MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Szkolenie strażackie w Janowicach Wielkich

Wiadomości: Janowice Wielkie
Piątek, 25 sierpnia 2017, 7:35
Aktualizacja: 10:31
Autor: Joanna
Fot. Joanna
Jeleniogórscy strażacy kiedy nie ma pożarów ćwiczą podczas organizowanych próbnych zdarzeń. W tym tygodniu na terenie Domu Pomocy Społecznej w Janowicach Wielkich zostały przeprowadzone ćwiczenia strażackie. Wszystko wyglądało bardzo realnie.

Organizowanie tego typu szkoleń jest niezwykle ważne, ponieważ nie tylko podnoszą one umiejętności strażaków ale również sprawdzają warunki ewakuacji dla danego obiektu. Daje to szanse na wykluczenie w przyszłości błędów.

- W ośrodku znajduje się 80 osób. Prowadzimy cykliczne ćwiczenia mające na celu sprawdzenie warunków ewakuacji. Są to ćwiczenia wpisujące się w nasz coroczny plan doskonalenia zawodowego. Staramy się poznać obiekty na naszym terenie oraz dopracowywać współpracę z personelem obiektów. W tej chwili ćwiczymy ewakuację osób z budynku objętego pożarem z pierwszej kondygnacji. Na miejscu mamy cztery samochody straży pożarnej – relacjonował nam wczorajsze ćwiczenia oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze Krzysztof Zakrzewski.

Tego typu szkolenia jeleniogórska straż pożarna organizuje przynajmniej sześć razy w roku. Dzięki nim strażacy poznają lepiej okolicę i znajdujące się na jej terenie obiekty. Oczywiście również personel i wszystkie osoby przebywające na terenie danych obiektów mają możliwość praktycznego przećwiczenia ewakuacji. Daje to cenną wiedzę, co należy usprawnić lub być może zmienić.

Próbna ewakuacja i gaszenie pożaru w Domu Pomocy Społecznej zostały przeprowadzone w ciągu niecałej godziny. Personel wyprowadził podopiecznych z budynku, po czym straż pożarna przystąpiła do gaszenia ognia. Na zakończenie ćwiczeń omówiono je przez kierownictwo PSP oraz DPS. Przeanalizowano nad czym należy popracować. Działania podsumowano jako przeprowadzone sprawnie.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wjechał do Polski nielegalnie i był pijany

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Spacerownik po Lwówku

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Wybory uzupełniające w Kowarach

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1362
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%