MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 28 września
im. Marka, Wacława

Szklarska Poręba liczy na Puchar Świata

Wiadomości: Szklarska poręba
Wtorek, 27 kwietnia 2010, 22:43
Aktualizacja: Środa, 28 kwietnia 2010, 11:45
Autor: Karolina
Fot. R.Ignaciak
Na ostateczną decyzję o przyznaniu organizacji narciarskiego Pucharu Świata trzeba jeszcze trochę poczekać. Zostanie ona podjęta na kongresie w Turcji, między 30 maja a 5 czerwca tego roku. Potencjalni organizatorzy nie próżnują i odbyli już pierwsze spotkanie organizacyjne. Miało ono miejsce w środę, 21 kwietnia w Szklarskiej Porębie.

Spotkanie dotyczyło przygotowań do organizacji narciarskiego Pucharu Świata – Tour de Ski, który miałby się odbyć w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach na początku przyszłego roku. Mimo, że ostateczna decyzja co do przyznania organizacji tych zawodów zapadnie dopiero za kilka tygodni, to już teraz trzeba myśleć o podjęciu konkretnych działań. Chodzi tu w szczególności o odpowiednie przygotowanie tras na Polanie Jakuszyckiej oraz zaplecza dla zawodników. Już dziś wiadomo, że potrzebne będą szatnie dla 21 ekip. Organizatorzy nie unikną też wielkiego wyzwania, jakim jest dośnieżanie.

W spotkaniu organizacyjnym uczestniczyli m.in. prezes Polskiego Związku Narciarstwa Apoloniusz Tajner, prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów Julian Gozdowski, przewodniczący rady miejskiej Grzegorz Sokoliński oraz pełnomocnik burmistrza do spraw organizacji Pucharu Świata, Jacek Jaśkowiak. Ten ostatni zapewniał, że Szklarska Poręba pojedzie do Turcji profesjonalnie przygotowana. – Mamy silne atuty, za organizacją Pucharu w Szklarskiej Porębie przemawia przede wszystkim położenie geograficzne i doświadczenie Biegu Piastów w organizacji narciarskich imprez masowych – podkreślał Jaśkowiak.

Apoloniusz Tajner poinformował zebranych o konieczności powołania Komitetu Honorowego. W jego skład wejdą przedstawiciele PZN, miasta Szklarska Poręba, Starostwa Powiatowego, Stowarzyszenia Bieg Piastów i Lasów Państwowych. Dopiero członkowie tego komitetu ustanowią Komitet Wykonawczy, który zajmie się już organizacją całej imprezy. Puchar Świata na Polanie Jakuszyckiej oznacza dla miasta pod Szrenicą światowy rozgłos, ogromną ilość gości i zawodników, którym trzeba będzie zaproponować odpowiednio wysoki standard oraz dalszy rozwój Szklarskiej Poręby w zakresie turystyki.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

Tak nie parkujemy

Jarmark Staroci był skromniejszy tym razem...

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Zwycięstwo Polski w Karpaczu

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Nowości w muzycznym poranku

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
1001
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
3%