MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Szklarska Poręba w obiektywie aparatu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 17 kwietnia 2010, 8:14
Aktualizacja: 8:14
Autor: Karolina
Fot. Karolina
W mieście pod Szrenicą trwa plener fotograficzny studentów z wrocławskiego Prywatnego Policealnego Studium Fotograficznego PHO–BOS. Głównym tematem dla uczestników zjazdu jest „Miejsce i czas”.

Wrocławscy studenci przyjadą do Szklarskiej Poręby, aby uchwycić to, co dzieje się „tu i teraz”. – Tematem pleneru jest szeroko rozumiane pojęcie miejsca i czasu w fotograficznym rozumowaniu – opowiada Jacek Lalak z PPSF. Fotografowie od zawsze dążyli do zatrzymania czasu na swoich zdjęciach. Fotografia potrafi opowiedzieć nam o minionych latach, o ludziach, których już nie ma wśród nas i wreszcie o wydarzeniach „zatrzymanych w kadrze”.

Podobne zadanie będą mieli uczestnicy pleneru, którzy postarają się uchwycić i utrwalić dane miejsca oraz zdarzenia. Dla studentów wrocławskiej szkoły fotografii pobyt w Szklarskiej Porębie nie będzie tylko zabawą, ale i wytężoną pracą. Plener jest jednym z przedmiotów, który trzeba po prostu zaliczyć. Po czwartkowej inauguracji w DW „Świteź” odbędzie się też wernisaż wystawy pt. „Drzewo Życia”. Jej autorem jest Sławomir Budrewicz, absolwent PPSF PHO-BOS.

Dla uczestników przygotowano bogaty i ciekawy program. Odbędą się liczne wykłady, spotkania, projekcje filmów, a nawet wieczory autorskie. Jednym z zadań dla studentów miała być wspólna, a potem indywidualna fotografia mieszkańców miasta. Szklarska Poręba obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia nadania praw miejskim i w ten sposób chciano upamiętnić to wielkie wydarzenie. W związku z żałobą narodową władze miasta postanowiły odwołać piątkową imprezę, związaną z grupową fotografią przed budynkiem magistratu.

Plenery fotograficzne w mieście pod Szrenicą organizowano już kilkakrotnie. Studenci przyjeżdżają tu o różnych porach roku. Zakończenie i podsumowanie tegorocznego pleneru zaplanowano na niedzielę, 18 kwietnia. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej wrocławskiej szkoły fotograficznej. Organizatorzy życzą wszystkim uczestnikom miłego pobytu w Szklarskiej Porębie oraz znakomitych realizacji fotograficznych, inspirowanych przez piękne krajobrazy i mieszkających tu ludzi

Czytaj również

Konferencja naukowa w Politechnice

Jaki prezent dla taty pod choinkę wybrać? Oto garść pomysłów

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ZuluGula 17-04-2010 9:16
Zmienia się nasza Szklarska, oj zmienia. Ten plener jest tego przykładem.Teraz ludzi zatrzymuje się już tylko w "kadrze". Za czasów Jurka wszystko było bardziej dosłowne a ludzi zatrzymywało się najpierw w areszcie a dopiero potem robiło się im zdjęcia. Każdemu Jurek zakładał oddzielną teczkę z fotografiami i opisem miejsca i czasu. To były czasy...
~Prestydigitator 17-04-2010 14:09
to se ne wrati pane zulu-gulaszka !!! ech ... wiem wielu rodakom brakuje tego cieplego pieczenia na plecach po uderzeniu palka policyjna ( i to za calkowita darmoche) niektorzy milosnicy szukaja tego pod stadionami , ale to juz nie to samo !! ale co to ma wspolnego z tym plenerem fotograficznym ??? Niewiem ??? To samo sie tyczy pana z hUBertusa niewiem ???
~ 17-04-2010 14:36
Mylicie się. Jurek nadal zakłada teczki. Z tą różnicą, że nie tylko foto, ale i audio dołożył. Razem z swym pieskiem (ups Kotkiem) po wsi biega i video kręci.
~maria1 17-04-2010 19:25
Szklarska się zmienia, ale mentalność \"niektórych\" NIE! Dajcie już spokój, spróbujmy szanować się nawzajem! Może każdy z nas spróbowałby zacząć dzień od mocnego postanowienia, że zamiast być parszywcem i wrednym: możemy sobie darować takie teksty jak wyżej i zrobić coś dobrego dla bliźniego ? ? ?
~pewnie że można 17-04-2010 20:10
Oczywiście że można co zrobić dla bliźniego (i dla siebie też): zacznijmy sprzątać nasze posesje, bo nikt do nas na wakacje nie przyjedzie a jak przyjedzie od ostatni raz.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

O jeleniogórskim rynku

Przychodnia wyrzucała igły i strzykawki do śmieci?

Karolina wśród najpiękniejszych!

Mikołajki wolontariuszy z kowarskiego Lema

Mikołajkowy bieg

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
702
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%