MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Szlak przez Biały Jar jest od dzisiaj zamknięty

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 7 stycznia 2013, 12:50
Aktualizacja: 12:53
Autor: KPN
Z powodu intensywnych opadów śniegu i wzrostu zagrożenia lawinowego, od dzisiaj (7.01.) zamknięty został na sezon zimowy odcinek szlaku żółtego prowadzący przez niszę niwalną Białego Jaru. Karkonoski Park Narodowy przeprasza za utrudnienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

O jeleniogórskim rynku

Mikołajki w „Dąbrówce”

Motocyklowe Karkonosze dzieciom

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~turysta 7-01-2013 18:46
Karkonoski Park Narodowy niech nie przeprasza, tylko raczy podać wariant obejścia zimowego dla tego szlaku, który jest. Nie od dzisiaj wiadomo, że zamykanie szlaków to rzecz, która najlepiej wychodzi kpn-iarzom.
~do turysta 8-01-2013 0:31
Drogi Turysto, nie narzekaj na zamknięte szlaki zimową porą - to dla Twojego bezpieczeństwa. Wspomnę tylko za Wikipedią: "20 marca 1968 roku w Białym Jarze na skutek zejścia lawiny zginęło 19 osób. Jest to największa tragedia lawinowa w Polsce. Lawina miała ponad 700 m długości, około 80 metrów szerokości, a jej czoło było wysokie na 20-25 m". Chcesz też być ujęty w takich statystykach? Pozdrawiam.
~do 00:31 8-01-2013 1:09
Znowu nie zrozumiałeś, kolego *.dialog.net.pl (78.8.*.*). Nie widzę, żeby turysta narzekał na zamknięte szlaki, tylko że nie podano obejścia tego szlaku. Widzisz różnicę? Obejście prowadzi górną krawędzią Białego Jaru i KPN powinien dopełnić tą informacją komunikat. Chyba że zależy mu, żeby turyści nie chodzili w góry, co mnie akurat nie dziwi. Zamiast wklejać dyrdymały, które wszyscy znają, czasem pomyśl, bo bez tego sam szybciej znajdziesz się w lawinie niż osoba, której to imputujesz.
~ 8-01-2013 1:12
Mam nadzieję, że przynajmniej park narodowy zadał sobie trud oznaczenia tego obejścia zanim zamknął szlak, bo gdyby się zdarzyło, że nie i ludzie w sytuacji, gdy nie widzą obejścia, pójdą dołem i stanie się jakieś nieszczęście, to wówczas KPN będzie współodpowiedzialny tragedii wskutek własnego niechlujstwa.
~$$$ 8-01-2013 14:00
Góry są dla mądrych
~Januszz 8-01-2013 16:46
Otóż to. Jak ktoś mądry, to żadne zakazy mu nie potrzebne. Jak głupi, to zrobi sobie krzywdę pomimo zakazów - nawet na ulicy. Kiedyś nie było zakazów i ludzie jakoś sobie w górach radzili. Zakazy ubezwłasnowolniają społeczeństwo, bo oduczają je myślenia. Uczą ludzi, że myśli za nich ktoś inny. Tabliczkę zakazującą wejścia zasypie śnieg albo ktoś jej nie zauważy i nieszczęście gotowe. "Spece" z KPN-u mogłyby się zająć czymś pożyteczniejszym, na przykład edukacją społeczeństwa jak się zachować w górach, jak sobie radzić w razie lawiny etc., zamiast wymyślać kolejne zakazy, co kolejny to głupszy, których i tak coraz mniej osób przestrzega.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

„Rzemiosła” razem z MZK

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Barbórkowa feta

Podatkowa „nowość”  

Mikołaj nie zawiódł

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
786
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%