MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Szrenicki wyścig Australijski

Wiadomości: Szklarska-Poręba
Poniedziałek, 13 lipca 2009, 17:06
Aktualizacja: 17:07
Autor: Radek
Prawie 30 km na wysokich obrotach będą mieli do pokonania zawodnicy walczący o medalowe miejsca w Szrenickim Wyścigu Australijskim. Po raz trzeci Szklarska Poręba zaprasza na tą bardzo nietypową dla MTB konkurencję. Zawody obędą się w sobotę, 18 lipca 2009 w godzinach od 16:00 – 18:00, nieopodal dolnej stacji wyciągu na Szrenicę.

Wyścigi australijskie rozgrywane są na torach. Zasada jest prosta – ostatni odpada. W Szklarskiej Porębie zamiast toru rowerowego przygotowano trasę MTB liczącą 750 metrów. Zawody są bardzo widowiskowe, bo rozgrywają się na oczach kibiców. Trasa poprowadzona jest na terenach przy dolnej stacji wyciągu na Szrenicę. To bardzo ciekawa propozycja dla znudzonych maratonami. Można swych sił spróbować w czymś zupełnie innym i nie mniej wymagającym kondycyjnie, o czym przekonał się niejeden zawodnik w poprzednich latach.
Szrenicki Wyścig Australijski odbędzie się 18 lipca w Szklarskiej Porębie. Start zaplanowano na godzinę 16:00. Zawody inaugurują Tydzień z Adrenaliną. Po zakończeniu ceremonii wręczania nagród, około 21.30 będzie można wziąć udział w… chodzeniu po rozżarzonych węglach.
Organizatorami imprezy są Lokalna Organizacja Turystyczna i Stowarzyszenie Cyklistów oraz Referat Promocji Miasta Szklarska Poręba przy dofinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pierwsze takie zawody!

Pokój ponownie rywalem Mroza

Bawili się na festynie

PiS zaprezentował kandydatów

Letni Bieg Piastów

KOD znowu pod sądem

Kandydaci PO

MZK nie dla rowerzystów?

Sonda

Czy jeleniogórski SOR zasługuje na krytykę?

Oddanych
głosów
200
Tak
74%
Nie
11%
Nie wiem
15%