MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Szlaki turystyczne (czasowo) zamknięte

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 9 marca 2015, 8:32
Aktualizacja: 8:34
Autor: KIS
Fot. Archiwum
Ze względu na prowadzenie pozyskania i zrywki drewna, Nadleśnictwo Szklarska Poręba informuje o czasowym (do odwołania) zamknięciu odcinków szlaków turystycznych.

Chodzi o: niebieski szlak turystyczny, prowadzący z Wodospadu Szklarka do Schroniska Pod Łabskim Szczytem, na odcinku ok. 1700 m oraz o niebieski/czarny szlak turystyczny pomiędzy „Trzema Jaworami, a „Wysokim Mostem”, na odcinku ok. 1500 m.

Ogłoszenia

Czytaj również

Półkolonie pełne atrakcji

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~ 9-03-2015 8:39
Proponuje panu rajowi wyciąć cały tan las, albo spalić, zalać betonem i będzie spokój, turyści nie będą mu deptać kwiatuszków.
~nio, nio 9-03-2015 9:40
A co z drogami, które są niszczone przez maszyny pracujące na ścince i zestawy samochodowe transportujące drewno? Prponuję przyjrzeć się na drogę Podgórzyn-Borowice, Sosnówka-Karpacz no i jeszcze szlakowi na Odrodzenie. Z jednej strony mówi się niby o ochronie (ale czego?), a z drugiej jest totalna dewastacja infrastruktury. Wobec powyższego nie rozumiem celowości zamknięcia przez Lasy Państwowe drogi powyżej Borowic do szlaku na Okraj oraz skrótu z Przesieki do Borowic. To dla miejscowych powżne utrudnienie. Jakiej drogi trzeba nadkładać i ile więcej wyprodukować CO2 by wykonać ten objazd. Myślę że nowa Rada Powiatu i dyrektor KPN wezmą to pod uwagę. Czy u NAS zawsze wszystko musi drogo kosztować?
~do 8:39 9-03-2015 9:44
Rusz głową... tą wycinkę wykonuje Nadleśnictwo Szklarska Poręba, a nie KPN i pan Raj .
~do 8:38 9-03-2015 10:45
Proponuję czytać za zrozumieniem, a nie trolować. Chodziło mi o poszanowanie flory i fauny przy pozyskiwaniu surowca w postaci drewna. Takie instytucje jak KPN i i starostwo powinnny się tym też interesować. Zwierzeta oprócz ludzi nie zanają pojecia granicy i gdzie jest park, a gdzie Lasy Państwowe. Lasy Państwowe to nie państwo w państwie i poszczególne jednostki są gdzieś przypisane terytorialnie i to jest zadanie władz z kolei samorządowych by nie były ograniczane prawa mieszkańców i by nie była niszczona flora, fauna i infrastruktura. Nagminne palenie dużych ognisk przez robotników to tez dewastacja. Po twoim wywodzie smiem twierdzić, że w Szklarkiej będzie tak samo, a właściwie już jest. Wystarczy się przejachać szlakami rowerowymi w Izerach, które jesienią zniszczyło nadleśnictwo.
~do 9:44 9-03-2015 10:56
Więc twoim zdaniem geniuszu każdy może sobie wejść bez pozwolenia do kpn i zacząć wycinkę? przecież ktooś wyraził na to zgodę i wziął pieniądze, rusz głową.
~kozikk 9-03-2015 16:24
Ludzie cos niezorientowani totalnie. Ta wycinka nic wspolnego z KPN nie ma. Ale to modne laczyc wszystko z Rajem :) i swietnie bo KPN dostaje pensje z naszej kasy "podatkow" a lasy panstwowe akurat nic nie dostaja od nikogo i oddaja setki milionow Nam bo do budzetu.
~Lovlas 9-03-2015 17:18
Kizikk... Lasy państwowe dostają od natury... Konkretnie, to lasy państwowe zabierają nasze zdrowie.., wycinajac drzewa, odbierają nam tlen, tak potrzebny do zdrowego życia!
~do 9.40 9-03-2015 17:32
100 procent racji całe Rudawy są tak zaorane połowa tras rowerowych z Janowic do Mniszkowa ,znikają lasy w okolicach Karpnik,Trzcińska a nawet Dziwiszowa i Maciejowej po pięknych trasach spacerowych i rowerowych nie ma śladu jedźcie w okolice Jagniątkowa zielony szlak z Sobieszowa nie istnieje to jest bandytyzm i barbarzyństwo co robi Ochrona Środowiska ,Nadleśnictwo tego nikt nie kontroluje kiedyś też prowadzono wycinkę i nie było takiej destrukcji to robią jacyś amatorzy a zniszczenia są większe niż wtedy gdy mieliśmy tutaj ciężki przemysł kilka papierni i Celwiskozę
~kozikk 9-03-2015 18:54
Nawet pewnie nie wiecie ze dzieki LP lasow w Polsce przybywa i tlenu dla Was. Ale co sie dziwic jak nic nie wiecie o gospodarce lesniej i jej dlugoletnich planach, w izerach same lasy odzyly ? a wlasnie dzieki LP itd itd To co teraz wyciete bedzie zdrowszym lepszym lasem, ale to wymaga czasu ...I nie narzekajcie bo lasy polskie sa wzorem dla calej Europy ale o tym zapewne nie wiecie bo widzicie tylko troche wyrabanego lasu ...
~ 9-03-2015 22:32
KPN jeszcze bardziej tnie drzewa niż nadleśnictwo: http://lh5.googleusercontent.com/-3hBLEqriCA4/SszLbOo4Q3I/AAAAAAAAET4/mIpvxyctmLA/s720/img_2864.jpg
~ 9-03-2015 22:33
Cytat z kontroli NIK w parkach narodowych: "Coraz więcej zdrowych drzew w parkach narodowych idzie pod topór. Inspektorzy NIK podejrzewają, że dyrektorzy parków dochodami ze sprzedaży drewna chcą załatać dziury w budżetach. Ci jednak zapewniają, że "przebudowują drzewostan". Jednak w parkach narodowych w ciągu ostatnich trzech lat aż dwukrotnie zwiększyła się ilość drzew, które wycięto w ramach tzw. cięć rębnych. Chodzi o drzewa zdrowe, których nie zaatakowały szkodniki lub grzyb. Drzewa chore podlegają cięciom sanitarnym. Parki są chronicznie niedoinwestowane - mówi pracownik NIK. - A metoda zarabiania jest prosta: wystarczy sprzedać drewno". Więcej: http://archiwum.rp.pl/artykul/334697-Lasy-pielegnowane-siekiera.html
~ 9-03-2015 22:37
Jak myślicie, po co KPN wybrukował, wyasfaltował i wybetonował te wszystkie drogi? Turyści są tu najmniej ważni. Chodzi głównie o to żeby wygodnie zwozić drzewo z lasu, bo to jest dochodowy biznes dla parków narodowych. Śmieszne że fundusze na asfaltowanie i betonowanie tych wszystkich dróg w Karkonoszach pochodzą z funduszy na ekologię. Pieniądze daje Unia na projekty pod nazwą "ochrona ekosystemów Karkonoszy" itd. Może warto byłoby zainteresować Unię w jaki sposób realnie dyr. Raj wydaje te pieniądze?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W KSON–ie dzieje się

Bolesławieckie Święto Ceramiki

Przegląd miejskich inwestycji – ciąg dalszy  

Zmiana prezydentury w Rotary Club Jelenia Góra  

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2054
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%