MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Szkolni mistrzowie plażówki

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 26 maja 2007, 0:00
Autor: KED
Na terenie basenu przy ul. Sudeckiej odbyły się mistrzostwa Jeleniej Góry uczniów gimanzjów oraz szkół ponadgimnazjalnych w siatkówce plażowej

W zmaganiach gimnazjalistów wystąpiło dziewięć duetów, które rywalizowały w systemie brazylijskim. Oznacza to że dany zespół odpadał z turnieju dopiero po drugiej porażce. Zwycięzcami turnieju został zespół z Gimnazjum nr 1 – Jakub Popkowski, Przemysław Paszkowski oraz rezerwowy Marcin Radziszewski (opiekun K. Czekańska), który w finale pokonał drużynę z Gimnazjum nr 4 w składzie: Daniel Ziółkowski i Mariusz Wierzbowski. Trzecie miejsce zajął duet z Gimnazjum nr 2 – Maciej Nowak i Kamil Ładziak.

Również dziewięć ekip stanęło do rywalizacji dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych. W zmaganiach zwyciężyła para z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1: Dominika Jaworowska oraz Karolina Majewska. Drugie miejsce zajęły reprezentantki Zespołu Szkół Ekonomiczno –Turystycznych – Joanna Gurtałowska i Paulina Łozowska , zaś trzecia była druga para z ZSET – Katarzyna Chmiel i Daria Kowalska.
Najwięcej bo dwanaście drużyn uczestniczyło w turnieju chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych. W tym przypadku zespoły podzielono na cztery trzydrużynowe grupy, w ramach których rywalizacja przebiegała systemem „każdy z każdym”. Zwycięzcy grup uzyskiwali prawo gry w półfinałach. W finale zmagań duet z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 – Jerzy Tabaka i Oskar Lisowski pokonał 2:0 swoich rówieśników z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Turystycznych - Damiana Kopałę i Bartosza Świdzińskiego. Trzecia lokata przypadła w udziale ekipie z Zespołu Szkół Elektronicznych w składzie: Łukasz Skoczeń, Mateusz Jabłoński i Damian Gawron. Najgorsze dla sportowca czwarte miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 – Maciej Cholewiński, Jakub Grzegorzewski i Michał Wasiuk.

Ogłoszenia

Czytaj również

70 drzewek na jubileusz 70–lecia PTTK

Międzyszkolna lekkoatletyka w reżimie sanitarnym

Siatkarki już z nagrodami

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~klaudia 26-05-2007 23:10
jezeli ktos startuje poza konkursem to dlaczego nagle znajduje sie w finale i gra o konkretne miejsce??? chyba czegos tu nie rozumiem...
~do klaudia 27-05-2007 12:18
a o kogo dokladnie Ci chodzi?
~piotrek 27-05-2007 14:56
Turniej byl taki sobie ale i tak gratulacje dla gim nr 2
~emigrekeriaem 27-05-2007 16:12
hmm...Dominiczka pięknie! No reszta dziewczyn też zaje...ście:D Pozdrówki:* :kiss:
~klaudia 27-05-2007 21:19
chodzi mi o "nadprogramowy" skład z "Norwida"...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Odkrycia w kościele

Alarmy bombowe

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Senator zachęca do głosowania na maszty

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
188
Tak
39%
Nie
52%
Nie wiem
10%