MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Szkolne jasełka w wykonaniu rodziców dzieci z SP7

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 21 grudnia 2013, 8:35
Aktualizacja: 23:25
Autor: Manu
Fot. BM
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 mogli obejrzeć inscenizację Jasełek Bożonarodzeniowych w wykonaniu swoich rodziców. Z kolei dzieci z klas I–III wystawiły współczesną inscenizację „Świąteczny telefon”, grały na dzwonkach, tańczyły, śpiewały świąteczne piosenki i recytowały wierszyki.

Gwarno, wesoło i świątecznie było podczas przedświątecznego spotkania, które zorganizowano w jeleniogórskiej SP nr 7. Dyrektorka placówki Elżbieta Rybak przywitała wszystkich serdecznie i złożyła świąteczne życzenia.

Celem spotkania było przybliżenie dzieciom tradycji Świąt Bożego Narodzenia oraz integracja rodziców ze środowiskiem szkolnym. Zawarte w programie teksty, kolędy i pastorałki śpiewane przez dzieci, wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.

Miłym akcentem przedświątecznego spotkania był występ rodziców uczniów klas młodszych, którzy pod kierunkiem Piotra Grosmana w ciągu kilku minut musieli wcielić się w rolę aktorów i przedstawili Jasełkową Szopkę. Historia, która wydarzyła się tyle tysięcy lat temu, miała tradycyjną obsadę. Była Maria z Józefem, aniołowie, pastuszek oraz zwierzęta: osioł, wół i owce. Dobrane stroje, muzyka, dekoracja i treści wiernie oddały wydarzenia z Betlejem. Występ rodziców zaczarował dzieci i dostarczył im wiele pozytywnych wrażeń, a rodzice zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Po wspólnym zaśpiewaniu najpiękniejszych, polskich kolęd, wszyscy wychowawcy klas I-III złożyli rodzicom świąteczno–noworoczne życzenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Wymiana wiat przystankowych

Jazda z Mikołajem

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~.. 21-12-2013 15:26
Bardzo fajny pomysł. Brawo dla szkoły !!!
~ksawercia 21-12-2013 16:09
Prania mózgów dziecięcych ciąg dalszy. Jak widać ta szkoła dzielnie wspiera Watykan w indoktrynacji młodzieży. Co z tej dzieciarni wyrośnie jeśli dalej będzie wierzyć w :niepokalane poczęcie, poród w stajence w Betlejem, wizytę mędrców/ magów/króli i śpiewy anielskie nad żłóbkiem w stajence??
~llllllllllll 21-12-2013 17:47
Szkoda ,że nie widzieliście jasełek w 13! Ekstra scenografia,występy małych aktorów, nastrój, wspólne kolędowanie. Wielkie brawa. 13 górą!!!!
~aaa 21-12-2013 18:29
a jakie były rewelacyjne jasełka odegrane przez janowickie dzieciaki, kto nie był niech żałuje...
~Inna 21-12-2013 20:39
Pomysł zaangażowania rodziców godny naśladowania.Dzieciaczki musiały być zadowolone z występu rodziców.
~ 21-12-2013 22:08
Dzieci z przedszkola z Mysłakowic też przedstawiły cudne jasełka w Radarze, było nastrojowo i pięknie, brawo
~hihihihihihi 22-12-2013 7:34
Dzieciaki świetnie i jak zwykle gratulacje dla P.Grosmana.A co do aktorki ,,DITY"" nie no myślałam że na zawał padnę jak cię zobaczyłam,no ale pewnie nikogo lepszego od ciebie nie było,bo kto by tyle tekstu się nauczył.hahahahahha Pozdrawiam Gwiazdeczkę

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jubileusz TPD

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Rok niespełnionych obietnic

Dla obrońcy ojczyzny

Radni miejscy zdecydowali o podatku

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
573
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%