MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Szusujcie bezpiecznie!

Wiadomości: RGION
Piątek, 12 lutego 2010, 9:02
Aktualizacja: 9:03
Autor: TEJO
Fot. Policja
Wprawdzie zimowa laba na Dolnym Śląsku zmierza ku końcowi, ale w niektórych województwach ferie potrwają jeszcze do końca miesiąca. Góry przyciągają świetnymi warunkami, a policja apeluje o rozwagę i rozsądek podczas uprawiania narciarstwa. Przypomina też, że w Czechach za brawurę na nartach można trafić przed oblicze sadu.

W związku z trwającymi feriami zimowymi i realizowaniem patroli narciarskich przez funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przypominamy, że ich głównym celem jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród turystów, zapobieganie kradzieżom sprzętu oraz zapobieganie wypadkom na nartach poprzez studzenie zapałów zbyt brawurowo jeżdżących narciarzy. Brawura i lekceważenie zasad poruszania się po stokach są główną przyczyną wypadków na stokach narciarskich – mówi kom. Bogumił Kotowski z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Policjanci przypominają również, że dzieci do 15. roku życia mają obowiązek jazdy na nartach i deskach snowboardowych w kaskach ochronnych. Odpowiedzialność na stoku ponoszą rodzice lub opiekunowie dzieci, którzy zajmują się nimi podczas zorganizowanych form wypoczynku.

– W Republice Czeskiej od stycznia br. zasady dekalogu narciarskiego opracowanego przez FIS (Międzynarodowa Federacja Narciarska) zostały uregulowane w przepisie rangi ustawy. Dlatego apelujemy o rozwagę i rozsądną jazdę na nartach, bowiem za łamanie zasad FIS – spowodowanie wypadku, stwarzanie zagrożenia dla innych użytkowników stoku – można zostać ukaranym mandatem karnym, bądź sprawa może zostać skierowana do sądu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Uwaga na oszustów! Znów wyłudzili pieniądze

Od jutra Jarmark Bożonarodzeniowy

Świętowali Złote Gody

Komentarze (10) Dodaj komentarz

Patol 12-02-2010 11:01
Ja bez termofora w postaci 250 ml przy piersi pod kurtką nie wychodzę na stok!! Jak można jeździć bez dodatkowego "ocieplacza"?
rymcycymcy 12-02-2010 11:12
Obserwowałem policjantów na Łysej Górze ..ich głowne zajęcie to kolejkowy hacking ...czyli podjeżdżanie boczną dziurą z pominięciem ogółu :)
*piipi* 12-02-2010 16:03
..do - [~Rymcycymcy ..] .. z ambonki ? ~Hi, ..*członek Kółeczka Łowieckiego ?
~albercik 12-02-2010 18:08
ty się pippo lepiej nie odzywaj, przez takie jak ty odechciewa się czytać jelonke
~Do rymcycymcy 12-02-2010 22:14
Trzeba było się uczyć to też byś tak jeździł. A z drugiej strony to jak byś przeczytał regulamin stoku to by ci d..... żal nie ściskał i byś tak nie pisał.
~ DO 11;12 12-02-2010 22:34
BEZ KOLEJKI JEŻDŻĄ TEŻ Z OBSŁUGI WYCIĄGU, GOPROWCY, SZKÓŁKA NARCIARSKA, ZAWODNICY JAK SĄ ZAWODY A TOBIE PRZESZKADZA 2 POLICJANTÓW KTÓRYCH I TAK JAK NA LEKARSTWO NA ŁYSEJ. DLACZEGO TAK JEST ŻE JAK KTOŚ MA LEPIEJ TO ZAWSZE POJAWI SIĘ KTOŚ INNY U KTÓREGO TO WZBUDZA ZAWIŚĆ I ZAZDROŚĆ.
rymcycymcy 13-02-2010 0:24
Do 22:34 ...widzisz koleżko, to jest tak. Jeżeli stoi setka w kolejce i wetnie się dwóch, to jest to ...powiedzmy nikła szkodliwość. Jednak jak stoi dziesięciu i wskakuje trzech plus policyjna lala ...to jest premedytacja. Wtedy szlag trafia całą sympatię, wyższe cele, względy i społeczną akceptację. Jak załapałes, to buzia, jak nie ...to i tak na nic mój wywód ;) ...pa !
~do rymcy..., cos tam 13-02-2010 9:24
Wiesz rymcycymcy ja chyba załapałem... Znaczy tak mi się zdaje, że wiem o co ci się rozchodzi. Chodzi po prostu o to, że Policja może sobie jeździć na wyciągu bez kolejki ale jak przyprowadzi jeszcze 90-ciu narciarzy, takich, którzy do niej staną. O proporcję chodzi, prawda? Twoje wywody na Jelonce są zawsze jasne i oczywiste. I na dodatek znajdujesz czas aby wpaść na Łysą i ustalić proporcje. Podziwiam. Szczerze podziwiam...
~Do rymcym 13-02-2010 17:57
Wiesz co Policjanci na Łysą są zapraszani przez Panią Prezes, Jeżeli Ci się to nie podoba ( wiekszości narciarzą podoba ) to jedź sobie na inny stok i tam nie bedzie Cię zazdrość zrzerać, bo chyba tylko o to chodzi. Mi nigdy nie przeszkadzało i nie przeszkadza, że kilka osób przejedzie przedemną. W kolejce w aptece przepuszcza sie dawców krwi, w sklepie kobiety w ciązy it itp, ..............a na Łysej sie przepuszcza Policjantów. Jak to zrozumiesz to odrazu Ci sie będzie lżej żyło
~Do rymcym 13-02-2010 17:59
Aha jak tak Cię to bardzo razi to podejdz do tych Policjantó i im to powiedz, a nie w kolejce pod nosem brzęczysz. Pewnie strach by Ci na to nie pozwolił hehe-mocny ale w gębie i pewnie jeszcze w towarzystwie kolegi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Piechotą przez Stromiec na Okole

Rok niespełnionych obietnic

"Mistrzowie" parkowania

Kolizja autobusu MZK z busem

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
860
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%