MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 lipca
im. Marii, Urbana

Szpital „Bukowiec” wciąż się rozwija

Wiadomości: Powiat
Piątek, 26 kwietnia 2013, 7:18
Aktualizacja: Sobota, 27 kwietnia 2013, 8:24
Autor: Mea
Fot. Archiwum Szpitala
Do tej pory Powiatowe Centrum Zdrowia w Kowarach, które zarządza Szpitalem w Bukowcu wydało na modernizację ponad 7,5 mln zł. – Ruszyły już kolejne inwestycje, których planowany koszt to 9 mln zł – podkreśla Wiesława Gajewska, prezes Powiatowego Centrum Zdrowia sp. z o.o. w Kowarach, która zarządza szpitalem.

- Najpierw chcemy wyremontować miejsca, w których nie ma pacjentów, utworzyć nowy blok operacyjny, zmodernizować sterylizatornię sprzętu. Następnie będą odnawiane oddziały chirurgii i położnictwa, gdzie w salach zostaną utworzone węzły sanitarne. Powstanie też nowoczesna baza zabiegowa na potrzeby rehabilitacji, w tym basen. Inwestycje nie przeszkodzą w funkcjonowaniu szpitala, a z pewnością poprawią komfort pacjenta – opowiada Wiesława Gajewska.

W roku 2012 w szpitalu wykonano m.in. prace wykończeniowe przy nowej izbie przyjęć, uzupełniono elewację budynku szpitala, doposażono kotłownię, wykonano oświetlenie podjazdu dla karetek, kupiono drewniane okna i osprzęt okienny, zmodernizowano toalety ogólnodostępne, kupiono nowe grzejniki na oddział chirurgii i dla bloku operacyjnego, wyremontowano drzwi, wejście główne i część klatki schodowej, dostosowano pomieszczenia rehabilitacyjne do wymogów Narodowego Funduszu Zdrowia oraz doposażono szpital w niezbędny sprzęt. Koszt to ponad 800 tys. zł.

- Powiat Jeleniogórski swoje udziały w Powiatowym Centrum Zdrowia w Kowarach sprzedał w 2008 r. firmie EMC Instytut Medyczny S.A. Jednym z warunków zapisanych w umowie sprzedaży były m.in. remonty i przystosowanie obiektu do panujących obecnie wymogów. Do końca roku 2014 r. firma miała tu zainwestować łącznie 18 mln zł. Od tego czasu w obiekcie całkowicie został wymieniony dach, wykonano remont elewacji, byłej stołówki szpitalnej, wybudowano nowoczesną kotłownię, wymieniono instalację grzewczą. Izba przyjęć wykonana jest w bardzo nowoczesny sposób, wybudowano też podjazd dla karetek czy dźwig osobowy - mówił Zbigniew Jakiel, wicestarostwa jeleniogórski.

Warto podkreślić, że firma wykupiła sprzęt medyczny na kwotę 180 tys. zł od Starostwa Powiatowego oraz spłaciła 200 tys. zł jako część zadłużenia wobec SP ZOZ w Kowarach w likwidacji. Kupujący w okresie 36 miesięcy od dnia nabycia udziałów wniósł do spółki kwotę 8 mln zł tytułem wkładu pieniężnego na pokrycie podwyższonego kapitału zakładowego spółki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Odszedł Andrzej Wrzosek

Plaża nad Bobrem otwarta

Spotkania z Beatą Kempą

Jest absolutorium, czy będzie referendum?

Remont na szlaku do schroniska Nad Łomniczką

Czy odbędą się imprezy sportowe w Karkonoszach?  

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Mandat za wypalanie kabli w piecu kaflowym

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
961
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%