MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Szkoła z klasą, czyli o tym jak Witkacy gościł w "Norwidzie"

Wiadomości: Jelenia Góra-Cieplice
Piątek, 5 października 2012, 8:23
Aktualizacja: Sobota, 6 października 2012, 7:39
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
W cieplickim Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida rozpoczęto wczoraj (4.10) cykl nadawania klasom imion patronów. Pierwsza klasa humanistyczno–teatralna przygotowała happening „Spotkanie z Witkacym”. – Jesteśmy szkołą z klasą, dlatego szukamy postaci, bohaterów, patriotów, by uczynić ich patronami poszczególnych klas, tym samym poszerzając wiedzę młodzieży na temat ich życia i dokonań – powiedziała Iwona Kumek, dyrektor II LO im. C. K. Norwida.

Było to spotkanie z mistrzem, malarzem, fotografikiem, pisarzem, dramaturgiem oraz filozofem. - Witkacy jest inny niż wszyscy, łamał wszelkie bariery, był ponad zasadami, był wolny. Moim ulubionym utworem Witkacego jest świetna powieść „Nienasycenie”- mówiła Dorota, młoda aktorka z klasy 1 A, o profilu humanistyczno-teatralnym.

Wczoraj w szkole można było skorzystać z... usług Firmy Portretowej mistrza Witkacego, który zapowiedział swój przyjazd z Zakopanego. Można było dowiedzieć się co słychać w "Menażerii, czyli wybryku słonia", a był to tekst z utworów dziecięcych "Juwenilia" Witkacego, a także zobaczyć karaluchy, a raczej się w nie wcielić w murach korytarza...

Happening przygotował wraz z uczniami polonista Ryszard Grzywacz. - Wybraliśmy Stanisława Ignacego Witkiewicza, jako patrona sali, w której uczę ponieważ jest to klasa teatralna, gdzie prowadzone są próby i zajęcia z podstaw teatru, a przecież Witkacy jest wielkim mistrzem sztuk - podkreślił Ryszard Grzywacz.

Goście byli zarówno widzami, jak i uczestnikami przedsięwzięcia, więc zostali mile zaskoczeni lub też wystraszeni zabiegami aktorów. - Jestem zachwycona scenami zaprezentowanymi przez moją córkę, która rozpoczęła naukę w klasie humanistyczno-teatralnej. Cieszę się, że współczesna młodzież zajmuje się teatrem, a nadanie klasie patrona, jest świetnym pomysłem edukacyjnym – powiedziała Aneta Masierak, mama Nikoli, uczennicy pierwszej klasy.

Czytaj również

Dolny Śląsk przejmuje następne linie kolejowe od PKP

Święta coraz bliżej

Wielka Paka dla Dzieciaka po raz 11!

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 5-10-2012 9:02
Witkacy a potem i tak zamiast Witkacego będą mieli Complexa Zawiłę i będą musieli wyfrunąć z jeleniej dziury na zawsze za pracą!
Ryba 5-10-2012 10:57
Dlaczego ograniczac sie do klasy. Trzeba nadac patrona kazdemu uczniowi. To dopiero poszerzy wiedze ;)
~ 5-10-2012 12:35
świetne przeżycie, a Witkacy.......dotarł ;)
~Widz 5-10-2012 13:45
Gratulacje!!!
~Koneser 5-10-2012 15:06
Niezłe sztuki na tej sztuce... Ciężko by było przy takich zachować kulturę...
~grzywacz 5-10-2012 16:14
Noszę za krótkie spodnie, często mi się wrzynają
jankes 6-10-2012 14:05
Tak.Tak. Świetnie że młodzi coś robią .Przyznam,że byłem mile zaskoczony formą .Mam nadzieję na dalsze wasze działanie w których napewno będę uczestniczył.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Magiczny wieczór z Cleo i Pectus

Nietypowa akcja

Paczki od Mikołajów z powiatu

Z oferty Wodnastrefa.pl może skorzystać każdy

Mikołajki wolontariuszy z kowarskiego Lema

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
693
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%