2007 17:21
Prezydenta miec w rodzinie, i na pewno czlek nie zginie. Kumpel siedzi na urzedzie, to kolege wcisnie wszedzie. Do wyborow 4 lata, wtedy bede juz bogata. Tak rodzina miasto lupie, a wyborcow ma juz w ...
~ Zuza do ja 16-02-2007 18:34
Kotku! synowa jest traktowana jako zstępna czyli dziecko! doucz sie a potem pisz!
~Kum 16-02-2007 18:45
Boże! Jakież to uczone morały prawił Pan Prezydent podczas czterech przedwyborczych debat.Jak tego słuchałem, to myślałem, że w niebie jest na pewno gorzej,niż będzie w Jeleniej Górze.Ile to ongiś krzyku było,że córka Kusiaka pracuje w Jelfie, a jaki szum,że Gałka pracuje w niedziele w Szkole Rzemiosł Artystycznych - a tu bez żenady...Panie Prezydencie,albo jest Pan niezwykle odważny,albo ma Pan inne zamiary co dalszej pracy.
~PazernaSzwagierka? 16-02-2007 19:34
Nie winię Prezydenta-ale uważam, że szwagierka w imię przyzwoiości i dobrych manier powinna nie ubiegać się o to stanowisko.To przykre, że nasz Przyjazny Urząd a taki miał być dla Obywateli pod rządami nowej władzy jak na razie przyjazny jest wyłącznie dla namaszczonych przez M.O.-nie tak miało być, nie na taką władzę głosowało wielu wyborców.Panie Prezydencie -Urząd Gminy w Krotoszycach ogłosił konkurs na stanowisko specjalisty ds. funduszy: może niech tam szwagierka spróbuje, wykaże się i wróci jak już pana nie będzie w Urzędzie-bo jak tak Pan będzie dalej rządził to zaprzepaści pan dobry klimat jaki się do tej pory utrzymywał wokół Pana osoby.Liczę na Pana- ale proszę nie zapominać, że jest Pan prezydentem wszystkich mieszkańców Jeleniej Góry a nie tylko pracowników naukowych AE, rodziny i znajomych rodziny.Proszę przystąpić do pracy i eliminować przypadki kolesiostwa, nepotyzmu ze swoich działań. NIECH PAN DA SZANSE TEMU WSPANAIŁEMU MIASTU.ZACZNIJCIE WALCZYĆ O DOBRO TEGO MIASTA A NIE TYLKO O SWOJE!!!!
~oleś 16-02-2007 20:32
Nie popieram nepotyzmu,kumoterstwa czy klienteizmu, lecz zatrudnienie szwagierki uwazam za jedno z lepszych posunięć prezydenta ze względu na jej kompetencje i zdecydowany charakter.
~grzegorz 16-02-2007 21:03
Znowu Obrębalscy pochwały sami sobie smażą?
~ja do Zuza 16-02-2007 21:06
A żona to rodzina?
~TMN 16-02-2007 21:26
Wszyscy politycy są tacy sami nie ważne z PiS-u z PO czy z innego SLD
~Janek 16-02-2007 22:28
Nieważne jak wielkie będzie KORYTO, im zawsze będzie mało. Przecież na drugą kadencję może sę nie załapać, więc trzeba się opychać jak świnie, a plebs niech cierpi, zagłosowali i mogą odejść :-)
~czarownica 16-02-2007 22:54
chcialabym mieszac tam i rozmawiac z wami
~AJOT 16-02-2007 22:56
To ja nawet niewiedziałem że szwagier i szwagierka to strasznie daleka niespokrewniona rodzina. Co to od pryncypałów można się dowiedzieć ciekawostek. Brat i siostra to też dalekie spokrewnienie ? W Warszawie to niema znaczenia to w Jeleniej Górze też chyba. Znowu stołki poprzyklejają im się do d.....
~AJOT 16-02-2007 23:02
Wszyscy POLACY to wielka rodzina ! Oddam się do adopcji ! POLAK !
