MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Szklarska Wyrypa coraz bliżej

Wiadomości: Szklarska Poręba
Środa, 9 czerwca 2010, 19:40
Aktualizacja: Piątek, 11 czerwca 2010, 10:52
Autor: arec
Fot. Organizatorzy
W ubiegły weekend w Jeleniej Górze i okolicach odbywał się Timex Rajd 360°. Każdy kto chciałby sprawdzić swoje siły w rajdzie przygodowym będzie miał okazję wziąć udział w Szklarskiej Wyrypie. Jedną z nagród dla uczestników rajdu będzie darmowe uczestnictwo w Przejściu dookoła Kotliny Jeleniogórskiej im. Daniela Ważyńskiego i Mateusza Hryncewicza.

Szklarska Wyrypa Adventure Race odbędzie się 26 czerwca. Zawodnicy wystartują na trasie o dystansie 120 km.

Organizatorzy wyjaśniają jak będzie wyglądać rywalizacja: rajd ten polega na pokonaniu na podstawie dostarczonych przez organizatorów map, schematów i opisów trasy wyznaczonej przez organizatorów. Na trasie uczestnicy będą mieli do wykonania zadania specjalne związane z poruszaniem się na linach oraz odcinki specjalne, polegające na zbadaniu jakiegoś rejonu i odnalezieniu punktów kontrolnych. Potwierdzeniem obecności na punkcie jest perforacja na karcie startowej wykonana przy pomocy perforatora, typowego dla biegów na orientację.

Zawodnicy startujący w zawodach będą musieli pokonać trasę pieszo oraz rowerem (odpowiednio 27 km i 92 km). - Trasa będzie przebiegać po terenach leśnych, drogach, łąkach, bezdrożach, a także w terenie miejskim – wyjaśniają organizatorzy. Rywalizować będą zespoły dwuosobowe startujące w kategoriach open (mężczyźni) oraz mix (zespół przynajmniej z jedną kobietą w składzie).

Limit czasu na pokonanie całej trasy to 18 godzin. Organizatorzy przedłużyli promocję na wpisowe, które do 15 czerwca wynosić będzie 100 zł. Później trzeba będzie zapłacić 150 zł. Wszelkie szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej: http://szklarskawyrypa.pl.

Organizatorami zawodów są Sport Izery oraz Szkoła Górska Wyrypa. Patronat medialny nad imprezą objął portal Jelonka.com.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sprawne Jelonki

Rok niespełnionych obietnic

Wygrały po raz szósty z rzędu

Przemysłowe Davos w mieście pod Śnieżką

Trwa świąteczny jarmark

Ktoś zniszczył choinki

II liga: Trzecia porażka

Pływacka Licealiada

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
935
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%