MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Szkolne inwestycje koniecznością

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 1 lutego 2010, 8:22
Aktualizacja: 8:23
Autor: Angela
Przy siódemce praktycznie boiska nie ma. Szkoła czeka na taki obiekt od kilku lat.
Fot. TEJO
Nowe boisko wielofunkcyjne dla Szkoły Podstawowej nr 7, podobne przy ZSO nr 1, remont basenu przy Szkole Podstawowej nr 11 oraz wymiana toalet w Gimnazjum nr 2 – m.in. takie inwestycje zostaną zrealizowane w tym roku w jeleniogórskich szkołach. Na ten cel w budżecie zarezerwowano już pieniądze. Prace ruszą wiosną.

W minionym roku w Szkole Podstawowej nr 7 za kwotę około 100 tys. zł wyremontowano dach, w latach poprzednich wymieniono okna, a w tym roku szkoła zyska nowe wielofunkcyjne boisko.

– To przy Szkole Podstawowej nr 7 jest mocno zużyte. Dodatkowo rosły na nim topole, które zostały już wycięte, ale ich korzenie zdążyły zniszczyć nawierzchnię. Dlatego w tym roku planujemy wybudować nowy obiekt ze sztuczną nawierzchnią – mówi Waldemar Woźniak, naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta w Jeleniej Górze. To zadanie będzie prowadził wydział inwestycji, który został w tym zakresie powołany.

Szacowany koszt budowy boiska o wymiarach 39 x15 m to 400 tys. zł. Obecnie w budżecie miasta zabezpieczono 100 tys. zł, w trakcie realizacji wpłynie wniosek do urzędu miasta o przyznanie pozostałej kwoty. Pierwsze łopaty mają zostać wbite najprawdopodobniej wiosną, chociaż padła też propozycja jego budowy w okresie letnim. Niezależnie od terminu rozpoczęcia boisko ma być gotowe do końca bieżącego roku. Czas realizacji inwestycji to bowiem około dwa miesiące.

– To boisko było naszym marzeniem, cieszymy się z niego niezmiernie – mówi Elżbieta Rybak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Jeleniej Górze. – Szkoła się rozrasta, mamy coraz więcej dzieci. Nowe boisko pozwoli nie tylko na ciekawsze zajęcia z wychowania fizycznego, ale również poprawi bezpieczeństwo. Teren wokół boiska ma być bowiem ogrodzony. Z pewnością podniesie ono również atrakcyjność naszej szkoły. Po jego wybudowaniu do pełni szczęścia będzie nam tylko brakowało planowanej już termomodernizacji budynku.

Nie tylko „siódemka” ma się z czego cieszyć. W planach na ten rok przewidziany jest również remont basenu przy Szkole Podstawowej nr 11.
– 280 tys. zł zarezerwowane w budżecie miasta to pieniądze, które mają zabezpieczyć funkcjonowanie basenu. Chodzi o podniesienie kominów i naprawę klimatyzacji oraz wymianę rur ciepłej i zimnej wody – mówi Waldemar Woźniak.

W Gimnazjum nr 2 mają się w tym roku pojawić nowe toalety. Szkoła musi jednak złożyć wniosek na dofinansowanie tego zadania do urzędu miasta. Remont będzie finansowany z rezerwy celowej na inicjatywy lokalne z udziałem finansowym ludności. W pracach mają pomóc zarówno fachowcy, jak i osoby bezrobotne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Bezpieczniej nad Kaczawą

Strażacy przeszli szkolenie

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Jano 1-02-2010 8:56
no a gdzie są te wydatki na oświatę naszych szanownych władz przez tyle lat , szkoła nr 7 istnieje już tyle lat a wygląda jak rumowisko , a nasza władza szuka teraz pieniędzy na Remonty no ale jak się nie potrafi gospodarować to trzeba ustąpić miejsca może innym
~xxx 1-02-2010 9:04
panie wozniaki panie obrebalski pierdu , pierdu - jak tam nowa hala w mechaniku???????? od 2 lat opowidacie bajki jak to sie juz zaczyna zaraz budowa. jakie to projekty. niezla sciema koleszkowie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jakie ma być nasze miasto za 20 lat...

Skalne ławki pod Szrenicą

Nie ma rady na wandali?

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
282
Tak
39%
Nie
56%
Nie wiem
5%