~adi 16-02-2007 23:25
TMN masz 100% racji
~irek 17-02-2007 7:43
a ile "kolesi" czeka w kolejce na zwolnione stanowiska naczelników, bo po Jeleniej górze krążą różne wieści
~Familiada 17-02-2007 9:50
Irek - sytuacja w gabinecie prezydenckim zmienia sie jak w kalejdoskopie, raz mamy Gargamela, ktory zwalnia, robi porzadki i tupie noga. A za tydzien jakis dziwnie grzeczny znowu, niczym ten inteligencik z kampanii... Czyzby fotel zazczal parzyc, a i skala cisnienia z kazdej strony zbyt wielka? Jak na razie Obebalski jako polityk to dla mnie 'plastus'. Czterch zwolnionych dotychczas naczelnikow to ludzie ktorzy otwarcie, bez strachu i kompleksow nie bali sie polemizowac z Prystromem i te zwolnienia to na 100% wynik uleglosci Obrebalskiego wobec Prystroma, ktory teraz zalatwia prywatne porachunki. Kto nastepny posluzy sie Obrebalskim do swych gierek w zamian za poparcie w RM? Wiele wskazuje jednak ze Obrebalskiemu jak i PO w Jeleniej przyjdzie za to placic wysoka cene. Na marginesie, szacuneczek dla tych ktorzy mimo swiadomosci kolesiowskich ukladow i partyjniackiej nomenklatury nie boja sie wciaz miec wlasnego zdania i otwarcie je wypowiadac. Nie sa jak horagiewki! Szacuneczek dla panow Jaskolskiego i Rosika, za to ze nie bali sie polemizowac z populista Prystromem! Oliwa jeszcze bedzie sprawiedliwa!
~UP SQAD 17-02-2007 9:54
Pewnie obrebalski jeszcze zatrudni swoja babcie jako minister obrony jeleniej góry widze ze ten koles sie zupełnie nie nadaje na to stanowisko
~życzliwyx 17-02-2007 12:51
Panie Prezydencie-posunięcie w sprawie szwagierki uznaję za wielce niestrategiczne.Za szybkie i obciążone ryzykiem krytyki, której Pan doświadcza Apodyktyczność szwagierki i jej zdecydowanie mizer -ne doświadczenie w "funduszach" będzie jeszcze Pana wiele kosztowało. ie żadne do- świadczenie w "funduszach" będzie Pana jeszcze kosztować.
~a to ciekawe... 17-02-2007 13:08
...ze na tym portalu podczas kampanii wszyscy mowili, jaki to mareczek super uczciwy, wyksztalcony i naj naj naj!!! a teraz zupełny zwrot. Ktos go do cholery wybral, pewnie polowa z was tu obecnych!!!! ja na szczescie nie.
~bed bojs 17-02-2007 13:53
My tez nie, nie glosowalismy na Marka O. mielismy innego kandydata. Nie ma zony, a co za tym idzie, nie ma szwagierki. juz teraz wiadc, ze bylby lepszy niz Marek O, bo kazdy bylby lepszy niz Marek O.
