MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Szukamy Afryki w stolicy Karkonoszy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 2 lutego 2010, 8:56
Aktualizacja: 8:59
Autor: TEJO
Fot. ....
Za oknem zima. Ocieplmy nieco nasz konkurs! Wydawnictwo AD REM oraz portal Jelonka.com zapraszają Czytelników na zabawę w poszukiwaczy miejskich „kosztowności”. Nagrodą niespodzianką będą książki ufundowane przez współorganizatora zmagań.

Pod wspólnym tytułem „Szukamy skarbów Jeleniej Góry” będziemy przedstawiać pytania, na które odpowiedź można znaleźć – między wierszami lub bezpośrednio – na kartach najnowszej powieści Małgorzaty Lutowskiej „Skarby drzewa”.

Jednak lektura tej fascynującej opowieści, wpisującej się w projekt „Moja mała Ojczyzna” nie jest warunkiem koniecznym do udzielenia prawidłowej odpowiedzi na konkursowe pytania. Przypominamy jednakże, że po „Skarby drzewa” warto sięgnąć, nie tylko aby poznać Jelenią Górę widzianą oczyma bohaterów powieści. Jest tam także konkurs z cenną nagrodą – wycieczką z autorką w atrakcyjne miejsce.

Zadanie: Prosimy o wskazanie miejsc, gdzie w Jeleniej Górze znajdują się „pamiątki” z Afryki. Dodatkowo możecie Państwo wyjaśnić, skąd one się tu wzięły.

Odpowiedzi prosimy kierować na e-maila: redakcja@jelonka.com Macie Państwo czas, aby pomyśleć, udać się na spacer i przy okazji odkryć jeleniogórskie skarby. Rozwiązanie podamy w nadchodzący czwartek. Laureat wyłoniony w losowaniu w siedzibie wydawnictwa AD REM przy ulicy Okrzei 12 otrzyma nagrodę niespodziankę. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Stoi kolej na Kopę

Uczniowie Mechanika społecznie

Radni KO przeciw kupcom?

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Ese 2-02-2010 18:29
wiem tylko , że przed night clubem Riviera w Kaczorowie są świecące palmy ;)
*piipi* 2-02-2010 20:14
.. tylko,ze pod palmą .. polki i ukrainki ! ...*feeeeeeeeee*

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W SP 8 czytali z Gangiem Słodziaków

Zbierali kasztany i żołędzie, by pomóc zwierzakom

Tu też świętowali

Co kryje w sobie włos?

Studium na początek

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
851
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%