MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Szkocka zabawa w „Muflonie”

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 28 października 2014, 8:04
Aktualizacja: 8:08
Autor: Mestra
Fot. Mestra
Miniona niedziela (26.10.) upłynęła pod znakiem szkockiej kraty i radosnej, skocznej zabawy. Wszystko za sprawą kolejnego Poranka Rodzinnego z Bolkiem i Lolkiem dookoła świata, organizowanego cyklicznie raz w miesiącu w Miejskim Domu Kultury „Muflon”.

Tym razem Bolek i Lolek zatrzymali się w Szkocji. Poza projekcją bajek, w czasie których sala widowiskowa Miejskiego Domu Kultury „Muflon” zamieniła się w kino, uczestnicy niedzielnej imprezy poznali znaczenie szkockich imion i zaśpiewali piosenkę o starym McDonaldzie. Dzieci dowiedziały się również, że narodowym szkockim instrumentem muzycznym są dudy, a spódniczka noszona przez mężczyzn nazywa się kilt. Wspólnie zatańczyli też szkocki taniec i namalowali ogromnego potwora z Loch Ness, a w trakcie warsztatów plastycznych odpowiadali na pytanie: dlaczego Szkoci noszą spódniczki? Na zakończenie spotkania rozlosowane zostały nagrody od sponsorów.

– Bardzo podobał nam się dzisiaj szkocki taniec, a naszemu synkowi malowanie wielkiego potwora z Loch Ness. No i oczywiście bajki z Bolkiem i Lolkiem. Wspaniałe jest to, że takie niedzielne poranki filmowe połączone są z twórczą zabawą, w której biorą udział i dzieci, i rodzice – mówiła mama 5-letniej Hani.

Kolejne spotkanie już 16 listopada – razem z Bolkiem i Lolkiem uczestnicy wybiorą się tym razem w sam środek afrykańskiej dżungli.

Partnerami Poranków Rodzinnych są: Termy Cieplickie Sp. z o.o., Jelenia Plast Sp. z o.o., Czekoladziarnia, Sklep Mały Bucik, Poduszki dla dzieci Lillop, Sklep internetowy Dziecko i My, Hotel Gołębiewski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mino Cinelu gwiazdą urodzinowego koncertu Marka Napiórkowskiego

Współpraca KPN z Muzeum Śląskim

Wzruszający spektakl niezwykłych aktorów

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 28-10-2014 8:12
było suuuuuuperrrrr!!!!!
~Kriss 28-10-2014 9:15
super zabawa, miła atmosfera,miło spędzone niedzielne południe.Chcemy więcej takich akcjii w Jeleniej Górze. pozdrawiam serdecznie
~~ 28-10-2014 10:34
Zdjęcie nr 2 fantastycznie uchwycone :)
~tambylec 29-10-2014 0:49
Jakim cudem Mestra jest na zdjęciach skoro je robiła? Bilokacja? To się kwalifikuje pod próbę oszustwa.. ale w tym ośrodku to raczej norma.. Swoja drogą zabawa przednia :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kontrole palenisk

DPS po remoncie

Ślubowały pierwszaki

Wybory: Zwycięstwo PiS

Wracają cietrzewie

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
345
Tak
55%
Nie
37%
Nie wiem
8%