MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 sierpnia
im. Jakuba, Sławy

Szpital w Bukowcu zmienił właściciela

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 6 grudnia 2008, 8:18
Aktualizacja: 10:51
Autor: Mar
Fot. Mar
W piątek w jeleniogórskim starostwie podpisano umowę między powiatem a firmą EMC Instytut Medyczny S.A. o sprzedaży 90 procent udziałów w spółce Powiatowe Centrum Zdrowia sp. z o.o., zarządzającej szpitalem powiatowym w Bukowcu. Dyrekcja placówki zapewnia, że nie będzie zwolnień.

– Przez rok uzgadnialiśmy szczegóły tego porozumienia – mówił zadowolony starosta Jacek Włodyga. – Centrum zdrowia, chociaż zbilansowało swoje dochody, nie byłoby w stanie samodzielnie modernizować placówkę tak, aby sprostać konkurencji.

– Zamierzamy prowadzić w Bukowcu szpital, który będzie świadczył usługi dla miejscowej ludności, ale zamierzamy też sięgać po inne źródła finansowania niż tylko NFZ – wyjaśniał prezes EMC Instytut Medyczny S.A. Piotr Gerber – Obiekt będziemy modernizować nie zawieszając żadnej ze świadczonych usług, co oznacza, że zmiany będą widoczne stopniowo.

Zgodnie z zawartą umową, firma EMC Instytut Medyczny S.A. zapłaciła 1,5 miliona złotych za 90 procent udziałów w spółce. Natomiast w szpital zainwestuje 18,5 miliona złotych, z czego 4,5 miliona to spłata długu.

– Nie będzie żadnej rewolucji, chcę szczególnie uspokoić załogę, że nie będzie żadnych grupowych zwolnień – zapewniał dyrektor generalny Józef Juros – mamy 5 szpitali i 13 przychodni i wszędzie pracuje załoga, którą przejęliśmy kupując obiekty.

– Remont zaczniemy od dachu, który ma olbrzymią powierzchnię, a jest w kiepskim stanie. Będzie kosztował około 2 miliony złotych. Będziemy też się starać o jak najlepsze wykorzystanie walorów położenia obiektu i klimatu. Nie wpłynie to oczywiście na dotychczasowe funkcje szpitala, ale muszę powiedzieć, że w dotychczasowej formule ta placówka nie miałaby szans na rynku medycznym – mówił Juros.

Prezesem spółki pozostanie Wiesława Gajewska. Przedstawiciel EMC Instytut Medyczny S.A. zostanie drugim członkiem zarządu. Dwóch przedstawicieli nowego właściciela wejdzie do rady nadzorczej. Umowa wejdzie w życie od 2 stycznia 2009 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Czas na remont ulicy Ogińskiego!

Śmierć na żwirowni

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~uffff 6-12-2008 20:03
nareszcie!!!!
~Pigs 6-12-2008 20:05
W Bukowcu nie ma żadnego szpitala. Bukowiec to wieś w gminie Mysłakowice. Jest - określany powszechnie - szpital "Bukowiec", ale w Kowarach...
~ 6-12-2008 21:25
własnie nie wiadomo o jaki szpital chodzi w bukowcu rzeczywiscie nie ma zadnego szpitala:)
~Marian 7-12-2008 0:06
Szpital Bukowiec nie ma szans na rynku usług medycznych. Po prostu tam nie diagnostyki na wlaściwym poziomie oraz kadry , która ucieka do osciennych szpitali. NFZ dobije ten szpital.Starosta pozbył sie kłopotu i naprawia swój bład rozwalenia finansów powiatu na długie lata. A potem EMC zrobi co chce , po roku........ . Działacze słusznych zawiązków zawodowych pójda na emerytury .I jeszcze jedno . Pani Prezes pokazła juz co potrafi w Świeradowie wraz z Likwidatorem dozgonnym z klucza politycznego.
~Nobel 7-12-2008 12:03
Czy nie o tym rozmawiała posłanka Sawicka podczas randek ze swoim "narzeczonym"? Nobla jej za przepowiadanie przyszłości. Może być w kopercie. ;D
~Sabath 7-12-2008 22:37
szpital w bukowcu ? ale dobrze że zmienił właściciela :)
~grr 7-12-2008 23:31
kazdy pieprzy co innego, w faktach wroclawskich mowili, ze nowy wlasciciel chce zainwestowac 140 pare milionow zl, w co nie chcialo mi sie wierzyc, tutaj pisza 15mln zl, czeski film...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ratunek ze śmigłowcem

Budowa łącznika rozpoczęta

Bezpieczniej nad Kaczawą

Trwa nabór do jeleniogórskiej Policji

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
982
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%