MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 29 września
im. Michała, Rafała, Gabriela

Szkoła z klasą, czyli o tym jak Witkacy gościł w "Norwidzie"

Wiadomości: Jelenia Góra-Cieplice
Piątek, 5 października 2012, 8:23
Aktualizacja: Sobota, 6 października 2012, 7:39
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
W cieplickim Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida rozpoczęto wczoraj (4.10) cykl nadawania klasom imion patronów. Pierwsza klasa humanistyczno–teatralna przygotowała happening „Spotkanie z Witkacym”. – Jesteśmy szkołą z klasą, dlatego szukamy postaci, bohaterów, patriotów, by uczynić ich patronami poszczególnych klas, tym samym poszerzając wiedzę młodzieży na temat ich życia i dokonań – powiedziała Iwona Kumek, dyrektor II LO im. C. K. Norwida.

Było to spotkanie z mistrzem, malarzem, fotografikiem, pisarzem, dramaturgiem oraz filozofem. - Witkacy jest inny niż wszyscy, łamał wszelkie bariery, był ponad zasadami, był wolny. Moim ulubionym utworem Witkacego jest świetna powieść „Nienasycenie”- mówiła Dorota, młoda aktorka z klasy 1 A, o profilu humanistyczno-teatralnym.

Wczoraj w szkole można było skorzystać z... usług Firmy Portretowej mistrza Witkacego, który zapowiedział swój przyjazd z Zakopanego. Można było dowiedzieć się co słychać w "Menażerii, czyli wybryku słonia", a był to tekst z utworów dziecięcych "Juwenilia" Witkacego, a także zobaczyć karaluchy, a raczej się w nie wcielić w murach korytarza...

Happening przygotował wraz z uczniami polonista Ryszard Grzywacz. - Wybraliśmy Stanisława Ignacego Witkiewicza, jako patrona sali, w której uczę ponieważ jest to klasa teatralna, gdzie prowadzone są próby i zajęcia z podstaw teatru, a przecież Witkacy jest wielkim mistrzem sztuk - podkreślił Ryszard Grzywacz.

Goście byli zarówno widzami, jak i uczestnikami przedsięwzięcia, więc zostali mile zaskoczeni lub też wystraszeni zabiegami aktorów. - Jestem zachwycona scenami zaprezentowanymi przez moją córkę, która rozpoczęła naukę w klasie humanistyczno-teatralnej. Cieszę się, że współczesna młodzież zajmuje się teatrem, a nadanie klasie patrona, jest świetnym pomysłem edukacyjnym – powiedziała Aneta Masierak, mama Nikoli, uczennicy pierwszej klasy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Pustostan po premierze

Rozbudowa szpitala  

Maraton zumby w Siedlęcinie

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 5-10-2012 9:02
Witkacy a potem i tak zamiast Witkacego będą mieli Complexa Zawiłę i będą musieli wyfrunąć z jeleniej dziury na zawsze za pracą!
Ryba 5-10-2012 10:57
Dlaczego ograniczac sie do klasy. Trzeba nadac patrona kazdemu uczniowi. To dopiero poszerzy wiedze ;)
~ 5-10-2012 12:35
świetne przeżycie, a Witkacy.......dotarł ;)
~Widz 5-10-2012 13:45
Gratulacje!!!
~Koneser 5-10-2012 15:06
Niezłe sztuki na tej sztuce... Ciężko by było przy takich zachować kulturę...
~grzywacz 5-10-2012 16:14
Noszę za krótkie spodnie, często mi się wrzynają
jankes 6-10-2012 14:05
Tak.Tak. Świetnie że młodzi coś robią .Przyznam,że byłem mile zaskoczony formą .Mam nadzieję na dalsze wasze działanie w których napewno będę uczestniczył.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Docenili grupę wieńcową

Zniknęły kolejne wraki

Ponad 716 tys. zł na wymianę źródeł ciepła

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
94
Tak
37%
Nie
53%
Nie wiem
10%