Czytających: 12506

klasa okręgowa: Szujewski eliminuje Lotnika z walki o awans

Niedziela, 20 maja 2012, 19:16
Aktualizacja: Poniedziałek, 21 maja 2012, 21:44
Hit kolejki ligi okręgowej dla Olimpii Kowary. W niedzielnym spotkaniu rozegranym w Jeżowie Sudeckim miejscowy Lotnik mocno rozczarował licznie zgromadzoną publiczność przegrywając 0:2.

Już dawno stadion przy ul. Sportowej nie gościł tak dużej ilości widzów, na hit 26. kolejki ligi okręgowej do Jeżowa Sudeckiego zjechało ponad pół tysiąca kibiców, w tym kilkadziesiąt z Kowar. Niestety wielkiemu widowisku na trybunach nie towarzyszyło wielkie wydarzenie na boisku. Od pierwszych minut widzowie byli świadkami meczu walki, brakowało składnych akcji i sytuacji podbramkowych. W pierwszej połowie najlepszą okazję miał Kurzelewski, ale po jego strzale z 22. metrów piłka po otarciu o palce golkipera Olimpii odbiła się od poprzeczki i opuściła plac gry.

Po zmianie stron do ataku ruszyli goście, a dobra okazję na objęcie prowadzenia zmarnował Udod. W akcjach gospodarzy brakowało pomysłu na rozegranie, mimo licznych okazji przy stałych fragmentach gry dośrodkowania Suchaneckiego pozostawiały wiele do życzenia. Z biegiem czasu widać było która drużyna na większą presję na awans, Lotnik mógł wygrać ten mecz, a Olimpia musiała. Kowarscy kibice gorąco dopingujący swoich ulubieńców czekali na efekty do 75. minuty kiedy to Szujewski minał dwóch obrońców i bramkarza, a następnie umieścił piłkę w siatce. Po stracie gola jeżowianie nadal prezentowali mizerną formę, a kolejne okazje na podwyższenie prowadzenia marnowali Udod i Kwak. Tuż przed końcem spotkania Szujewski potwierdził swoją klasę pokonując Maćkowskiego technicznym strzałem w długi róg. Dzięki wygranej Olimpia nadal ma równą liczbę punktów co liderujące Łużyce Lubań i te dwie drużyny zdają się jedynymi kandydatami do awansu.

- Ten mecz przybliża nas w jakimś stopniu do IV-ligi, ale musimy być skoncentrowani do końca, ale przed nami 4 ciężkie mecze i każdy z nich będzie meczem walki. W pierwszej połowie Lotnik zagrał dosyć dobrze, ale w drugiej coś zawiodło, a my zagraliśmy z zimną krwią i wyszło jak wyszło - ocenił po meczu strzelec dwóch goli, Sebastian Szujewski.

Lotnik Jeżów Sudecki - Olimpia Kowary 0:2 (0:0)

Lotnik: Maćkowski - Kurzelewski, Kraiński, Kocot, Paradowski, Suchanecki, Kazimierz Hamowski, Górgul, Jacek Hobgarski, Pieńkowski (81' Przemysław Hamowski), Nowiński.
Olimpia: Ruszczyk - Rodziewicz, Piskórz, Dulub, Chrząszcz (68' Lis), Ciesielski, Zagrodnik, Liszka, Udod, Szujewski, Jakub Hobgarski (46' Durlak, 54' Kwak).