~hipolit:) 17-02-2007 14:37
TY "Familiada" :) jak sie nie mialo do czynienia z urzedem bo ma sie tylko 17 lat to nie wypisuj glupot:) akurat kazdy kto mial do czynienia z wydziałem architektury i budownictwa wie że Jaskolski wylecial sprawiedliwie:) teraz tylko czekam na Pana Wojcika z wydziału komunikacji:) i wtedy bede mogl powiedziec ze cos sie dzieje:) kazdy kto rejestrowal auto w naszym urzedzie wie o czym mowie:)
~z_impetem_dla_JG 17-02-2007 15:17
Jelenia Góra potrzebuje ludzi młodych-nieskażonych politycznie.Takim prawie idealnym kandydatem był Miłosz S.-tyle tylko, że stał za nim Robert P.-osoba z doświadczeniem bogatym ale chwilami jego zachowanie przypomina krowę, kóra ryczy najgosniej jak może -a wiadomo, że często te najglosniejsze najmniej mleka dają-no bo nie sztuka tylko krytykować.Mam wrażenie,że dla tego polityka najlepiej by bylo aby byl on wiecznie w mniejszościowej opozycji-no bo wtedy będzie zawsze na fali-a o to przecież niektorym wylacznie chodzi.Dajmy szanę Markowi O.- ale na ETYKE panie Marku niechże się pan opamięta.Glosowalem na pana i już na początku mnie Pan zawodzi.A co do czystek w Urzędzie -tam przecież nic się nie zmieni jeśli pozostaną te same osoby co za poprzedniego Prezydenta.Więc panie Marku do dzieła, czas odkurzyć trochę Urząd ale nie z dobrych urzędnikow tylko z tych myślących starymi kategoriami.Jelenia Góra MUSI SIĘ ROZWIJAĆ: -MUSZĄ POWSTAWAĆ NOWE MIEJSCA PRACY -NALEZY PRZYCIĄGNĄĆ INWESTOROW DO SAGów, -CZAS ZBUDOWAĆ ZA WSZELKĄ CENĘ AQUAPARK Z WODAMI TERMALNYMI CZY BEZ NIEWAZNE-WAZNE ZEBY POWSTAŁ JAK NAJSZYBCIEJ -CZAS ABY POWSTAŁY NOWE GALERIE HANDLOWE, SKLEPY - MALE CZY DUŻE NIEWAŻNE WAŻNE ŻEBY POWSTAWALY WROCŁAW, LEGNICA NIE BOJĄ SIĘ DUŻEGO HANDLU TAK JAK JELENIA GÓRA-mam wrażenie,że najlepiej powrócić do łóżek rozkładanych bo ten sposób handlu nie budzi np. u Wspólnego Miasta żadnych zastrzerzeń - to szczegół, że na glowę pada deszcz lub śnieg a ludzie nie mają gdzie w ludzkich warunkach zalatwic potrzeb-ważne, że tym sposobem wokół siebie robi się krzyk. LUDZIE ZE WSZYSTKICH OPCJI W RADZIE MIASTA ZACZNIJCIE PRACOWAĆ-WEZCIE PRZYKŁAD Z WROCLAWIA-DALEKO NIE TRZEBA SZUKAĆ.CHYBA ŻE DALEJ CHCECIE TYLKO POLITYKOWAĆ i to WYLACZNIE PO TO ABY BYĆ PRZY KORYCIE.DAJMY SZANSE MŁODYM I STARYM ALE TAKIM KTORYM SIE CHCE!!!!!
~Do"Ajot" 17-02-2007 15:18
OK - adoptuje cie....
~zorientowany 17-02-2007 16:00
To jak jest szwagierka i szwagier to daleka rodzina, to tesciowa nie rodzina, to od jutra nie wpuszczam do domu.
~Krzysztof Wójcik 17-02-2007 16:09
Coś mi sie wydaje, że ci prawnicy interpretują prawo na korzyść Prezydenta. A jak wiadomo prawo można interpretować na wiele sposobów ostatnio chociażby sprawa Gronkiewicz-Walc. Co autorytet to inne zdanie. Pani Psycholog nie ma pojęcia o czym pisze, co do cholery ma etyka i poczucie wartości do zawiści czy zazdrości?
~zawiedziony 17-02-2007 16:09
a dlaczego o szwagierce nic nie jest napisane na stronie urzędu miasta, dlaczego ta strona nie jest aktualizowana ? skąd te wiadomości o wyborze tej tej wybitnej Pani ? Chcielibyśmy poznać jej dotychczasowe osiągnięcia dla Jeleniej Góry.
~magisterka 17-02-2007 21:12
i się zaczyna ,tylko dopchają się do koryta to z całą rodziną,bez skrupułów,a pospólstwo do urzędu pracy po zasiłek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~magisterka 17-02-2007 21:15
i się zaczyna ,tylko dopchają się do koryta to z całą rodziną,bez skrupułów,a pospólstwo do urzędu pracy po zasiłek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~hipolit 18-02-2007 9:12
oj pieprzycie hipolicie - 17 lat to najwyznej bym znow chcial miec ;-) To ze ci w architekturze robiono problemy bos chcial jakies szkaradztwo budowa kupione za pol ceny w biurze z Krakowa a zaprojektowane na warunki Mazowsza to nic dziwnego. Komunikacja to juz osobna historia, ale jak widzisz tam zadnych zmian nie ma dlaczego? Sam sobie odpowiedz na to pytanko, pomoc ci moze moj poprzedni komentarz.
