MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

“Szkło z Przypadku” na ArtSkwerze 2015

Wiadomości: Szklarska Poręba
Czwartek, 20 sierpnia 2015, 8:23
Aktualizacja: 8:25
Autor: Manu
Fot. MOKSiAL
Od dzisiaj (20.08) do soboty (22.08) w godz. od 14.00–18.00 na Skwerze Radiowej “Trójki” w Szklarskiej Porębie trwa kolejny cykl szóstej edycji ArtSkwer–u, czyli Letniego Festiwalu Sztuki 2015 oraz połączone z nim warsztaty twórcze. Hasłem przewodnim jest tym razem “Szkło z Przypadku”. Organizatorem najbliższych wydarzeń jest Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie.

Program:

czwartek (20.08) w godz. 14.00–18.00
- warsztaty z mozaiki szklanej „Szkło z Przypadku” - pracownia EQLA; pokaz grawerski na szkle połączony z warsztatami – Marek Książak; warsztaty plastyczne malowanie stopami “Mandale” – MOKSiAL; warsztaty plastyczno-artystyczne „Malowanie na Łupkach” – Monika Krakowska; pokaz kowalstwa, wytwarzanie broni i narzędzi średniowiecznych warsztaty garncarstwa samodzielny wyrób naczynek/figurek z gliny na kole garncarskim – prowadzenie “Kuźnia Przygody”;

piątek (21.08) w godz. 14.00–18.00
- warsztaty z mozaiki szklanej „Szkło z Przypadku” - pracownia EQLA; pokaz grawerski na szkle połączony z warsztatami – Marek Książak; warsztaty plastyczne malowanie stopami “Mandale” – MOKSiAL; warsztaty plastyczno-artystyczne „Malowanie na Łupkach” – Monika Krakowska; pokaz kowalstwa, wytwarzanie broni i narzędzi średniowiecznych warsztaty garncarstwa samodzielny wyrób naczynek/figurek z gliny na kole garncarskim – prowadzenie “Kuźnia Przygody”; Świat Dziecka - tworzenie baniek mydlanych, malowanie twarzy, zabawa z chustą klanza, tworzenie kształtów z balonów, płukanie minerałów;

sobota (22.08) w godz. 14.00–18.00 - zakończenie ArtSkwer
- warsztaty i pokazy w godz. 15:00–19:00; warsztaty z mozaiki szklanej „Szkło z Przypadku” - pracownia EQLA; warsztaty tworzenia biżuterii szklanej – Beata Grzesiak; pokaz grawerski na szkle połączony z warsztatami – Marek Książak; pokaz wytopu szkła w mobilnym piecu hutniczym – Gondek Glass
warsztaty robienia koralików szklanych w technice Lampworku na palnikach gazowych - Katarzyna Harasym; pokaz szkliwienia ceramiki raku w piecu plenerowym – Mirosław Kulla; warsztaty plastyczne „Magiczne Sypanki” – MOKSiAL; pokaz kowalstwa, wytwarzanie broni i narzędzi średniowiecznych – Kuźnia Przygody; warsztaty taneczne break-dance nauka podstawowych kroków break Dance, top rock, foot work, freeze. warsztaty akrobatyczne nauka stania na rękach i na głowie, przejścia w przód i w tył. Podstawy gimnastyki.

Animacje - w godz. 15.00–19.00; Przedszkole Balonik – animacje dla dzieci na plaży - Interaktywny PLAC ZABAW

Przedstawienia:

- godz. 16.00 - ŚPIEWAJĄCE TRAMPKI - Pokaz taneczno-akrobatyczno-komediowy Spektakl zazwyczaj posiada swój scenariusz. Publiczność nie jest jedynie świadkiem kilku „widowiskowych sztuczek”, a raczej uczestnikiem historii, która ma swój początek, rozwinięcie oraz zakończenie. Wszystko odbywa się w ekstremalnym tempie, podsycanym przez spektakularne ewolucje wykonywane w rytm muzyki. Całość wywołuje piorunujące wrażenie. Główny pokaz jest połączeniem tańca i dobrego humoru. Angażuje publiczność i daje możliwość brania czynnego udziału w widowisku.

- godz. 17.00 - Siano Solo - krótki pokaz iluzjonistyczny

- godz. 18:00 ŚPIEWAJĄCE TRAMPKI AKROBATYKA NA DRABINIE. Śpiewające trampki to połączenie akrobatyki oraz komedii w niespotykanej dotąd interaktywnej oprawie. Pokaz ten zabiera publiczność do magicznego świata akrobacji, gdzie grawitacja przestaje mieć znaczenie. Jest to widowisko tak wielowymiarowe, że trafia do każdego odbiorcy niezależnie od wieku. Najmłodsza widownia będzie się z nami świetnie bawić w trakcie pokazu, a starsi widzowie są bombardowani efektownymi ewolucjami i licznymi podtekstami.

- godz. 18.30 - Magiczne SHOW Pana Ząbka. STALOWE USTA
Pan Ząbek to postać satyryczna z absurdalnym poczuciem humoru z pogranicza groteski. W przedziwnej fryzurze i złotych zębach potrafi rozśmieszyć nas do łez, by za chwilę niespodziewanie zaskoczyć dreszczykiem grozy.

Organizator informuje o możliwości zmian w programie wynikających z przyczyn niezależnych i nieprzewidywalnych (np. pogoda).

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Cyrk Tarabumba na Stacji Wolimierz

Radośnie i bezpiecznie

Muzyczne spacery po Piechowicach

Skok w blok wystartował

Stalowe rumaki w Karpaczu

Czytelniczka: drogo i brudno

Trio Vocalis operetkowo w Parku Zdrojowym

Jubileuszowy bieg w Szklarskiej Porębie

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
410
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%