MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Szóstoklasiści w „magicznych miejscach”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 21 kwietnia 2009, 12:49
Aktualizacja: 12:49
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Na projekcję filmu „Jelenia Góra, magiczna góra” zaprosiła dziś młodzież z szóstych klas Szkoły Podstawowej nr 10 Książnica Karkonoska. Podobało się.

Film powstał na zlecenie Biura Wystaw Artystycznych w ramach projektu „Wokół Jeleniej Góry”, czyli cyklu wydarzeń związanych obchodami jubileuszu 900-lecia legendarnego założenia naszego miasta. Zdaniem Alicji Raczek, zastępcy dyrektora Książnicy Karkonoskiej, dokument to także cenny materiał edukacyjny. Dlatego KK zaprasza szkoły, aby miały możliwość obejrzenia tego materiału.

Dziś z zaproszenia skorzystali dziewczęta i chłopcy z „dziesiątki”. Film, choć nie był kręcony z myślą o tak młodej widowni, podobał się. Tym bardziej, że młodzi ludzie rozpoznawali na kadrach swoich kolegów i miejsca, w których na co dzień mieszkają i bawią się. Zgadywano także, gdzie powstały ujęcia, których uczniowie nie potrafili rozpoznać. Pokazy dla szkół są organizowane po umówieniu się z dyrekcją Książnicy Karkonoskiej przy ulicy Bankowej.

Korzystając z okazji młodzi jeleniogórzanie zwiedzili także wystawę poświęconą historii papiernictwa. A jej organizatorzy przypominają, że 23 kwietnia odbędzie się pokaz czerpania papieru. Każdy będzie miał możliwość zrobienia samodzielnie kartki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kampania: Karkonosze – dodaj do ulubionych  

Ścieżka edukacyjna "Przygoda w górach"

Nietrzeźwa wjechała do rowu

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Mietek 21-04-2009 14:12
Fajnie było tak apropo to są tam również czwarte klasy ^^
~ 21-04-2009 17:28
Wszystkim nie-dzieciom także się podobał i wciąż podoba. To nie tylko dokument, ale również dzieło artystyczne, do którego chce się wracać, tak jak do słuchania utworu muzycznego.
~ 21-04-2009 17:48
Może nie wygonią jak jakieś nie-dziecko zechce obejrzeć jeszcze raz...
~widz 21-04-2009 18:48
Jest to film, który trafia do każdego, niezależnie od wieku. Polecam wszystkim obejrzenie magicznych miejsc naszego miasta ! Naprawdę warto !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Nadbrzeżna gotowa

Bez widoków w Radomierzu

Działka nad zabytek?

Spotkania z Beatą Kempą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1211
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%