~socjolog 18-02-2007 9:41
Nepotyzm oznacza faworyzowanie przez decydenta własnych krewnych lub powinowatych. Może to dotyczyć decyzji o obsadzaniu stanowisk, rozstrzygnięć przetargów, przyznawania ulg lub przywilejów itp. Nepotyzm ze swojej natury będzie miał tendencje do przekształcania się w relację długotrwałą, co jest konsekwencją związków rodzinnych łączących obie strony. Ta tendencja do trwałości przybliża nepotyzm do wyżej omówionych zjawisk – klientelizmu i kumoterstwa.
~bosman 18-02-2007 9:50
Szybko, plywajacy po burzliwych wodach jeleniogorskiego nocnika, statek pod bandera PO zaczyna nabierac wody i powoli isc na dno. 3 miesiace wystarczyly by sie okazalo ze to wcale nie lsniacy nowozesnoscia transatlantyk, a tylko rdzawy kuter. Za kilka dnia w blysku fleszy zostanie nam zprezentowana nowa koalicaja PO-PiS-WM Kto na niej najwiecej skorzysta? To jest pytanie, juz dzis moge z blisko 100% pewnoscia stwierdzic ze Obrebalski jak i kazdy inny polityk PO moga miec wielkie problemy z reelekcja! Z pewnoscia okopane w opozycji SLD odbuduje sie do wyborow, jak sie zachowa WM? To jest pytanie, czy koalicyjan umowa zaklada lojalnosc w kolejnych wyborach? Amoze jest jakis inny scenariusz? Moze pan Obrebalski ma inne ambicje niz Jelenia Gora, a my jestesmy tylko odskocznia? Niewatpliwie ciekawie bedzie obserwowac relacje WM-PO i zachowanie Sajnoga w koalicji, a zapewne z kazdymmiesiacem blizej kolejnych wyborow sytuacja bedzie jeszcze ciekawsza! Ot, powiatowa polityka ;-)
~radny i bezradny 18-02-2007 10:01
Ale takie przypadki zdarzaja sie nie tylko w UM bo jak tlumaczyc fakt np.w KMP JG gdzie zona Pana Komendanta pelni funkcje po.glownego ksiegowego w tej firmie.Sprawy finansowe dokumenty podpisuje malzonka a...akceptuje maz.Pelna prywata Gratuluje Biznes jest biznes
~o Psycholog A. Krawczyk 18-02-2007 12:31
Jestem zniesmaczona, wypowiedzią Pani Krawczyk. Jak mozna opowiadać takie brednie! Ludzie opowiadając się przeciwko układom kumoterskim pokazali, iż nie akceptują tego typu zachowań! Zwyczajnie, z poczucia przyzwoitości, uczciwości, zasad etycznych, mo...lnych. A Pani obraziła ich, zarzucając niskie pobudki, jak zawiść czy zazdrość. To wręcz niepojęte! Pani odczucia, subiektywne czy nie, są Pani sprawą. Ale wypowiadając się jako psycholog powinna Pani być bardziej powsciągliwa. Zastanawia mnie również, dlaczego Pani nie wspomniała o pazerności nowej władzy, o arogancji, nie liczeniu się z opinią wyborców. To moim zdaniem powinno być tematem Pani wywodów.
~maria 18-02-2007 12:40
Przykład idzie z góry, dając przyzwolenie na takie działania Prezydentowi, możemy liczyć na podobne postępowanie u innych pracodawców, zjawisko to stanie sie nagminne, a konkursy, staną się wkrótce mitem.
