MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Szlakiem kowarskich sanatoriów

Wiadomości: Kowary
Czwartek, 18 lipca 2019, 8:06
Aktualizacja: 8:19
Autor: WAC
Fot. UM Kowary
W najbliższą sobotę (20.07) odbędzie się trzeci z cyklu "Wakacyjnych spacerów po Kowarach z przewodnikiem". To propozycja dla wszystkich tych, którzy chcieliby poznać historię i sekrety tego miasta.
Tym razem będziemy wędrować "Szlakiem kowarskich sanatoriów i księżnej Feodory" - mówi kierownik referatu promocji Urzędu Miasta w Kowarach Andrzej Weinke. - Spacer poprowadzi przewodnik Bernard Utrata. Podczas wyprawy uczestnicy poznają wiele ciekawych miejsc, tajemniczych historii i nieodkrytych zagadek. Zaczynamy w sobotę o godzinie 10:00. Punktem zbiórki tym razem będzie plac przed bramą główną dawnej Fabryki Dywanów „KOWARY” (ul. Zamkowa).

W programie spaceru m.in.: wędrówka niebieskim szlakiem pieszym prowadzącym obok kompleksu parkowo-pałacowego „Nowy Dwór” oraz pałacyku „Annehof”, podziwianie architektury dawnego Sanatorium Przeciwgruźliczego „Bukowiec”, zwiedzanie mikro muzeum w sieni obiektu poświęcone Józefowi Gielniakowi, oglądanie eklektycznej architektury dawnego Sanatorium Przeciwgruźliczego „Wysoka Łąka”, zwiedzanie holu obiektu oraz jadalni i kaplico-świetlicy dla pacjentów, obejrzenie grobowców rodu książęcego von Reuss (Feodory i Henryka oraz Marii Klementyny), wysłuchanie informacji o losach rodu, wejście do Domu Kata oraz zwiedzenie wystawy narzędzi egzekwowania średniowiecznego prawa (dla chętnych, za zniżkową opłatę).

Czas trwania wyprawy to 3-4 godziny. Uczestnicy spaceru powinni posiadać nakrycie głowy, parasol lub pelerynę przeciwdeszczową (w razie niepogody), napoje oraz oraz pieniądze na bilet wstępu do Domu Kata.

Twoja reakcja na artykuł?

8
80%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

O spokój cietrzewi

Test przed studniówką  

Bosskie kobiety

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~zwykla_baba 18-07-2019 8:36
Napewno wpis nie na temat, ale mój sentyment do „Wysokiej Łąki” zmusza mnie do postawienia pytania: KTO ? I po co ? zezwolił na wycięcie pięknego bukowego lasu??????
~wer 18-07-2019 9:00
Gdyby na szlaku pokazywali czystego cygana, który uczciwie pracuje i nie ma w swojej rodzinie złodzieja, to bym poszedł nawet na kolanach😊

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wandalizm czy profanacja?

KOD pod sądem

Kolejne pieniądze na wymianę pieców

Skocznia już gotowa

Koncert dla Wiktorii

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
608
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
5%