MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Szukali muzyki w leśnych ostępach

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 24 października 2016, 9:14
Aktualizacja: Wtorek, 25 października 2016, 7:50
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Drugi muzyczny poranek w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze stał pod znakiem poszukiwania dźwięków w leśnych ostępach. Tym razem Rytm i Melodia z pomocą skrzatów miały za zadanie odnaleźć klucz wiolinowy.

W poszukiwaniach prowadzonych przez Rytmikę (Agnieszka Gierus) i Melodykę (Dominika Łukasiewicz) uczestnikom zgromadzonym w niedzielny poranek (23.10) w sali im. Stefana Strahla w Filharmonii Dolnośląskiej, towarzyszyła muzyka grana na żywo z instrumentów perkusyjnych w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Stefana Moniuszki w Jeleniej Górze. Wyprawa nie miałaby szczęśliwego zakończenia, gdyby nie pomoc skrzatów, w których wcieliły się dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 27 w Jeleniej Górze. Wspólnymi siłami udało się odnaleźć w leśnych ostępach klucz do muzyki i po raz kolejny rodzice ze swoimi pociechami mogli cieszyć się z udanej wyprawy do jeleniogórskiej filharmonii.

Już 6 listopada kolejny poranek muzyczny, tym razem Rytm i Melodia będą poszukiwać muzyki w górach. - Mały Jaś tanecznym krokiem poprowadzi nas przez hale i górskie szczyty, gdzie echem odbijają się dźwięki tworzone przez trombity, rogi i dudy. Czy górski klimat sprzyja muzyce? - zastanawiają się przed kolejną podróżą Agnieszka Gierus i Dominika Łukasiewicz, którym towarzyszyć będzie zespół ludowy Jetelinka. Poranek zaplanowano na 6.11 o godz. 10:30. bilety: 15 zł (dorośli), 10 zł (dzieci).

Ogłoszenia

Czytaj również

Country pod Śnieżką

MFTU popularny, ale słabo dofinansowany

Lekcje sztuki rozpoczęte

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 24-10-2016 11:44
Ale cudne skrzaty!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W obronie zwierząt

37. MFTU rozpoczęty!

W Karpaczu działo się!

Zaczytaj się z Jelonką.com

Wspaniały klimat i niesamowita energia

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
436
Tak
87%
Nie
9%
Nie mam zdania
5%