~Bagno 18-02-2007 13:11
Przyklad plynie z gory. Chcesz cos osiagnac, wzbogacic sie i osiagnac sukces? Miej w dooopie zasady, naginaj prawo i kombinuj ile wlezie. Zwij sie prawy i sprawiedliwy badz obywatelski bo to pomaga, ale w zyciu nie postepuj w mysl tych zasad. Bierz przyklad z Obrebalskiego czy Luzniaka, oni o swoje potrafili zadbac;-)
~Staliniak 18-02-2007 13:54
Pan Prezydent mieni się człowiekiem prawicy,a politykę kadrową prowadzi iście wschodnią.Polega ona na wykańczaniu najwierniejszych i najbardziej zasłużonych osób.Od razu wywawił więc naczelnika Ryszarda Wacha - człowieka,który organizował w Jeleniej Górze NSZZ"Solidarność" w trudnych pionierskich czasach,człowieka,który potrafił godzić dla dobra oświaty i wprowadził najtrudniejsze reformy - chociażby w sferze sieci szkół. Panie Prezydencie,gratulujemy stosowania sprawdzonej metodologii w sprawach kadrowych.Brawo!!!!
~lala 18-02-2007 18:43
Józefie wróć!
~zniesmaczony 18-02-2007 19:25
Marek O. robi czystki w UM i radach nadzorczych tak aby stworzyć stołki dla swoich kumpli z AE i z obecnie szykowanej koalicji np Wspólnego Miasta. Zapomina ze to właśnie to ugrupowanie atakowało Go w sposób szczególnie zajadle. Zapomniał również dzięki głosom którego ugrupowania wygrał wybory. Zmiany w UM i RN nazwał merytorycznymi. Guzik prawda. Conajmniej kilka osób zajmujących tam stanowiska miało duże doświadczenie, odpowiednie kierunkowe wykształcenie, ukończone kursy specjalistyczne w tym członków rad nadzorczych i doświadczenie w tych radach. Ciekawe czy tymi samymi kwalifikacjami mogą się pochwalić obecni nominowani. Fe Panie Prezydencie. Ostatnio P. Sajnog mówił jednemu ze swoich znajomych, czego byłem świadkiem, że "Obrębalski napawa się władzą ale szybko mu to wyjdzie bokiem". Czyżby miał rację? Czyżby Ci którzy na Pana głosowali tak bardzo się pomylili? Czyżbym do nich należał. Przejrzyj człowieku na oczy zanim nie będzie za póżno. Poczytaj swoje własne wypowiedzi z kampani wyborczej i popatrz w swój program. Obyś nie okazał się nic nie wartym Scierwem, które za niespełna 4 lata Jeleniogórzanie będą chcieli zatrzeć jak najprędzej w swojej pamięci.
~Ciesze się 18-02-2007 23:44
Im większy rozpiździaj i bałagan w ratuszu tym mam większy luz w robocie. Oby jak najdłożej się nie mogli dogadać.
~Redukcja? 19-02-2007 12:03
Wielka redukcja ;-) zwalnia sie naczelnikow na ktorych miejsce zostana przyjeci nowi, zwalnia sie raptem 6 szeregowych pracownikow, co w niektorych komorkach stanowi 50% pracownikow, jasne wiec ze przyjmie sie na te miejsca nowych ;-) tyle ze juz swoich. Pewnie czyjas szwagierka, kuzynke czy inna lub innego "fachowca" w PISdu z POpaprancami WMiescie obrebalka
~jk 20-02-2007 12:19
Prezydent kłamie (Łże jak pies) mówiąc w udzielanych wywiadach, że to komisja wybrała szfagierkę ok. tylko,że to prezydent przewodniczył tej komisji.
~lala 23-02-2007 12:37
pewnie ze klamie wiadomo musiał ja wybrac, bo to rodzinka
~kosa 24-02-2007 11:55
W imię przyzwoitości i wlasnego wizerunku pan prezydent powinien stronić od tych zanaych z przeszlości zwyczajów kumoterstwa - jak można siostrę żony pchać na stolek po znajomości! Z tymi przywarami przecież propagandowo walczono i krytykowano w kampanii. A tu naraz rozczarowanie w wydaniu nowo mianowanego prezydenta- oj nieladnie i ferelnie zapowiada się to rządzenie miastem.Już na starcie trzeba mieć brudne rączki ? panie Prezydencie?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W KSON–ie dzieje się

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Czyżby Andrzej Duda?

Podgórna zarośnięta

Krakowska w budowie

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
590
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%