MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

„Sztywny Pal Azji” w Oriencie. W piątek, 4 marca 2011

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 3 marca 2011, 8:11
Aktualizacja: 8:18
Autor: Petr
Jutro, 4 marca 2011 w jeleniogórskim Orient Expresie odbędzie się koncert z okazji 25–lecia formacji „Sztywny Pal Azji”. Że sztywno nie będzie, to pewne. – Zadbamy o klimat iście urodzinowy – zapewniają jubilaci i organizatorzy.

"Sztywny Pal Azji” to, bez wątpienia, jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich formacji rockowych. Na czym polega recepta na sukces „Kisiela” et consortes? Na tworzeniu utworów ponadczasowych, kompozycji, których wymowa – zarówno pod względem tekstowym, jak i instrumentalnym – odpowiada klimatom i lat 80-tych, i w dobie XXI wieku. Luźne, skoczne dźwięki w połączeniu z ironicznym, gdy trzeba, wokalem; innym znów razem wolne, melancholijno-refleksyjne piosenki o życiu i przeżywaniu, słowem, uniwersalne treści podane w formie lekkiej, rockowej piosenki – oto, co już ćwierć wieku serwuje nam „Sztywny Pal Azji” i co sprawdza się doskonale, biorąc pod uwagę frekwencję na koncertach tej właśnie kapeli. Koncertach, na których od niedawna prym wiedzie nowy wokalista, nieco młodszy od reszty i zwany przez tę „Gębofonem”, finalista IV edycji programu IDOL – Bartosz Szymoniak.

Czego możemy spodziewać się po koncercie 4 marca br. w Orient Expresie w Jeleniej Górze? – Muzycznego i tekstowego kalejdoskopu utworów o różnej treści i różnym brzmieniu, choć utrzymanych w stylu starego, dobrego rocka. Zagramy zarówno nasze największe hity, jak i zupełnie nowe, nieznane dotąd kompozycje. Co z tego wyjdzie? Oczywiście, czad na maxa! Zapraszam, zapraszam wszystkich! – mówił nam z uśmiechem „Kisiel”, czyli Jarosław Kisiński, założyciel „Sztywnego Pal Azji”. No, ale o tym musicie przekonać się sami. Start: godz. 19.00, bilety: po 15 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

"Dusze słowiańskie. Teraz" – piękna baśń taneczna

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sala Krzywa w Zamku Książ odzyskuje dawny blask

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~sztywny 4-03-2011 22:56
Nie mogłem być na koncercie, jestem ciekaw jak było.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Są pieniądze na projekty dla Muzeum Zabawek

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Trwa budowa punktu widokowego

Festiwal z azaliami i rododendronami w tle  

#Norwidwdomu – poezja

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2164
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%