MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Szklane Muzeum Karkonoskie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 11 grudnia 2008, 19:58
Aktualizacja: Piątek, 12 grudnia 2008, 8:24
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Wystawę „Unikaty” artystycznego polskiego szkła współczesnego otwarto dziś w salach Muzeum Karkonoskiego. – Chcemy zrobić wszystko, aby placówka jak najwięcej promowała szklane zbiory – usłyszeliśmy na wernisażu.

W salach na piętrze, gdzie znajdują się stałe ekspozycje zabytkowych naczyń szklanych z Jeleniej Góry i okolic, na półkach znalazły się dziś także kruche dzieła wykonane przez Beatę Stankiewicz-Szczerbik, Dagmarę Bielecką, Małgorzatę Dajewską, Beatę Mak-Sobotę, Barbarę Zworską-Raziuk, Jerzego Chodurskiego, Kazimierza Pawlaka, Wojciecha Peszkę, Macieja Zaborskiego i Stanisława Sobotę.

– Nasze muzeum znane jest przede wszystkim z kolekcji szkła i chcielibyśmy, aby tak pozostało – mówiła Gabriela Zawiła. Dyrektorka Muzeum Karkonoskiego oddała głos autorce wystawy Stefanii Żelasko, która opowiedziała o dziełach i technikach, w których zostały wykonane.

Szklane cuda podziwiali włodarze miasta w osobach zastępcy prezydenta Zbigniewa Szereniuka i szefa rady miejskiej Huberta Papaja, a także grono sympatyków Muzeum Karkonoskiego i znawcy szkła artystycznego. Wszystkim przygrywał na klarnecie Andrzej Zwarycz, muzyk Filharmonii Dolnośląskiej.

Na wystawie eksponowana jest także szklana para włoskiego artysty Fulvio Bianconiego pochodząca z 1955 roku. Jak powiedziała Gabriela Zawiła, muzeum przymierza się do kupna tej pięknej szklanej rzeźby.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Trwa przeprowadzka LGD do Kowar

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

WORD Jelenia Góra podsumowuje I półrocze 2020

Bolesławieckie Święto Ceramiki

Wjechał do Polski nielegalnie i był pijany

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1349
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%