MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Szukano narkotyków, ujawniono zwłoki dziecka

Wiadomości: Region
Środa, 14 września 2016, 7:15
Autor: V–N
Fot. Archiwum
Prokuratura Rejonowa w Kamiennej Górze prowadzi śledztwo w sprawie śmierci 7–miesięcznego Milana W. oraz dystrybucji przez jego ojca oraz dziadka środków odurzających.

10 września w Ptaszkowie funkcjonariusze policji zatrzymali do kontroli 57-letniego Wiesława W., mieszkańca Kamiennej Góry, który miał znaczną ilość amfetaminy oraz metaamfetaminy. Dlatego zapadła decyzja o przeszukaniu mieszkania jego syna Roberta W.

- W kamiennogórskim mieszkaniu nie znaleziono środków odurzających, natomiast w jednym z pomieszczeń ujawniono zwłoki 7-miesięcznego dziecka, które prawdopodobnie nie żyło już od kilku dni. W mieszkaniu przebywali: ojciec dziecka Robert W., jego matka Agata W. oraz ich 2,5 letnia córka – informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Violetta Niziołek.

- Ze wstępnej opinii biegłego patomorfologa wynika, że wyjściową przyczyną zgonu dziecka było zapalenia opon mózgowo- rdzeniowych przy współistnieniu upośledzenia stanu odżywienia znacznego stopnia. W oparciu o zebrany materiał dowodowy przedstawiono Agacie W. zarzut umyślnego narażenia swojego dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, poprzez nie zapewnienie mu należytej opieki, w tym opieki medycznej i doprowadzenia do jego zgonu – mówi rzeczniczka.

Agata W. przesłuchana w charakterze podejrzanej wyjaśniła, że nie korzystała z żadnej pomocy medycznej, ponieważ nie była ubezpieczona. 12 września, w godzinach popołudniowych, Prokurator Rejonowy w Kamiennej Górze, celem zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanej środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze podzielił stanowisko prokuratora i zastosował wobec Agaty W. tymczasowy areszt.

Robertowi W. przedstawiono zarzut wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających w postaci amfetaminy, metaamfetaminy i innych, a jego ojcu Wiesławowi W., posiadania znacznej ilości takich środków oraz usiłowania wprowadzenia ich do obrotu. Obaj także zostali tymczasowo aresztowani.

Ogłoszenia

Czytaj również

MZK: Obiecujące testy ekologicznego autobusu

Umowa na nowe karetki

Piękne święto plonów

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~euro 14-09-2016 7:22
Postawcie pręgierz na rynku przywiążcie do niego tych zwyrodnialców i niech ludzie wymierzą sprawiedliwość
~ 14-09-2016 9:38
Dokładnie! Brak słów i szok!!!
~ 14-09-2016 10:22
Nic w mieszkaniu nie znaleźli a i tak przyklejli wprowadzenie znacznej ilosci? A co do dziecka. Pewnie 500 + bylo to po co zgłaszać. Eh co za kraj.
~nbm890 14-09-2016 11:40
Najwiecej patologi jest w tych rejonach Polski,ktore kiedys glosowaly na SLD,a teraz na PO.Ciekawe dlaczego?
~Neron 14-09-2016 20:46
A ojca dziecka tam nie było. Nic nie widział i nic nie mógł zrobić. Sierota zakichana! Oboje są w równym stopniu winni a tylko kobietę się kara dla przykładu. Co za chory kraj!
~okolice K.Góry 15-09-2016 0:47
Fajny dziadek 57 lat na karku,a zachowuje się jak dziecko,przykład wnukom dał wyśmienity.Tylko pytanie co z niunią która ma 2,5 roczku.A matka zatrzymana.Był reportaż w telewizji.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Areszt za zbrodnię sprzed wielu lat

Szlakiem Bernatta

Uwaga – pojedziemy inaczej

Woda z kranów już czysta

Lista Lewicy do Sejmu

Sonda

Klub spóźnił się z wnioskiem o dotację. Czy mimo to Miasto powinno finansowć ten pierwszoligowy zespół?

Oddanych
głosów
239
Tak
51%
Nie
41%
Nie wiem
8%