MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Szklarska Poręba liczy na Puchar Świata

Wiadomości: Szklarska poręba
Wtorek, 27 kwietnia 2010, 22:43
Aktualizacja: Środa, 28 kwietnia 2010, 11:45
Autor: Karolina
Fot. R.Ignaciak
Na ostateczną decyzję o przyznaniu organizacji narciarskiego Pucharu Świata trzeba jeszcze trochę poczekać. Zostanie ona podjęta na kongresie w Turcji, między 30 maja a 5 czerwca tego roku. Potencjalni organizatorzy nie próżnują i odbyli już pierwsze spotkanie organizacyjne. Miało ono miejsce w środę, 21 kwietnia w Szklarskiej Porębie.

Spotkanie dotyczyło przygotowań do organizacji narciarskiego Pucharu Świata – Tour de Ski, który miałby się odbyć w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach na początku przyszłego roku. Mimo, że ostateczna decyzja co do przyznania organizacji tych zawodów zapadnie dopiero za kilka tygodni, to już teraz trzeba myśleć o podjęciu konkretnych działań. Chodzi tu w szczególności o odpowiednie przygotowanie tras na Polanie Jakuszyckiej oraz zaplecza dla zawodników. Już dziś wiadomo, że potrzebne będą szatnie dla 21 ekip. Organizatorzy nie unikną też wielkiego wyzwania, jakim jest dośnieżanie.

W spotkaniu organizacyjnym uczestniczyli m.in. prezes Polskiego Związku Narciarstwa Apoloniusz Tajner, prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów Julian Gozdowski, przewodniczący rady miejskiej Grzegorz Sokoliński oraz pełnomocnik burmistrza do spraw organizacji Pucharu Świata, Jacek Jaśkowiak. Ten ostatni zapewniał, że Szklarska Poręba pojedzie do Turcji profesjonalnie przygotowana. – Mamy silne atuty, za organizacją Pucharu w Szklarskiej Porębie przemawia przede wszystkim położenie geograficzne i doświadczenie Biegu Piastów w organizacji narciarskich imprez masowych – podkreślał Jaśkowiak.

Apoloniusz Tajner poinformował zebranych o konieczności powołania Komitetu Honorowego. W jego skład wejdą przedstawiciele PZN, miasta Szklarska Poręba, Starostwa Powiatowego, Stowarzyszenia Bieg Piastów i Lasów Państwowych. Dopiero członkowie tego komitetu ustanowią Komitet Wykonawczy, który zajmie się już organizacją całej imprezy. Puchar Świata na Polanie Jakuszyckiej oznacza dla miasta pod Szrenicą światowy rozgłos, ogromną ilość gości i zawodników, którym trzeba będzie zaproponować odpowiednio wysoki standard oraz dalszy rozwój Szklarskiej Poręby w zakresie turystyki.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wypadek przy baniakach  

Janowiczanki najlepsze w Sycowie

Pożegnali Słońce

Teraz lepiej widać

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Warsztaty modelarskie

O rozpadających się górach

Studium na początek

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
114
Tak
63%
Nie
35%
Nie wiem
2%