MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Sztandar dla szkoły

Wiadomości: Mysłakowice
Środa, 14 listopada 2018, 6:35
Aktualizacja: Czwartek, 15 listopada 2018, 7:06
Autor: WAC
Fot. użyczone
Podniosła i wyjątkowa uroczystość odbyła się w Szkole Podstawowej w Mysłakowicach. Było nią nadanie placówce sztandaru.
- Od dawna myśleliśmy, o tym że nasza szkoła powinna mieć sztandar, ale jak do tej pory zawsze były pilniejsze potrzeby i temat był odkładany w czasie – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Mysłakowicach Andrzej Dąbek. - Teraz, w roku 100-lecia odzyskania niepodległości uznaliśmy, że jest to najlepszy moment, aby zrealizować nasze plany. W gronie fundatorów sztandaru znalazło się wiele osób prywatnych oraz firm. Drzewce sztandaru oraz stroje pocztu sztandarowego zostały kupione, ze środków z Wieloletniego Programu Niepodległa na lata 2017 – 2021 Ministerstwa Edukacji Narodowej

Uroczystości rozpoczęły się okolicznościową mszą w miejscowym kościele. Poza społecznością szkoły brali w niej udział lokalni samorządowcy, przedstawiciele biur poselskich oraz liczni mieszkańcy gminy. Potem uczniowie w asyście strażaków – ochotników udali się do szkoły, gdzie odbyła się druga część imprezy.

Z programem artystycznym wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Mysłakowicach oraz zespoły ludowe „Szarotki” z Mysłakowic i „Sokolik” z Karpnik. Na tę okoliczność wydano też specjalny numer szkolnej gazetki.

Twoja reakcja na artykuł?

7
70%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa rozbudowa SOSW

Maturalny maraton wystartował

Nadbrzeżna gotowa

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~... 14-11-2018 10:32
Cudowna uroczystość.. :)
~ 14-11-2018 14:33
Xd
~AVO 16-11-2018 23:55
tak, brawo dla zespolu Szarotka z Myslakowic za zaprezentowanie WLASNEGO HYMNU ...Trzeba sie napic kurde mol,,, p,H,.N. pomylily sie imprezy .........Radze zastanowic sie gdzie sie spiewa i dla kogo . No coz , kulture sie ma lub nie ,. Wiedze rowniez
~jaks 17-11-2018 0:18
Dlaczego nie ma zdjec mlodziezy , to oni byli najwazniejsi , dlaczego nie ma nauczycieli ,dlaczego nie ma honorowych gosci , ludz waznych w tym wydazeniu.????????????p.Nawrot do Kola Gospodyn Wiejskich !!!!!!!!!!!!! a nie na czolowe miejsca uroczystosci szkolnych.Gdzie dyrektor szkoly ?????????

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkali się z Beatą Kempą

Drastyczne billboardy

Ciekawa inicjatywa rodziców z SP8  

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Wsparcie dla zdalnej nauki

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1288
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%