MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Szukają złodziei impulsów

Wiadomości: Dolny Śląsk
Piątek, 27 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 15 lutego 2006, 15:49
Autor: Muzyczne Radio 105,8 FM
Na Dolnym Śląski ofiarą przestępców padło już kilkanaście osób, w Polsce kilkaset. Znów grasują oszuści, którzy kradną za pomocą telefonu komórkowego.

Na policję zgłosiło się już kilka osób, abonentów różnych sieci komórkowych. Dostali na swoje telefony esemesy z ofertą doładowania konta. Wysłali wiadomość na numer podany w informacji i podali numer doładowujący, kupiony na karcie-zdrapce.

Efekt jest taki, że osoba która odsyła esemesa, nie tylko nie dostaje doładowania, ale jeszcze traci pieniądze. Zasila bowiem konto złodzieja. Kradzione kwoty nie są na szczęście duże –przeważnie chodzi o 20-30 złotych.
Numer, z którego przychodzi tajemniczy esemes, jest za każdym razem inny. To normalny, 9-cyfrowy numer telefonu (właśnie to powinno wzbudzić naszą czujność; operatorzy telefonii komórkowej przeważnie wysyłają swoje oferty, korzystając z numerów czterocyfrowych).

Niestety, gdy policja sprawdza, kto jest właścicielem takiego numeru, okazuje się, że nie ma go w bazie danych. Są to przeważnie numery na kartę, a przy jej zakupie nie trzeba się rejestrować ani podawać swoich danych.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trwają porządki w Mysłakowicach

Rzeźby dla Kowar

Rozbiórka „Kuźnicy”

Stalowe rumaki w Karpaczu

Czytelniczka: drogo i brudno

Bardzo słabe wyniki matur

Ma grzmieć, padać i mocno wiać (aktualizacja)

Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego informuje

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
886
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%