MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Szlachetna Paczka została uruchomiona

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 24 listopada 2018, 18:19
Aktualizacja: Wtorek, 27 listopada 2018, 11:34
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W Galerii Sudeckiej grupa wolontariuszy świętowała otwarcie bazy danych XVIII edycji Szlachetnej Paczki. W tym roku na pomoc liczy około 40 rodzin z naszego regionu, a szereg organizacji, firm i osób prywatnych już zadeklarowały chęć wsparcia.

Jak informują organizatorzy, dla większości rodzin z rejonu jeleniogórskiego już znaleźli się darczyńcy, którzy będą organizować zbiórki potrzebnych rzeczy, ale jeszcze w bazie pojawią się kolejne potrzebujące rodziny.

Dla mnie nie ma znaczenia, co się dzieje w Warszawie. Ważne co robimy w Jeleniej Górze, jak czynimy dobro - podkreśliła Monika Kwiecińska-Żylewicz, jedna z wolontariuszek.

Z reguły beneficjentom akcji potrzebne są artykuły chemiczne, opał na zimę czy żywność. Lista potrzebnych produktów znajduje się na stronie Szlachetnej Paczki.

W trakcie uroczystej inauguracji grupa wolontariuszy przemierzyła tanecznym krokiem Galerię Sudecką, docierając do sceny, gdzie odbywała się część artystyczna. Zagrał zespół muzyczny, wystąpiła dziewczynka ze szkoły muzycznej, która zagrała na ukulele, a także pianista i wokalistka. Impreza była też okazją do wybrania rodziny, którą chce się wesprzeć. Z takiej okazji skorzystali m.in. przedstawiciele klubu piłkarskiego Victoria Jelenia Góra.

Twoja reakcja na artykuł?

33
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
5
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Dotacja na usuwanie azbestu

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~ 24-11-2018 20:03
szykujcie się na mobbing ze strony klech
~sosnica 26-11-2018 5:39
do: ~ (20:03)
Nie będzie mobingu ze strony kleru bo jest to wspierana przez PiS-RDS alternatywa dla WOSP Owsiaka.
~Adrian Szymula, lider Sz.P. 30-11-2018 9:31
do: ~sosnica (5:39)
Szlachetna Paczka jest projektem działającym od 19 lat. Nie jest w żaden sposób finansowana ze środków publicznych. Nie uzyskuje żadnych darowizn od Państwa czy organizacji rządowych. Wszelkie utożsamianie jej z którymkolwiek z nurtów politycznych jest tylko i wyłącznie naciąganiem. Jest akcją, w której łączą się ludzie dobrej woli rożnych, często radykalnie odmiennych poglądów politycznych i religijnych, o czym doskonale wiedzą Ci, którzy w akcji biorą udział, a nie tylko komentują z zewnątrz.
~Schengen 25-11-2018 1:01
Tak z ciekawości... Czy Pan Paweł W. (wg danych z FB - polityk), nadal pomaga w ramach tej akcji ?
~Adrian Szymula 30-11-2018 9:12
do: ~Schengen (1:01)
Pan Paweł Wilk, tak jak przez ostatnie kilka lat, również w tym roku jest wolontariuszem Szlachetnej Paczki i opiekuje się swoimi rodzinami. Pan Paweł Gluza, mimo że w tym roku nie jest wolontariuszem Szlachetnej Paczki, to czynnie wspiera akcję.
komentarz usunięty
~nannao 25-11-2018 10:38
odpowiedź na usunięty komentarz
Zmień lekarza
~Monika 25-11-2018 18:12
Bardzo fajna akcja, zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w kolejnej edycji 💕
Warszawiak 27-11-2018 3:26
na leczenie mózgu dla drive club powinni zbierac
~Kazimierz 27-11-2018 9:32
Czytajcie, do jasnej cholewci, dokładnie: "W tym roku na pomoc liczy około 40 rodzin z naszego regionu, a szereg organizacji, firm i osób prywatnych już zadeklarowały chęć wsparcia". Oznacza to, że tysiące osób zostanie zaangażowanych w pomoc garstce potrzebujących, o które tak naprawdę, po wprowadzeniu 500+, winny zadbać służby, których zatrudnienie, po wprowadzeniu 500+, nie spadło; ale o 90% spadło ubóstwo ! Zatem państwowe służby pomocy ubogim trzymają się mocno i biorą niezłe pensje. Jak do tego dołożyć "szlachetną paczkę" i pieniądze, które trzeba zapłacić etatowym ( nie liczę wolontariatu, któremu czasami trzeba opłacić ZUS ) pracownikom; to te 40 rodzin można zaopatrzyć w mieszkania, wyposażenie i pieniądze do końca życia i jeszcze jeden dzień dłużej. O tempora o mores !!!
~Adrian Szymula, lider Sz.P. 30-11-2018 9:25
do: ~Kazimierz (9:32)
Panie Kazimierzu, w tym roku wolontariusze Szlachetnej Paczki (27 osób) w rejonie Jeleniej Góry odwiedzili ponad 120 rodzin. Na chwilę obecną, a to jeszcze nie wszystkie rodziny - do akcji włączono ponad 50 rodzin. Program 500+ skutecznie z akcji wykluczył sporą część jego beneficjentów. W wiekszości wypadków podziwiam, jak bardzo pozytywnie zmieniła się sytuacja rodzin typowanych do Szlachetnej Paczki dzięki programowi 500+. Przypominam, Szlachetna Paczka adresuje się do osób, które zmieniają swój świat, które samodzielnie walczą ze swoją sytuacją, Które nie wykazują postawy roszczeniowej. Bierne wyciąganie ręki po pomoc, automatycznie eliminuje takie jednostki z projektu. W tym roku pomoc kierowana jest głownie do rodzin gdzie nastąpiło nagłe nieszczęście - wypadek, pożar, osób i rodzin w których pojawiła się ciężka sytuacja związana z chorobą, z upośledzeniem, np po przeszczepie, z porażeniem mózgowym, do osób w trudnej sytuacji z uwagi na wiek, osamotnienie, niedołęstwo. Skupianie się, na tym, ze jedynymi rodzinami potrzebującymi pomocy to beneficjenci 500+, dowodzi niestety tylko i wyłącznie całkowitej nieznajomości tematu, zarówno tego kto potrzebuje pomocy, jak i tego czym jest Szlachetna Paczka. Co najważniejsze - wszyscy zaangażowani w Szlachetną Paczkę robią to z dobrej woli, pro publico bono, nie czerpiąc z tego żadnych korzyści, a dzięki temu projektowi - wola niesienia pomocy może skuteczniej trafić do ludzi, faktycznie tej pomocy potrzebujących zamiast przypadkowych, zwykle zmarnowanych, 2 zł rzuconych komuś na ulicy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Biuro Rzeczy Znalezionych w Bolesławcu

Promesy dla gminnych jednostek OSP

Zamknięty szlak przy Zakręcie Śmierci

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Festiwal Kolorów w Kamiennej Górze

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
314
Tak
48%
Nie
40%
Nie wiem
12%