MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Szlakiem dawnych fortyfikacji miejskich

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 17 lipca 2016, 11:43
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 lipca 2016, 8:13
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Stowarzyszenie Goduszyn zaprosiło swoich sympatyków na kolejną wycieczkę – tym razem była okazja obejrzeć ślady po dawnych fortyfikacjach miejskich oraz dzięki opowieściom Eugeniusza Gronostaja wyobrazić sobie to, co nie przetrwało do naszych czasów.

Poprzednie wycieczki ze stowarzyszeniem odbywały się szlakami w stronę Perły Zachodu. W sobotę (16.07) przyszedł czas na fortyfikacje miejskie. Zwiedzających oprowadzał Eugeniusz Gronostaj, który opowiadał m.in. o katastrofie budowlanej Ratusza w 1739 r., przedstawiał wizualizacje centrum miasta oraz murów obronnych, a także wiele innych ciekawostek dotyczących ponad 900-letniej historii Jeleniej Góry.

- Pan Eugeniusz jest tutaj niezastąpiony, bo to on jest twórcą wszystkich tras, zajmuje się też przygotowaniem mapek. Bez jego pomocy nie odbyłaby się żadna wycieczka – przyznała Maria Jęczmyk ze Stowarzyszenia Goduszyn.

Frekwencja zaskoczyła, co ucieszyło organizatorów, którzy już zapraszają na kolejne wyprawy, a 20 sierpnia na festyn rodzinny w Goduszynie. Tydzień później – niespodzianka (szczegóły zostaną podane w późniejszym terminie).

Ogłoszenia

Czytaj również

Odbudowa mostu

Kontakty w BWA

W Termach Cieplickich superpromocja!

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ciekawy 17-07-2016 12:32
Czy w zeszłym roku takich wycieczek KSON nie robił ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Karkonoskie witraże

Radni KO przeciw kupcom?

O rozpadających się górach

Ulica Hirszfelda już po remoncie

Stoi kolej na Kopę

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
908
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%