MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Szukajcie „słodkich” śladów

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 9 lutego 2010, 9:20
Aktualizacja: 9:20
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Wydawnictwo AD REM oraz portal Jelonka.com zapraszają Czytelników na zabawę w poszukiwaczy miejskich „kosztowności”. Nagrodą niespodzianką będą książki ufundowane przez współorganizatora zmagań.

Pod wspólnym tytułem „Szukamy skarbów Jeleniej Góry” będziemy przedstawiać pytania, na które odpowiedź można znaleźć – między wierszami lub bezpośrednio – na kartach najnowszej powieści Małgorzaty Lutowskiej „Skarby drzewa”.

Jednak lektura tej fascynującej opowieści, wpisującej się w projekt „Moja mała Ojczyzna” nie jest warunkiem koniecznym do udzielenia prawidłowej odpowiedzi na konkursowe pytania. Przypominamy jednakże, że po „Skarby drzewa” warto sięgnąć, nie tylko aby poznać Jelenią Górę widzianą oczyma bohaterów powieści. Jest tam także konkurs z cenną nagrodą – wycieczką z autorką w atrakcyjne miejsce.

Zadanie: W Jeleniej Górze są co najmniej dwa miejsca świadczące o tym, że w przeszłości znajdowały się tam cukiernie. Wskażcie je. A może znacie więcej takich miejsc?

Odpowiedzi prosimy kierować na e-maila: redakcja@jelonka.com Macie Państwo czas, aby pomyśleć, udać się na spacer i przy okazji odkryć jeleniogórskie skarby. Rozwiązanie podamy w nadchodzący czwartek. Laureat wyłoniony w losowaniu w siedzibie wydawnictwa AD REM przy ulicy Okrzei 12 otrzyma nagrodę niespodziankę. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Oddawali krew pamięci Kresowian

Wakacje czas zacząć!

Egzaminy zawodowe uczniów kowarskiego Lema

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~yszty 9-02-2010 12:56
lepiej było jak niemcy rzadzili na naszych terenach... jakos wygladała jelenia.kusiak chociaz zrobił druzke rowerowa.obrebalski pozwolił na castorame i na galerie grodzka
~anita 9-02-2010 19:49
W Jeleniej Górze z tego co wiem znajdowały się n/w cukiernie: * Cukiernia Adolfa Hanusa - jest to budynek znajdujący się u zbiegu Placu Niepodległości i ul. Długiej(dawna Langstrasse). W późniejszych czasach Bar Sudecki , w tej chwili skupisko małych stoisk. * Cukiernia Cafe Zimmer - później Bar Karzełek przy ul. 1 Maja 70 * Cukiernia u Turka "Ankara przy Ratuszu" prowadził ja Atakan Nazmi - niestety musiał opuścić J.G (do tej pory moja mama wspomina wspaniałe ciacha) * Cukiernia prowadzona przez dwie starsze siostry (Marysia i Stasia)przy ul. 22 Lipca teraz Piłsudskiego. Mały biały domek obok szkoły nr.1 (oprócz słodkich bułek pamiętam żurek nalewany z wiadra dużą chochlą do słoika lub butelki po mleku) * Cukiernia komunistyczna "Marysieńka" na ulicy Matejki (budynek miał być domem mieszkalnym wraz z cukiernią p. Atakana Nazmi, ale niestety:() * Cukiernia "Śnieżka" - pod arkadami, w tej chwili Restauracja Grecka
~kmam 10-02-2010 6:53
...a ciacha na ul. Krótkiej .... przepyszne, najwspanialsze. Napoleonki lub eklerki tam kupione, to była poezja :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Nabór do szkół ponadpodstawowych  

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Pszczeli projekt KPN

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
362
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%