MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 29 września
im. Michała, Rafała, Gabriela

Szklarska Poręba – Gmina Przyjazna Rowerzystom

Wiadomości: Region
Wtorek, 27 listopada 2012, 7:41
Aktualizacja: 7:43
Autor: Mea
Fot. Mea
W Roku Turystyki Rowerowej Szklarska Poręba została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie, jako jedna z trzech gmin do 10 tys. mieszkańców, która jest przyjazna rowerzystom i otrzymała certyfikat. – Cieszymy się niezmiernie tym osiągnięciem i mamy nadzieję, że certyfikat przyciągnie jeszcze większą liczbę rowerzystów, a obecnie z naszych szlaków rowerowych korzysta około tysiąca miłośników dwóch kółek – powiedział Feliks Rosik, sekretarz Gminy Szklarska Poręba, który wraz z prezesem stowarzyszenia cyklistów „Szklarska Poręba na dwóch kółkach” Piotrem Lepką, odbierał nagrodę na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Oprócz Szklarskiej Poręby nagrodzono też Stronie Śląskie z województwa dolnośląskiego i Józefów na Roztoczu z województwa lubelskiego. Konkurs „Gmina Przyjazna Rowerzystom” zorganizowany został przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.
W konkursie oceniane były działania sprzyjające rowerzystom i turystyce rowerowej, w tym: stan i rozwój infrastruktury rowerowej, działania i formy popularyzatorskie, promocję, aktywność instytucji i stowarzyszeń, wsparcie ich działań przez samorząd czy organizowane imprezy rowerowe.

– Dysponujemy siecią ponad 450 km oznakowanych tras rowerowych przebiegających przez najpiękniejsze miejsca miasta, Karkonosze i Góry Izerskie. Systematycznie wydawane są mapy i przewodniki rowerowe. Organizujemy międzynarodowe imprezy rowerowe i zawody tj. BikeAction oraz mniejsze spotkania jak Memoriał Jurka Zawadzkiego. Na terenie gminy działa Stowarzyszenie Cyklistów „Szklarska Poręba na Dwóch Kółkach” oraz Lokalna Organizacja Turystyczna, dzięki którym powstało wiele rowerowych szlaków i ich oznakowanie – mówił Feliks Rosik.

Ponadto w Szklarskiej Porębie organizowane są imprezy dla przedszkolaków „Paszport rowerowy” oraz „Olimpiada rowerowa”. W Gazecie Wyborczej wydawany był tzw. „Rowerownik”, czyli dodatek z informacjami i mapami szlaków rowerowych w Szklarskiej Porębie oraz okolicy. W Polskim Radiu 3 Honorowy Obywatel Szklarskiej Poręby Henryk Sytner promuje turystykę rowerową w gminie, w programie „Wakacje na dwóch kółkach”. Niedawno w Muzeum Domu Carla i Gerharda Hauptmannów odbył się wernisaż fotografii rowerowej.

- Te wszystkie działania sprawiły, że przyjeżdża do nas wielu rowerzystów nie tylko z Polski, ale również z zagranicy, by jeździć naszymi szlakami i uczestniczyć w imprezach oraz zawodach sportowych – dodał Feliks Rosik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Będzie na nowy sprzęt

Dla bezpieczeństwa

Kupiono fotopułapki

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 27-11-2012 9:23
A co z autobusami umozliwiajacymi powrót do Szklarskiej Poręby po godzinie 22?
~do 9:23 27-11-2012 12:13
Jaki związek ma Twoje pytanie z zamieszczoną informacją? Jako odpowiedź mogę Ci napisać, że w Ameryce biją murzynów.
~tut 27-11-2012 13:14
Oprócz tego przyjazna dla dewloperów nawet takich co wygrywają przetargi i nie płacą,przyjazna dla władzy lokalnej ich rodzin pozatrudnianych na etatach gminnych,kolesi co prowadzą działalność gospodarczą na majątku gminy za przysłowiową złotówkę.Nieprzyjazna natomiast dla mieszkańców jak i turystów bo tych drugich w mieście nie ma.
~ 27-11-2012 22:01
Nigdy nie zastanawiałem się czy Szklarska jako miasto czyli "władze" miasteczka przyjazne są cyklistom i szczerze nie bardzo mnie to obchodzi... Najwspanialsze jest to, iż te tereny sa przepiekne i baaardzo przyjazne cyklistom!!! "Kochana władzo" nie niszczie tego!
~ha ha ffffff 28-11-2012 7:26
ale straz miejska nie jest tam przyjazna nikomu

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ulica Krakowska gotowa

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Roboty na Dworcowej

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Strategia rozwoju

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
94
Tak
37%
Nie
53%
Nie wiem
10%