MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Szklarska Poręba i Harrachov razem dla sportów zimowych?

Wiadomości: Szklarska Poręba
Środa, 6 czerwca 2012, 11:04
Aktualizacja: 11:12
Autor: red
Czesi chcą ze Szklarską Porębą organizować międzynarodowe zawody narciarskie. Czechom zależy na przebudowie skoczni w Harrachovie i rozbudowie polskiej infrastruktury narciarskiej. Szklarska Poręba i Harrachov nie podejmowały jeszcze w tej sprawie oficjalnych rozmów, ale wszystko wskazuje na to, że takie wkrótce powinny się odbyć. Podczas ostatniego kongresu FIS czeski delegat wyraził zainteresowanie podjęciem rozmów, aby doprowadzić do organizacji wspólnych zawodów rangi międzynarodowej. Skoki by się odbywały w Harrachovie, a biegi narciarskie w Szklarskiej Porębie.

- To jest bardzo interesująca propozycja, którą na pewno warto rozważyć. Szczególnie jeśli miałoby nam to pomóc pozyskać dodatkowe pieniądze na rozbudowę infrastruktury na Polanie Jakuszyckiej - twierdzi Grzegorz Sokoliński burmistrz Szklarskiej Poręby. - Kto wie co z tej współpracy wyniknie na przyszłość. Nie dawano nam szans na organizację zawodów Pucharu Świata, a stało się inaczej.

Szklarska Poręba kolejny raz gospodarzem zawodów Pucharu Świata ma być w 2014 roku. Do tego czasu powinna być wykonana pierwsza część inwestycji, które obniżyłby koszty organizacji zawodów o około 30 proc. W dalszym etapie projektowana jest przebudowa strzelnicy biathlonowej. Pieniądze na ten cel miałby pochodzić z ministerstwa sportu i województwa.

Oprócz przebudowy stadionu zimowego, władze miasta chcą też, aby z pieniędzy centralnych można było sfinansować budowę trasy nartorolkowej, która miałby parametry wyczynowej trasy biegowej. Chodzi przede wszystkim o stworzenie letniej bazy treningowej dla biegaczy, biatlonistów i dwuboistów. Szklarska Poręba ma wyjątkowy mikroklimat służący podnoszeniu wydolności organizmu. Tutaj organizowane są obozy kondycyjne najlepszych polskich lekkoatletów, kajakarzy czy piłkarzy. Źródło: UM Szklarska Poręba

Ogłoszenia

Czytaj również

Pożar na Zabobrzu

Uwaga – pojedziemy inaczej

Protest pod sądem

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Polak 6-06-2012 13:18
Całkiem niedawno zaproponowałem prezydentowi JG współpracę, gwarantując trzydziesto procentowe oszczędności w dość dużych wydatkach miasta, do tej pory cisza, wspomniałem też, że oszczędności szybko osiągną nawet 50%. Wczoraj zaś w rewanżu, pociągnąłem odpowiednie sznurki by władze miasta i nie tylko odpowiedzieli za brak gospodarności i przychylność dla złodziei i bandytów.
~Nostradam011 6-06-2012 16:33
Ciekawe czy miasto Jelenia Góra będzie dokładać do tych imprez w Szklarskiej Porębie ... do tegorocznych dołożyło lekką ręką, co mamy w zamian?!
~ 6-06-2012 18:38
Tu mi kaktus wyrośnie jak coś zrobicie z czechami. Za dwa lata zmiana władzy w mieście i w końcu zrobimy porządek. Mamy już nowych lepszych w PSL Szklarska Poręba Prezes: Danuta ŁOTAREWICZ Zarząd: Robrt KOTECKI - v-ce prezes Jan KUSZTAL - v-ce prezes Andrzej JASKULSKI - członek Krzysztof GIERTUGA - członek Dariusz KOTLARZ - członek Komisja Rewizyjna: Jerzy ŁOTAREWICZ - przewodniczący Zygmunt MIKOŚ - członek Cecylia KOTECKA - członek
~pytacz 6-06-2012 21:36
Oto cytat z działu Wydarzenia na Oficjalnej Stronie Miasta Szklarska Poręba: " (...)Jesteśmy zdeterminowani, aby te inwestycje wspomóc, bo to jest wielka promocja dla całego województwa – mówił podczas konferencji prasowej wicemarszałek Jerzy Łóżniak. - Dlatego kilka dni temu podpisaliśmy trójstronną umowę z PZN i Miastem Szklarska Poręba w sprawie organizacji organizacji zawodów na Polanie Jakuszyckiej.(...)" Osobo (nie)odpowiedzialna za zamieszczane teksty: kto to taki ŁÓŻNIAK???
~do 18:38 7-06-2012 0:22
do 18:38 coś się pomyliło, wiek nie ten? zarząd? członek? prezes?
~do polak 7-06-2012 0:25
Człowieku w jakim ty kraju , mieście , żyjesz , wspłópraca !!! oszczędnosci !!! gospodarność !!! . Tu jest obce , ale kolesie , układy to CODZIENNOŚĆ !!! . Nie sięgając głęgoko . Park zdrojowy , fuszera za grube $ , pani radna bezrobotna bidna znalazła pracę w urzędzie , fotanna za BAŃKĘ !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bawili się pod Chojnikiem  

Dożynki Wojewódzkie w Niemczy  

Szlakiem Bernatta

Dlaczego już grzeją?

Cenny dar dla niedowidzących

Sonda

Klub spóźnił się z wnioskiem o dotację. Czy mimo to Miasto powinno finansowć ten pierwszoligowy zespół?

Oddanych
głosów
239
Tak
51%
Nie
41%
Nie wiem
8%