Jelenia Góra: Szkoda straconych punktów Finepharm KK AZS

Sobota, 22 listopada 2008, 21:04
Aktualizacja: Niedziela, 23 listopada 2008, 23:49
Autor: JEN
Nasze koszykarki nie dały radę dzisiaj zespołowi Energa Toruń i przegrały w końcówce to ważne spotkanie czterema „oczkami”, bo teraz ciężko będzie im zakwalifikować się do pierwszej ósemki po rundzie zasadniczej rozgrywek.

Można powiedzieć, że na własne życzenie i sędziów (o tym potem), bo po trzech kwartach wyszły na prowadzenie trzema pkt. i w ostatnich 10 min wynik był na styku a na 25 sek. przed końcową syreną było tylko 69:70. Jednak odgwizdanie wydumanego przez sędziów faulu Holly Merideth w ostatnich sekundach meczu pozbawiło nasze dziewczyny szans na odniesienie drugiego zwycięstwa w swojej hali w tym sezonie.

To spotkanie miało bardzo ważne znaczenie dla obydwu drużyn, bo dzieliła je niewielka różnica punktów. Wygrana gospodyń zbliżała nasze dziewczyny do rywalek, a wygrana przyjezdnych niebezpiecznie oddalała. Być może waga tego meczu spętała na początku miejscowe, bo grały bardzo nerwowo. Po kilku minutach przegrywały: 2:5, ale „trójka” Hollie Merideth i akcja za 3 pkt. (2+1) Ryan Coleman pozwoliła im wyjść na prowadzenie: 8:5, a potem po rzutach osobistych Magdaleny Skorek prowadzić: 10:7 w 6 min. Jednak końcówka tej kwarty należała do torunianek, które w ciągu całego meczu (poza trzecią kwartą) praktycznie kontrolowały grę. Dlatego po 10 min. gospodynie przegrywały 17:18.

W drugiej części gry rywalki podkręciły tempo i skutecznie ograniczyły swobodę jeleniogórzanek skuteczną strefą. Po niespełna 12 min. zrobiło się: 17:26 i bardzo źle, bo po 20 min. było:31:37 i widać było, że zawodniczki Energa potrafią w odpowiednim momencie zwiększyć skutecznie tempo i odskakiwać od jeleniogórzanek.

Nadzieje miejscowych kibiców koszykarki Finepharm KK AZS rozbudziły na całego, gdy zagrały koncertowo w trzeciej kwarcie (21:12) i gdyby zagrały tak cały mecz nie miałyby kłopotów z pokonaniem przyjezdnych. Jednak zawodniczki Energa pokazały nawet i w tym memencie, że nie zamierzają pozwolić gospodyniom na zbyt dużo. W 33 min. miejscowe po raz drugi wyszły na prowadzenie 40:39, ale zaraz potem było: 42:46, nasze miały już 5 przewinień, przy zerowym koncie torunianek. Jednak dzięki udanym akcjom rozkręconej wreszcie Ryan Coleman po 30 min. zrobiło się: 52:49.

W czwartej kwarcie Energa od razu wyrównała „trójką” na 52:52 i rozgorzała zacięta walka. W 36 min. było: 57:57.Potem za przewinienie tachniczne rywalki zdobywają 2 pkt. z osobistych i mają piłkę z boku (57:60). Minutę później było: 61:61 (dwie udane akcje Magdaleny Skorek), a po R. Coleman 63:67 na niespełna 2 min przed końcową syreną. Rywalki rzucają jednego osobistego (63:68), ale Katarina Ristic zalicza dwie „trójki” i na 23 sek. przed końcem na tablicy pojawił się wynik: 69:70. rywalki atakują i na 10 sek. przed końcem sędziowie odgwizdują ful H. Merideth, która stała w miejscu z podniesionymi rękoma i odbierają szansę miejscowym na wygranie meczu.

Finepharm KK AZS Jelenia Góra – Energa Toruń 69:73 (17:18, 14:19, 21:12, 17:24)

Finepharm KK AZS: Magdalena Skorek 20, Ryan Coleman 20,
Katarina Ristic 11, Hollie Merideth 7, Joanna Górzyńska – Szymczak 6, Małgorzata Babicka 5, Joanna Kędzia, Magdalena Gawrońska.

Energa Toruń: S. Moore 24, Q. Chaney 15, J. Moore 12, E. Tłumak 8, M. Krawiec 8, P. Gulak 5, N. Waligórska 1.

W pozostałych dzisiejszych meczach:

CCC Polkowice - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 65:63 (26:15, 12:15, 16:15, 11:18)
CCC Polkowice: Jillian Robbins 20, Agata Gajda 14, Daria Mieloszyńska 10, Natalia Małaszewska 9, Amisha Carter 7, Justyna Jeziorna 3, Marta Gajewska 2, Anna Pietrzak 0.
KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.: Katarina Zohnova 17, Lindsay Taylor 16, Justyna Żurowska 12, Anna Breitreiner 8, Agnieszka Kaczmarczyk 5, Joanna Zalesiak 3, Samantha Richards 2, Katarzyna Czubak 0, Shala Crawford 0.

PTK Aflofarm Vicard Pabianice - ŁKS Siemens AGD Łódź 68:65 (23:18, 16:10, 14:20, 15:17)
PTK Aflofarm Vicard Pabianice: Leona Jankowska 21, Anita Szemraj 20, Katarzyna Szymańska 8, Marzena Głaszcz 7, Renata Piestrzyńska 6, Joanna Bogacka 4, Katarzyna Salska 2, Aleksandra Pawlak 0, Victoria Mircheva 0.
ŁKS Siemens AGD Łódź: Katarzyna Kenig 20, Alicja Perlińska 14, Olga Dubrovina 9, Olga Żytomirska 7, Edyta Koryzna 7, Dorota Sobczyk 6, Sylwia Wlaźlak 2.

PKM Duda Super Pol Leszno - Utex ROW Rybnik 72:78 (25:23, 19:21, 13:16, 15:18)
PKM Duda Super Pol Leszno: Ashley Shields 28, Edyta Krysiewicz 24, Joanna Czarnecka 6, Detrina White 6, Martyna Koc 5, Monika Siwczak 3, Żaneta Durak 0, Agnieszka Makowska 0, Aleksandra Drzewińska 0, Katarzyna Krężel 0, Agnieszka Budnik 0.
Utex ROW Rybnik: Natalia Trafimawa 24, Kasha Terry 19, Naketia Swanier 18, Magdalena Radwan 7, Aleksandra Chomać 6, Małgorzata Chomicka 4.