MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Szlakiem… jeleniogórskich kopalni srebra i złota

Wiadomości: Region
Czwartek, 3 lipca 2014, 6:52
Aktualizacja: Piątek, 4 lipca 2014, 7:24
Autor: Org
Fot. KSON – J. Frączak
Na wycieczkę, zorganizowaną przez Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych, a dofinansowaną przez Urząd Miasta w Jeleniej Górze, wybrało się w niedzielę (29.06.) ponad 30 osób. Wyprawa prowadziła śladami jeleniogórskich fortyfikacji, dawnych młynów, bielarni płócien lnianych oraz stylowych ogrodów. Następną wycieczkę zaplanowano szlakiem jeleniogórskich kopalni srebra i złota.

W niedzielę dużym zainteresowaniem cieszyła się opowieść Eugeniusza Gronostaja o tajemnicach jeleniogórskiego rynku i ratuszu z jego podziemiami. Uczestnicy otrzymali mapy z zaznaczonymi dawnymi fortyfikacjami, a dodatkowo komputerową wizualizację Bramy Zamkowej i starego Ratusza sprzed 1739 roku. Uczestnicy wycieczki, długoletni mieszkańcy miasta, po raz pierwszy mieli okazję zwiedzić ratuszowe piwnice i spojrzeć na miasto z platformy widokowej wieży zamkowej.

Najbliższą niedzielę (6.07.) KSON i Eugeniusz Gronostaj zapraszają na kolejną wyprawę, tym razem po starych jeleniogórskich kopalniach srebra i złota. Liczyć się trzeba z umiarkowanym wysiłkiem, ponieważ trasa będzie wiodła przez wzniesienia okolicznych gór Kaczawskich (Stromiec i Góra Szybowcowa), zalecane są kijki nordic walking.

- Wycieczkę rozpoczniemy spotkaniem uczestników na pętli MZK autobusu nr 1 w Jeżowie Sudeckim o godzinie 10:00, czas wyprawy jest obliczony na ok. 4 godziny. Udział jest bezpłatny – informują organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Radni KO przeciw kupcom?

Rowerowy dar dla dzieci

Spore zainteresowanie dopłatami

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~turysta 3-07-2014 22:52
Kijki nordic walking? A może lepiej wziąć dobre buty, mapę, apteczkę oraz trochę kalorii i coś do picia? Co do za domorosły "przewodnik" daje takie zalecenia? Te kijki to zwykła ściema dla snobów, którzy bez nich w ogóle nie ruszyliby się z domu. Z takim "przewodnikiem" lepiej nie chodzić po górach.
~anonim1 3-07-2014 23:06
A ty też gadasz głupoty...aleś błysnął!!!
~Do 23:06 4-07-2014 4:01
Sam gadasz głupoty. I nie na temat.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Apel Pamięci w SP 15

Harcersko i patriotycznie

Wernisaż w Galerii Korytarz

Świętują Niepodległość

Studium na początek

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
783
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%