MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sztuka Shaloma Tomasa Neumana w BWA od jutra

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 17 listopada 2016, 8:04
Autor: BWA
Fot. Użyczone/BWA
Wystawa nowojorskiego artysty Shaloma Tomasa Neumana otwarta zostanie 18 listopada o godz. 17.00 w jeleniogórskim Biurze Wystaw Artystycznych przy ul. Długiej i potrwa do 10 grudnia.

W skład wystawy wchodzą multisensoryczne instalacje zbudowane z przedmiotów znalezionych, którym artysta nadaje nowe znaczenia. Sztuka Shaloma Tomasa Neumana wynika z nałożenia się i przenikania wielu mediów oraz dyscyplin: sztuki cyfrowej, malarstwa, rzeźby, światła, dźwięku, performance, teatru i filmu. Choć są to wypowiedzi na granicy kiczu i zabawy, to obnażają rzeczywistość, pokazując jej lichotę i zaśmiecenie. Nawiązują też do kultury konsumpcji.

Shalom Tomas Neuman urodził się w Pradze po II wojnie światowej. Po 1948 r. jego rodzina wyemigrowała do Hajfy w Izraelu. W wieku 12 lat zamieszkał w Pittsburghu, w stanie Pensylwania (USA). W 1980 r. przeniósł się do Nowego Jorku. Studiował malarstwo i rzeźbę w Carnegie Mellon University w Pittsburghu i w Indiana University w stanie Indiana.

Artysta Tworzy i żyje w Nowym Jorku. Jest twórcą „Fusion art”, przyjaźni się z Elaine de Kooning, Jean Voguet a Carrie Beehan aka Trrystette. Wykładał w The Cooper Union, Parsons School of Design, Pratt Institute of Technology w Nowym Jorku. Związany z uczelniami: The School of Visual Arts, Yale, Academy of Fine Arts w Pradze, Beer Sheva College and Ra’anana Cultural Center w Izraelu.

Jego prace znajdują się w znanych galeriach światowych oraz kolekcjach prywatnych takich, osób jak: Ivan Karp, Elaine de Kooning, Enrico i Roberta Baj, Paolo Martini czy Madonny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Fideikomis Chojnik i wolni panowie stanowi

Po bezdrożach czasu zespołu Szyszak  

Dużo drożej za śmieci

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~rg 17-11-2016 10:32
Bardzo interesujące prace

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nivel w strugach deszczu i... słońcu

Kto dyrektorem teatru?

Pomagali nobliście

Drakońskie podwyżki za odpady komunalne?!

Odeszła Regina Włodarczyk–Puchała

Sonda

Jest projekt podatku od bezdzietności. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
1089
Tak
18%
Nie
77%
Nie mam zdania
5%